دکوراسیون داخلی حیاط کوچک ( قسمت دوم)

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

دکوراسیون داخلی حیاط کوچک ( قسمت دوم)

۹٫ محصور کردن فضا. محصور کردن فضا ظاهرا با ایده طراحی محیط های کوچک در تضاد باشد، ولی در برخی محیط ها هم مناسب است . “اگر محیط کوچکی را محصور کنید، فضایی راحت و صمیمی را فراهم کرده اید. البته این کار در محیط های بزرگ دردسرساز است. همچنین این عمل، یک حیاط را کاربردی تر می کند.”
جهت پیاده سازی این ایده، آلاچیق بهترین گزینه است، ولی با استفاده از گیاهان هم این کار عملی است. با کاشت گیاهان کم ارتفاع درمحیط حیاط شکل فوق، ضمن ایجاد محیطی محصور، فضای آرامی جهت استراحت فراهم شده است.
“با کاشت گیاهان بیشتری در محیط بیرونی خانه تان می توانید فضای سبز و امنی را فراهم کنید.”

(تصویر۷)
۱۰٫ توجه به منظره. در صورتی که از منظره حیاط خانه تان خوشتان نیاید، منظره تان را با مصالح مختلف عوض کنید. می توانید از چارچوب های مشبکی استفاده کنید تا مانع مناظر اطراف حیاط شوید. “چارچوب های مشبک با اینکه مانعی برای مناظر ناخوشایند هستند، ولی از ورود نور و جریان هوا هم جلوگیری می کنند. ”

۱۱٫ توجه به کنتراست. “دائما به کنتراست های جالب توجه کنید.” اشکال مثلثی و مستطیل شکل را با اشکال دایره ای تلفیق کنید. گیاهان دارای اشکال مختلف را درکنار هم بچینید.
“این کار از نظر ظاهری بهتر از چیدن اشکال یکسان در کنار هم است. از گلدان های مربع شکل در محیط های مربعی استفاده کنید، ولی در میان این محیط، میز دایره ای قرار دهید.”
۱۲٫ کمترین میزان نگهداری از حیاط را نگهدارید. از مزایای محیط های کوچک آسان تمیز شدن آن است. از گیاهان گلدانی جهت کاشتن گیاهان در خاک باغچه استفاده کنید.
“خاک باغچه باعث گل آلودی محیط می شود، در حالی که گلدان ها مانع این آلودگی می شود.”

چمن ها مصرف آب زیادی دارند، در عوض “نگهداری چمن مصنوعی آسان تر از چمن طبیعی است و ضمنا چمن مصنوعی زیباتردیده می شود.”
۱۳٫ استفاده از تراس. در حیاط کوچک می توانید تراس طبقه طبقه ایجاد کنید. البته باید توجه کرد که به علت ساختار مخصوص تراس، ساخت آن هزینه بر است. در تصویر مشاهده می شود که تراس موجب افزایش فضا شده است.
۱۴٫ شخصیت بخشی. شخصیت بخشی به طراحی حیاط کوچک، از نکات مهم به شمار می رود. محیطی را طراحی کنید که برای دیگران خاطره انگیز باشد. ” به فکر شخصیت حیاط خود باشید. حتما نمی خواهید با کوچکی حیاط شما ایراد گرفته شود. حیاط دارای شخصیت هیچ وقت بد قضاوت نمی شود.”
با استفاده از رنگ های اصلی در محیط بازی کودکان و مبلمان، سنگ فرش های منحصربفرد و جذاب، و کاشی ها می توانید به حیاط خود شخصیت ببخشید.


۱۵٫ ایجاد یک نقطه کانونی. نقطه کانونی موجب انحراف توجه از کوچکی محیط می شود. پیشنهاد می شود در حیاط آبنمای کوچی تعبیه شود. در حیاط تصویر، مشاهده می شود که گلدانی بزرگ در میان محیط کوچک گذاشته شده تا جلب توجه کند.
همچنین برای این جلب توجه می توان از مجسمه ها و کارهای هنری نیز استفاده کرد تا در نقطه کانونی قرار بگیرند. “یک مجسمه معمولی به همراه نورپردازی جذاب در حیاط کوچک معجزه آسا است.”

۱۶٫ استفاده از متخصص. معمولا طراحی محیط های کوچک دشوارتر از محیط های بزرگ تر است. ولی مهندسین طراح برای رفع این محدودیت ها آمادگی لازم را دارند.
در طراحی حیاط های کوچک، از طراحان داخلی یا معمارها کمک بگیرید. ” شما کسی را لازم دارید که فلسفه کاملی از کارش داشه باشد.”
” ابتدا معمارفضاسازی می کند، و سپس نجار کار وی را تکمیل می کند و در نهایت طراح منظره گیاهان را فضاسازی می کند؛ اکنون حیاطی زیبا در دسترس شماست.”

 

 

طراحی داخلی ویلا دوبلکس , طراحی داخلی رستوران مدرن , شرکت بازسازی ساختمان , طراحی داخلی مغازه , دکوراسیون داخلی منزل , دکوراسیون اداری , طراحی دکوراسیون داخلی , طراحی داخلی مطب , طراحی داخلی طلا فروشی , طراحی داخلی در کیش , طراحی داخلی در اهواز , طراحی داخلی در شیراز

  نظرات