سقف کاذب چیست ؟

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۵
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

سقف کاذب چیست ؟

ابتدا به تعریف سقف کاذب می پردازیم ؛سقف کاذب نوعی از سقف کاذب می باشد که کمی پایین تر از سقف اصلی قرار گرفته است و از داخل بنا می توان آن را مشاهده کرد .سقف کاذب انواعی دارد که عبارتند از:سقف کاذب پی وی اسی ،کناف ،کاذب آی گلس .انواع سقف های کاذب برای آشپزخانه ،مغازه ،ادارات و …مورد استفاده قرار می گیرد که اجرای سقف های کاذب کاری آسان و راحت می باشد جنس سقف های کاذب می تواند از مواد زیر باشد :گچ،چوب ،مواد معدنی ،پی وی سی ،آلومینیم و … .
همانطور که می دانید امروزه اغلب در طراحی دکوراسیون داخلی از سقف کاذب استفاده می گردد. از تاریخچه سقف کاذب و اینکه اولین بار چه کسانی از سقف کاذب استفاده کرده اند مشخص نیست ولی سقف کاذب در مدت زمان بسیار کوتاهی جایگاه خیلی عالی در صنعت ساختمان سازی پیدا کرد شاید دلیل اصلی آن پنهان کردن نمای زشت سقف می باشد!
انواع سقف کاذب
سقف کاذب کناف :سقف کاذب کناف ۲ نوع دارد ،ساده و دکوراتیو تقسیم می شود .سقف کناف ساده به پنل های گچی ساده و مسطح نصب می شوند و سقف کناف دکوراتیو دارای طراحی خاص و ویژه می باشد.سقف کاذب کناف از کاربردترین سقف های کاذب می باشد که بسیار سبک ،ارزان و نصب آن بسیار سبک و آسان می باشد.

سقف کاذب رابیتس:جنس این سقف کاذب از جنس فولاد مشبک می باشد.این سقف به ۲ نوع ساده (صاف) و برجسته تقسیم می شود. از نوع ساده برای دهانه های کوچک و برای دهانه های بزرگتر از نوع سقف مسطح استفاده می شود. از ویژگی منحصر به فرد این سقف عدم ترک خوردگی آن می باشد.

سقف کاذب آکوستیک :این سقف برای مکان هایی مانند سینما ،سالن های همایش و کنفرانس ها و … مناسب است.سقف کاذب آکوستیک از پلاک های چوبی و گچی،پارچه های چین دار ،ورقه های مقوایی قشرده شده ساخته می شود.

سقف کاذب آلومینیمی :همانطور که از اسم آن مشخص است جنس این سقف از آلومینیم می باشد و قسمت پشتی آن پشم شیشه است.

 

سقف کاذب چوبی :در این سقف قبل از اجرا چوب کلاف کشی و تراز می شود .جنس شبکه اصلی این سقف فولاد و شبکه فرعی آن چوب می باشد.

سقف کاذب پیش ساخته گچی
این سقف از جنس آلومینیم می باشد که قطعات داخل آن گچ می باشد از ویژگی های این سقف می توان بر نصب سریع و آسان ،سبک بودن ،طرح های متنوع،ضد حریق بودن،رنگ ثابت،مقاوم بودن در برابر ضربه و عایق صدا بودن ان اشاره کرد.

سقف کاذب ترکیبی :از اجرا چند سقف کاذب در کنار هم سقف کاذب ترکیبی بوجود می آید که موجب قالب منظم و غیر منظم می شود .برای اجرای این سقف قبل انجام حتما باید زیرسازی انجام شود .از این مدل سقف اکثرا برای جاهایی که زیبای برایمان خیلی مهم است استفاده می گردد.

سقف کاذب گریلیوم:جنس این سقف از ورق های آلومینیمی است. نام دیگر این سقف ها سقف باز است چرا که سطح این سقف ها به صورت مربع های باز دیده می شوند.این نوع سقف جز سقف های دکوراتیو می باشد.

ویژگی های کلی سقف های کاذب :
پنهان کردن تاسیسات سقف
آکوستیک کردن محیط
نور پردازی مناسب و زیبا
پوشش زیبا و ایجاددکوراسیون دل انگیز برای سقف
جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایشی و سرمایشی
غیر قابل اشتغال و آتش سوزی
در طرح ها و رنگ های مختلف
عدم رشد و باکتری
مقاوم در برابر زلزله
بهداشتی و قابل شست و شو
مقاوم در برابر مواد شیمیای ،حلال ها و اسید ها
مناسب برای همه محیط ها و انواع آب و هوا ها

 

طراحی داخل ویلا , طراحی رستوران سنتی , بازسازی ساختمان قدیمی , ویترین جلوی مغازه , دکوراسیون داخلی , طراحی دکوراسیون داخلی اداری , طراحی داخلی , طراحی داخلی مطب دکتر , دکوراسیون داخلی طلا فروشی , طراحی داخلی در کیش , طراحی داخلی در اهواز , طراحی داخلی در شیراز

  نظرات