انواع رنگ دیوار و رنگ سقف در دکوراسیون داخلی

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

انواع رنگ دیوار و رنگ سقف در دکوراسیون داخلی

 

در انتخاب رنگ دیوار دردکوراسیون داخلی، انتخاب های متفاوتی می تواند برای متقاضی وجود داشته باشد. برای رنگ آمیزی دیوار ها و سقف منزل، بهترین کار انتخاب رنگ آن دیوار بر اساس سرمایه و نوع چیدمان و وسایل مورد استفاده در دکوراسیون محل مورد نظر است.

انواع مختلف رنگ دیوار عبارتند از رنگ های پلاستیک، رنگ روغنی، رنگ مولتی کالر، رنگ بلکا، پتینه، رنگ آکریلیک. هر کدام از این دسته رنگ دیوار و رنگ سقف دارای تنوع زیادی در رنگ آمیزی می باشند که انتخاب رنگ دیوار را بسیار آسان نموده اند.

شاید آشنا ترین نام برای رنگ آمیزی دیوار و سقف، رنگ های پلاستیک و روغنی باشند. رنگ های پلاستیک، استفاده ی بسیار آسانی برای رنگ دیوار دارند. ولی دوام کمی خواهند داشت. البته این رنگ ها زود خشک می شوند و بوی بدی ندارند.

اگر رنگ دیوارخود را رنگ روغنی انتخاب کنید، باید بدانید که این رنگ ها می توانند مات یا براق باشند. مزیت این رنگ ها قابل شستشو بودن آنهاست و می توانند برای رنگ لوازم فلزی نیز استفاده شوند. رنگ براق می تواند باعث انعکاس نورشوند ولی رنگ های براق از این بابت بهتر بوده و چون نور را منعکس نمی کنند، معایب گچ کاری را بعد از رنگ دیوار مشخص نمی کنند. ولی مثل مورد اول کاملا قابل شستشو نیستند.

رنگ دیوار مولتی کالر، می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب رنگ دیوار و رنگ آمیزی سقف باشد. زیرا معایب دیوار را پنهان می کند. قابل اصلاح و بدون بو بوده و می تواند بر روی سطح بساری مثل گچ، سیمان، آهن، چوب و… مورد استفاده واقع شود.

رنگ بلکا نیز به راحتی می توان جای انواع رنگ دیوار و کاغذ دیواری را بگیرد. این رنگ از الیافی مثل پنبه تهیه می شود و در حین سبک بودن، به راحتی قابل شستشو و عایق می باشد. این نوع رن دیوار نیز گزینه مناسبی در انتخاب رنگ دیوار است و در صورت نیاز به راحتی اصلاح می گردد.

 

دکوراسیون داخلی ویلا , طراحی داخلی رستوران سنتی , بازسازی ساختمانهای قدیمی , طراحی ویترین مغازه , طراحی داخلی منازل مسکونی , طراحی اداری ,شرکت طراحی داخلی , طراحی مطب دکتر طراحی داخلی طلا فروشی , طراحی داخلی در کیش , طراحی داخلی در اهواز , طراحی داخلی در شیراز

  نظرات