انواع کاغذهای دیواری (بخش اول)

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

انواع کاغذهای دیواری (بخش اول)

کاغذ دیواری یکی از پرکابرد ترین محصولات دکوراسییون داخلی و از مصارف تزینی است که در همه زمینه ها و سبک های دکوراسیون داخلی ، اعم از دکوراسیون مدرن و دکوراسیون کلاسیک کاربرد فراوان دارد و برای پوشاندن دیوارهای داخلی، طراحی داخلی انواع فضا ها و مخصوصا بازسازی ساختمان، در تمام مکان های اداری، تجاری و مسکونی قابل استفاده می باشد. امروزه به دلیل وجود طرح های متنوع و رنگ های زیبا در کاغذ دیواری که باعث شده تا برای هر سلیقه ای طرح و نقشی مناسب داشته باشد، مورد توجه تمامی افراد قرار گرفته و خیلی از افراد تمایل بیشتر به استفاده از آن دارند. شما می توانید با انتخاب رنگ مناسب که همخوانی خوبی با وسایل منزل یا هر مکان دیگر داشته باشد، فضایی زیبا را به وجود آورید و دکوراسیون داخلی را به خوبی انجام دهید.

کاغذ های دیواری نقش مهمی در دکوراسیون داخلی دارند و در هر مدلی که باشند می توانند به سرعت در شخص بیننده حس خاصی را ایجاد کنند به طور مثال می توانند یک اتاق تاریک و دلسرد را جلا ببخشند و باعث شادابی محیط اتاق شوند، یکپارچگی در سطح دیوار ایجاد کنند و ابعاد ظاهری را تغییر دهند. همچنین می توانند ایراد های موجود روی سطح دیوار را بپوشانند و مشکل دیوار های ناهموار را رفع کنند. کاغذ دیواری انواع مختلفی مانند کلاسیک، مدرن، سه بعدی، نقش دار و کاغذ دیواری گل برجسته و … وجود دارد و بستگی به نوع ساختشان که ماشینی باشد یا دستی قیمت های مختلفی دارد و از پر فروش ترین محصولات دکوراسیون داخلی می باشد و به دلیل تنوع بسیاری که دارند هیچ محدودیتی در انتخاب آن ها وجود ندارد فقط کافی است طبق سلیقه تان هر مدلی را که می خواهید انتخاب کنید.

کاغذ آستر
کاغذ آستر برای هموار کردن سطح دیوار بسیار کاربردی است و طرز استفاده از این کاغذ به این صورت است که باید به طور افقی و لبه به لبه دیوار چسبانده شود. باید توجه داشت که اگر کاغذ زیر سازی سنگین تر باشد باعث می شود نقص ها بهتر برطرف شود و روی سطح دیوار هیچ برامدگی ای باقی نماند.

کاغذ دیواری های وینیل
این نوع از کاغذ دیواری فقط یک روپوش پلاستیکی نیست بلکه از کلرید پلی وینیل و یک لایه ی پشتی ساخته شده است. برای اینکه این کاغذ ها کارایی بهتری داشته باشند باید آن ها را با چسب های قارچ کش به دیوار چسباند. کاغذ های دیواری وینیل نسبت به کاغذ های دیواری دیگر در شست و شو مقوامت بیشتری دارند البته نباید در شست و شوی آن ها زیاده روی شود. همچنین برای مکان هایی که دیوار آن ها بیشتر در معرض تماس هستند گزینه مناسبی است، مانند آشپزخانه، حمام، اتاق کودکان و راهرو ها و تالار ها.

 

کاغذ های بافت دار
کاغذ های بافت دار به طوری طراحی شده اند که می توان آن ها را رنگ کرد و بخاطر وجود نقش های برجسته و وزن سنگینی که دارد می تواند به راحتی سطوح نا منظم را بپوشانند. این کاغذ دیواری نوع دیگری دارند که کاغذ دیواری پارچه ای نام دارد و نقش های برجسته شبیه مخمل دارند. این کاغذ ها در دوره های زمانی متفاوتی طرفدار پیدا می کند و بعد از مدتی از رونق میفتد و این روند ادامه دار است زیرا امروزه دوباره مورد توجه قرار گرفته اند و بسیاری از افراد از آن ها استفاده می کنند. در کل می توان برای پوشاندن یک دیوار به وسیله یک صفحه ی پشتی کاغذی اضافی، از هر مواد محکم و پارچه هایی مانند پارچه های کنفی، کتان، نمد، ابریشم و پارچه های گونی بافت، استفاده کرد.

نکات قابل توجه
توصیه می کنیم قبل از اینکه کاغذ دیواری مورد نظرتان را به صورت قطعی انتخاب کنید به خوبی فکر کنید و آن را با دیگر وسایل خانه مانند پوشش مبل ها تطبیق دهید تا بتوانید انتخاب درستی انجام دهید. نکته دیگر اینکه کاغذ دیواری طرح دار ممکن است در ابعاد کوچکتر، طرح خود را به خوبی نشان ندهند پس از کاغذ هایی استفاده کنید که تکرار طرح را نشان می دهند و زمانی که می خواهید دیوار ها را اندازی بگیرید اندازه ی تکرار در طرح را مد نظر داشته باشید.

 

دکوراسیون داخل ویلا , طراحی داخلی رستوران , بازسازی ساختمان , دکوراسیون ویترین مغازه , طراحی داخلی منزل , دکوراسیون اداری مدرن , شرکت طراحی داخلی , طراحی مطب دکتر , طراحی داخلی طلا فروشی , طراحی داخلی در کیش , طراحی داخلی در اهواز , طراحی داخلی در شیراز

  نظرات