نقش توالت فرنگی در طراحی داخلی سرویس بهداشتی

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

توالت فرنگی را خودتان در خانه راه اندازی کنید

نصب تاسیسات

اکثر افراد از اینکه لوله کشی و تاسیسات ساختمان خود را انجام دهند هراس دارند. با یادگیری این چند مرحله ی ساده، جایی برای ترسیدن وجود نخواهد داشت. یکی از متخصصین تاسیسات ساختمانی، راه اندازی صحیح یک توالت فرنگی را شرح می دهد.

در حین انجام هر مرحله، عکس آن در زیر همان مرحله آورده شده است تا به راحتی بتوانید یک توالت فرنگی را خودتان راه اندازی کنید.

راه اندازی توالت فرنگی

نیازمند مهارتی در حد متوسط می باشد.

زمان مورد نیاز: ۶۰ دقیقه
لوازم و مصالح مورد نیاز در راه اندازی توالت فرنگی

توالت با نشیمنگاه و تانک(مخزن)
پیچ گوشتی چهار سو
پیچ گوشتی دو سو
آچار فرانسه
انبر دست
شیلنگ رابط (در بیشتر توالت ها رابط ۱٫۲ در ۲٫۱ سانتی متری استفاده می شود.)
پیچ و حلقه مومی
درزگیر حمام یا آشپزخانه
سکه (قیمت پایین تری نسبت به لایی های توالت دارد)
جای پیچ (برای راحتی کار پیشنهاد می شود)

لوله کش های با تجربه برای بیرون آوردن حلقه مومی قدیمی و پیچ پیشنهاد می کنند که از یک جفت دستکش و لباس های کار استفاده کنید.

پیچ ها، واشرها و توالت قدیمی را خارج کنید

در این مرحله نیاز به یک پیچ گوشتی دوسو داریم. در خارج کردن حلقه مومی قدیمی دقت کنید که با دست شما برخورد نکند. برای جلوگیری از استنشاق گاز فاضلاب می توانید از یک ماسک استفاده کنید یا می توانید یک تکه کهنه داخل دهانه قرار دهید و پس از اتمام کار حتما کهنه را از درون دهانه بیرون بیاورید.

پیچ ها و حلقه ی مومی جدید را در محل مناسب قرار دهید

حلقه هایی که دارای پیچ هستند قیمت بالاتری نسبت به حلقه های بدون پیچ دارند. پیشنهاد می شود حلقه هایی که دارای پیچ هستند خریداری شود. پس از نصب حلقه و پیچ از سفت شدن پیچ ها مطمئن شوید.

قرار دادن کاسه توالت فرنگی بر روی حلقه

اطمینان از قرار گرفتن پیچ ها، داخل حفره ها اهمیت زیادی دارد. با کمی فشار دادن کاسه توالت بر روی سرامیک های کف، نفوذ آب غیر قابل ممکن خواهد شد.

استفاده از مهره ها و واشرها در نصب پیچ ها

به دلیل اینکه توالت فرنگی پس از گذشت چندین ماه از جای خود تکان می خورد، استفاده کردن از بست های پلاستیکی، به دلیل ثابت نگه داشتن پوشش تزئینی پیشنهاد نمی شود. بهتر است واشر با سطح چینی کاسه توالت یکسان باشد. از سفت کردن بیش از اندازه مهره ها پرهیز کنید، چون باعث صدمه زدن به سطح چینی می شود.

 

قرار دادن پوشش پلاستیکی

در مواقعی که پوشش پلاستیکی در دسترس نباشد می توان از درزگیر کوچک استفاده کرد.

نکته: نکته ی مهمی که در کتاب های لوله کشی به آن اشاره نشده است این است که در بیشتر مواقع تکان خوردن توالت فرنگی ناشی از ناصاف بودن سرامیک ها می باشد. به کمک یه سکه می توان این مشکل را برطرف کرد.

هم سطح کردن توالت فرنگی

اینکار با بلند کردن توالت فرنگی و پیچ گوشتی دو سو به راحتی انجام می شود. با قرار دادن سکه در زیر توالت فرنگی آن را هم سطح کنید. با این کار از تکان خوردن و جابجا شدن توالت فرنگی جلوگیری می کنید. از واشرهای فلزی نیز می توان به جای سکه استفاده کرد ولی مشکل اساسی این واشرها اندازه های متفاوت آنها می باشد.

تصویر شماره ۹

 

 

طراحی ویلا , طراحی داخلی رستوران مدرن , شرکت بازسازی ساختمان , دکوراسیون داخلی مغازه , دکوراسیون داخلی منزل , دکوراسیون داخلی اداری , طراحی داخلی , طراحی داخلی مطب دکتر , دکوراسیون داخلی طلا فروشی , طراحی داخلی در کیش , طراحی داخلی در اهواز , طراحی داخلی در شیراز

  نظرات