نکاتی مهم در خرید انواع درب ضد سرقت

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

نکاتی مهم در خرید انواع درب ضد سرقت

با توجه به آن که اجناس غیر استاندارد در هر نوع کالایی در بازار موجود می باشند، بنابراین لازم است اطلاعات لازم در مورد جنس اصل و استاندارد داشته باشیم. انواع درب ضد سرقت نیز از آن دسته کالا هایی هستند که به طور وسیعی، جنس بدل آن ها در بازار وجود دارد و چه بسا ممکن است این درب بدل را به جای اصل آن خریداری نمود.


درب ضد سرقت مرغوب دارای چه ویژگی هایی است؟

درب ورودی هر ساختمان، نه تنها به عنوان حریم آن تعیین می شود بلکه باید برای ساکنین آن ایجاد امنیت و آرامش کند. امروزه درب ضد سرقت متنوعی تولید می شوند که می توانند در نبود ساکنین، از حریم خانه محافظت نمایند. برای خرید این درب ضد سرقت دانستن چند نکته ضروری می باشد.

اولین نکته این است که در هنگام خرید درب ضد سرقت، باید به جنس چهارچوب آن دقت نمود. جنس چهارچوب آن باید از آلیاژ فلز مرغوب بوده و قطعات آن با جوش CO2 به هم متصل باشند.همچنین ضخامت درب های ضد سرقت بیش تر از درب های معمولی است و این نکته سبب شده تا این درب ورودی، دارای مقاومت بالا تری باشد.

لولاهای درب ضد سرقت چهار عدد می باشند که تعداد بیش تری نسبت به درب های معمولی است. زیرا به دلیل ضخامت بیش تر این درب ها، سنگین وزن تر از درب ورودی معمولی می باشند و در نتیجه طول عمر بیش تری دارند.

مهمترین نکته در تولید درب ضد سرقت، استفاده از ورق فولادی درون لایه های آن است که آن را ضد ضربه و بسیار مستحکم می کند. در هنگام خرید باید دقت نمود که میان لایه ها فقط با ورق فولادی پر شده باشد. در درب ورودی بدل، ممکن است این دو لایه میان تهی بوده و یا با ورق های دیگر پر شده باشند.

نکته دیگر در خرید درب ورودی اصل، دقت به نوع قفل و دستگیره آن است. اگر قفل این درب ها از مارک کاله ترکیه باشند، می توان مطمئن بود که جنس آن عالی است. قفل های درب ضد سرقت به گونه ای ساخته می شوند که اگر بسته شدند تقریبا با هیچ چیزی نمی توان آن ها را باز نمود مگر با کلید مخصوص به آن ها. علاوه بر قفل باید به چشمی در نیز توجه نمود و بعد آن را خریداری کرد.

ویزگی دیگری نیز که در انتخاب درب خروجی باید دقت نمود این است که این درب ها باید عایق صدا و حرارت بوده و در برابر آتش و رطوبت مقاوم باشند.

درب ضد سرقت چینی که در بازار موجود است دارای عمق ۱۲ سانتی متری هستند ولی درب های ترکیه ای دارای عمق ۱۷ سانتی متری می باشند. این تصور که محصولات چینی تماما بدون کیفیت و یا با کیفیت نازل می باشند غلط است. در میان انواع درب چینی، آن هایی که روکش HDF دارند، کیفیت بسیار بالایی دارند و گاهی از درب های ترکیه نیز سبقت گرفته اند. این درب ها دارای چارچوب تخت می باشند و ابزار نخورده اند. همچنین لولا های درب های چینی دیده نمی شوند ولی لولای درب ترکیه ای را می توان از داخل مشاهده نمود. تفاوت دیگر این درب ها در نحوه نصب آن ها می باشد، درب چینی سریع تر از درب ترکیه ای نصب می شود. درب ترکیه ا ی دارای وزن بیش تری نسبت به درب چینی است و این تفاوت دیگر آن هاست.

در ایران نیز شرکت های بسیاری انواع درب ورودی و درب ضد سرقت را می سازند که از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند. درب ضد سرقت که در ایران تولید می گردد، در واقع مونتاژ قطعات درب ترکیه است و می توان آن را برای درب ورودی منزل خود انتخاب نمود.

 

دکوراسیون ویلا , طراحی رستوران مدرن , بازسازی نمای ساختمان قدیمی , ویترین مغازه , طراحی منزل مسکونی , طراحی دکوراسیون اداری , طراحی دکوراسیون داخلی , طراحی داخلی مطب , طراحی داخلی طلا فروشی , طراحی داخلی در کیش , طراحی داخلی در اهواز , طراحی داخلی در شیراز

 

 

  نظرات