انواع کاغذهای دیواری (بخش دوم)

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

انواع کاغذهای دیواری (بخش دوم)


کاغذ دیواری به دلیل تنوع بسیار زیادی که دارد مورد توجه تمامی افراد قرار گرفته و در آن برای هر سلیقه ای طرح و نقشی مناسب یافت می شود. کاغذ دیواری در انواع کاغذ دیواری کلاسیک، کاغذ دیواری مدرن، کاغذ دیواری اسپرت، کاغذ دیواری سه بعدی و کاغذ دیواری گل برجسته و … در بازار وجود دارد و از پر فروش ترین محصولات دکوراسیون داخلی و دکوراسیون منزل می باشد.
کاغذ دیواری ها از گذشته تا کنون نقش مهمی در دکوراسیون داخلی منازل داشته اند و تقریبا جزء پر کاربرد ترین محصولات دکوراسیون داخلی در مکان هایی هستند که کاربری مختلف دارند، کاغذ دیواری در طراحی داخلی انواع فضا ها مخصوصا بازسازی ساختمان، طراحی و دکوراسیون مغازه کاربرد ویژه ای دارد. دو نوع کاغذ دیواری های پوستری و سه بعدی باعث شده اند تا جذابیت این محصول نزد مردم دو چندان شود. از کارایی های این دو نوع از کاغذ دیواری می توان به ایجاد یک تصویر زیبا که باعث ایجاد تنوع، نشاط و سرزندگی می شود در محیط هایی مانند خانه و اداره اشاره کرد.

از حاشیه های تزئینی نیز در دکوراسیون داخلی برای تعریف کردن و شکستن فضای مورد نظر و یا پر کردن جای جزئیات معماری غایب تاکید بیش تر بر روی این جزییات، استفاده می شود. حاشیه های تزئینی دارای انواع مختلفی با ارتفاع های متفاوت و با طرح هایی مانند گل دار،روبان ها و شکل های خیالی و نقش های کودکانه تا طرح های باغبانی و ورزشی و همچنین کپی های گچ بری های معماری سه بعدی فانتزی و واقعی تا نوارهای با رنگ یک دست، هستند. از حاشیه های تزئینی که دارای نوارهایی با رنگ یک دست هستند برای مشخص کردن یک محیط و جزییات آن بسیار مناسب است.

 

حاشیه های بالای دیوارها

بهترین روش برای خرید یک حاشیه تزئینی برای دکوراسیون داخلی این است که هماهنگی آن با کاغذ دیواری را در نظر بگیرید. در نظر داشته باشید که نیازی نیست از یک حاشیه ی خیلی پهن زیر یک گچ بری استفاده کنید زیرا باعث می شود قسمت فوقانی دیوار سنگین تر به نظر برسید البته اگر سقفی به طور غیرعادی بلند باشد، استفاده از حاشیه تزئینی پهن کمک می کند تا سقف از آن چه که واقعا هست پائین تر به نظربرسد. اگر گچ بری دیوار مورد نظرتان جزییات زیاد و طرح شلوغی دارد بهتر است از از یک حاشیه تزئینی کم عرض، با رنگ یک دست استفاده شود و حاشیه ای که برای کاغذ دیواری های ساده یا راه راه با پرداخت مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد می تواند با آن در تقابل باشد یا سایه ای ژرف تر از کاغذ دیواری داشته باشد. همچنین برای کاغذ دیواری نقش دار بهتر است حاشیه مورد استفاده به رنگ کاغذ باشد.

 

انتخاب نقش کاغذ دیواری

اکنون می خواهیم با مواردی که در زیر به آن اشاره شده است به شما در انتخاب بهترین دکوراسیون داخلی و بهترین نقش از کاغذ دیواری کمک کنیم. هرچند که این انتخاب کاملا به سلیقه ی شما و ابعاد اتاقتان بستگی خواهد داشت اما به نکات زیر توجه کنید.
– کاغذ دیواری با طرحی کاملا ساده برای اتاق نشیمن مناسب تر است زیرا نقش های با جزییات زیاد گیج کننده است و برای نقاشی ها و عکس های روی دیوار، پس زمینه مناسبی ایجاد نمی کند. و استفاده از یک حاشیه یا یک زه تزئینی، برای کامل کردن کاغذ دیواری در این موقعیت راه مناسبی است.
– استفاده از کاغذ های دیواری تیره، باعث می شود اتاق کوچک تر به نظر برسد.
– خطوط عمودی باعث می شوند که دیوار های اتاق، بلند تر به نظر برسد.
– با خطوط افقی وسعت فضا بیشتر به نظر خواهد رسید.
– در اتاق خواب می توان از تصاویرکوچک، شکل های هندسی ریز، خطوط راه راه، گل های کوچک یا شکل های انتزاعی مدرن استفاده کرد.
– اگر اتاق کوچک باشد بهتر است تصاویر کوچک به کار ببرید.
– نقش های باز تر، بهترین گزینه برای فضا های بزرگ تر هستند.

 

 

طراحی داخل ویلا , طراحی رستوران سنتی , بازسازی ساختمان قدیمی , ویترین جلوی مغازه , دکوراسیون داخلی , طراحی دکوراسیون داخلی اداری , طراحی داخلی , طراحی داخلی مطب دکتر , دکوراسیون داخلی طلا فروشی , طراحی داخلی در کیش , طراحی داخلی در اهواز , طراحی داخلی در شیراز

 

  نظرات