انتخاب مناسب ترین کابینت آشپزخانه

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

انتخاب مناسب ترین کابینت آشپزخانه
امروزه با توجه به سلایق گوناگون و اهمیت دادن به تنوع طلبی مشتریان در بازار عرضه، تنوع در ارائه انواع وسایل و کابینت آشپزخانه روز به روز افزایش یافته است. این تنوع در طرح، رنگ و متریال کابینت آشپزخانه، اغلب افراد را دچار شک و شبهه در انتخاب می کند. اما خوب است بدانید که تنها نباید به ظاهر کابینت انتخاب شده توجه کرد، بلکه باید با درنظر گرفتن تمامی نکات مثبت و منفی در کیفیت و کاربرد کابینت به ویژه جنس ورقی که در ساخت آن به کار رفته است دقت و توجه بسیاری شود.

انتخاب کابینت های گلس برای آشپرخانه
خانم های خوش سلیقه امروزی معمولا برای انتخاب کابیت آشپزخانه، نوع های گلس را می پسندند، اما این نوع کابینت بهتر است از متریال باکیفیت باشد تا به دنبالش پشیمانی نیاید.
خانم هایی که شیفته ایجاد هارمونی، در ست کردن کابینت آشپزخانه، کمد و دیگر وسایل از این قبیل با کناف دکوراتیو هستند برای مدرنتیه کردن سبک طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی خود کابینت های گلس را انتخاب و خریداری می کنند. از جمله نکات مثبت و تأثیرگذار در انتخاب کابینت های گلس در طراحی داخلی، ست شدن آن با دیگر وسایل است که جزء سبک های مدرن مورد استفاده بسیاری از افراد قرار گرفته است.
با توجه به این امر که هر کالایی قطعا هم نکات و مشخصه های منفی دارد هم مثبت، از این رو نمی توان جنسی را صدرصد خوب و بی عیب دانست و یا برعکس آن کالا را سراسر عیب و نقص بدانیم. اما بهتر است در انتخاب کابینت آشپزخانه نهایت دقت را هم در زیبایی ظاهری آن داشته باشید و هم نکات فنی و کیفیتی آن را در طراحی داخلی در نظر بگیرید و خوب بسنجید.

هر چند که کابینت های گلس می تواند بهترین انتخاب در دکوراسیون داخلی شما باشد و جلوه زیبایی را به آشپزخانه بدهد، اما یکی از نکات منفی این نوع کابینت آشپزخانه ، این می باشد که در طول زمان و شاید به دلیل نظافتی که باید در آشپزخانه انجام شود، خش های بسیاری روی روکش آن می افتد و البته براق بودن روکش کابینت های گلس این خش ها را چندین برابر جلوه می دهد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم بهترین جنس ورق را انتخاب کنید و از کیفیت آن اطمینان حاصل نمایید.
در کنار کابینت های گلس می توان گفت ام دی اف هر چند خش پذیر نیستند اما تمیز کردنشان نسبت به کابینت های گلس مشکل تر بوده و البته نسبت به مبلغ مناسبی که نسبت به کیفیتش پرداخت می شود، می ارزد.

از کیفیت و جنس کابینت که بگذریم، به اهمیت انتخاب رنگ آن میرسیم. رنگ کابینت در زیبایی طراحی داخلی منزل تأثیر بسیاری دارد و باید با نهایت خوش سلیقگی و مهارت انتخاب شود. به ظور مثال اگر آشپزخانه شما فضایی کوچک دارد، بهتر است از کابینت های یک رنگ استفاده کنید تا فضا را بزگتر نشان دهد و جلو بهتری را به آشپزخانه بدهد. هر چند ست کردن رنگ کابینت ها با تمامی وسایل خانه لزومی ندارد اما بهتر است رنگی که برای آنها انتخاب می شود با دکوراسیون داخلی منزل و همچنین رنگ و سبک در نظرگرفته شده برای طراحی داخلی هماهنگی و همخوانی داشته باشد. البته نباید خود را در انتخاب رنگ دیگر مکان های خانه به خاطر رنگ کابینت آشپزخانه محدود کنید.
یکی از مهم ترین روش های جلوه دادن رنگ کابینت ها، همخوانی ان با رنگ کاشی های آشپزخانه است. معمولا بهتر است کاشی تیره تر از کابینت ها باشد تا جلوه کابینت آشپزخانه را بیشتر کند، اگر رنگ کابینت آشپزخانه با رنگ صفحه کابینت متناقض باشد حتی اگر بهترین و زیباترین رنگ را برایش انتخاب کرده باشید، رنگ کاشی مانع جلوه و زیبایی اش می شود.
تصویر۴
در انتخاب رنگ، مدل و طرح کابینت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی منزل خود علاوه بر سلیقه شخصی تان بهتر است با مشاورین و طراحان دکوراسیون منزل نیز در ارتباط باشید.

 

 

دکوراسیون داخل ویلا , طراحی داخلی رستوران , بازسازی ساختمان , دکوراسیون ویترین مغازه , طراحی داخلی منزل , دکوراسیون اداری مدرن , شرکت طراحی داخلی , طراحی مطب دکتر , طراحی داخلی طلا فروشی , طراحی داخلی در کیش , طراحی داخلی در اهواز , طراحی داخلی در شیراز

 

  نظرات