دکوراسیون داخلی چیست؟

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

دکوراسیون داخلی چیست؟

از دکوراسیون داخلی شاید بتوان معنی های بسیاری را پیدا کرده و بیان کرد اما آنچه که در لغت نامه آکسفورد آمده است به این شرح می باشد که ” طراحی کردن یک هماهنگی زیبا در هر چه بهتر به نمایش در آوردن رنگ ها و اثاثیه و دیگر لوازم در یک اتاق و یا ساختمان به صورت کاملا هنرمندانه.” این تعریف را می توان به عنوان یک تعریف ساده و جامع از دکوراسیون داخلی در دنیای امروزه بیان کرد. با این وجود هنگامی که ما فصد چیدمان داخلی لوازم خانه را بر عهده می گیریم در واقع واقع نقش یک دکوراسیون داخلی را اجرا می کنیم.

هنر دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی نیز همانند دیگر هنر ها دارای ریزه کاری های بسیار و تفاوت های زیادی می باشد که هر کدام بر اساس شرایط لحظه ای آن زمان و سلیقه ها و موارد دیگر موجب تغییر و تحول می شود و بدین گونه نمی باشد که یک چیدمان داخلی برای مدت زمانی طولانی به روز بماند.

دکوراتور ها!

شاید کلمه دکوراتور تا کنون به گوشتان نخورده باشد و تصور کنید تعداد دکوراتور ها بسیار کم می باشد اما بهتر است بدانید تعداد دکوراتور ها بسیر زیاد می باشد و هر کدام از آن ها به وسیله طراحی های زیبایی که انجام می دهند درآمد بسیار بالایی نیز برای خود به دست می آورند. دکوراتور ها شاید در نگاه اول فکر کنید ناشناخته هستند اما جالب است بدانید که تعدادی از آن ها از مشاهیر معروف دنیای امروز نیز می باشند.

تاریخچه دکوراسیون داخلی :

شاید نتوان برای دکوراسیون داخلی و چیدمان لوازم منزل یک تاریخچه درست کرد چرا که از زمانی که انسان برای خود یک سر پناه ساخت و در آن لوازم زندگی روز مره خود را قرار داد یک نوع دکوراسیون داخلی انجام گرفت. همانطور که دیدید چیدمان لوازم منزل یا ساختمان، تاریخچه ای بسیار طولانی مدت دارد اما اینکه کلمه “دکوراسیون داخلی” و کلمه “دکوراتور” از چه زمانی به صورت جدی مطرح شد و روی آن سرمایه گذاری هایی نیز انجام گرفت بر گردد به نیم قرن پیش! اواسط قرن بیستم میلادی بود که این مبحث ها به صورت جدی مطرح شد و چیدن هنرمندانه لوازم منزل در کنار یک دیگر به یک شغل بدل گردید و از مبحث های پر تکرار روز مره زندگی  هر شخصی شد.

رابطه دکوراسیون داخلی خوب و رفتن به فضای آزاد

امروزه اکثر مردم در فضا های بسته و در اتاق هایی با عنوان دفتر در آن ها مشغول به کار می شوند. زمانی فرا می رسد که پس از کار کردن زیاد احساس خستگی به آدم دست می دهد و تصمیم به بیرون رفتن گرفته می شود؛ دکوراسیون داخلی خوب اگر به صورت کاملا حرفه ای و به دست دکوراتور های متخصص انجام شود رنگ های به کار رفته در دکوراسیون با خلق و خوی کار و انسان ارتباط بیشتری بر قرار می کند و به انسان احساس سر زندگی می دهد.

گاهی پیش می آید که انسان از فرار از اتاق و بیرون رفتن خوشحال می شود که از دلیل های مطرح این موضوع را می توان چیدمان خسته کننده لوازم اتاق و رنگ های غیر حرفه ای محل دانست. از دلایل دگیر این موضوع کثرت وقت هایی می باشد که در اتاق ها سر می شود، از این رو یک دکوراسیون داخلی خوب می توند یک راه حل بسیار خوب برای بهبود وضعیت کاری و وضعیت تحصیلی هر شخصی باشد.

 

 

طراحی داخلی ویلا , طراحی داخلی رستوران , بازسازی ساختمان , طراحی داخلی مغازه , طراحی داخلی منزل , طراحی داخلی اداری , طراحی دکوراسیون داخلی , طراحی داخلی مطب , طراحی داخلی طلا فروشی , طراحی داخلی در کیش , طراحی داخلی در اهواز , طراحی داخلی در شیراز

 

  نظرات