نکات اساسی برای نگارش یک پورتفولیوی معماری خوب

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

 

نکات اساسی برای نگارش یک پورتفولیوی معماری خوب

در این نوشته سعی خواهیم داشت ادامه نکات اساسی که برای نگارش یک پورتفولیوی خوب لازم است را به شما شرح دهیم در پست قبلی به ۳ مورد از آن ها اشاره شد و در این پست قصد داریم ادامه این نکات اساسی را به شما آموزش دهیم.
با وب سایت ما همراه باشید تا توانید یک پورتفولیوی خوب بنویسد
ادامه نکات اساسی یک پورتفولیوی خوب عبارتند از :
۴٫ قطعا یک پورتفولیوی طولانی ، بهتر از یک پورتفولیوی کوتاه نیست.
تعدادی از دفاتر معماری روزانه ده ها رزومه دریافت می کنند و برای آن ها مهم است رزومه ای را که دریافت می کنند خلاصه و جذاب باشد و بدون حاشیه و مستقیم سر اصل مطلب برود. پروتفولیوهایی که صفحات طولانی دارند به صورت کامل مورد توجه قرار نمی گیرند و توجه داشته باشید که اگر پروژه های زیادی دارید و فکر می کنید که مناسب هستند همه ی آن ها را در پروتفولیوی نگنجانید و سعی کنید بهترین پروژه خود را در صدر قرار دهید و پروتفولیوی خود را با موضوعی مناسب به پایان ببرید نکته ای که حائز اهمیت است این است که یک یا دو پروژه خوب بهتر از ۱۰ تا پروژه متوسط است. به خاطر داشته باشید در وهله نخست به مدارک شما بیش از یک دقیقه نگاه نمی کنند.
۵٫پروژه هایی را انتخاب نمایید که با پروتفولیو و زمینه کاری دفتر مرتبط باشد.
هر دفتری شرایط و سبک خاص خود را دارد بنابراین شما باید برای هر دفتری پورتفولیوی مخصوص به آن دفتر را تهیه و ارسال کنید. چرا که برخی پروژه ها برای برخی دفاتر مناسب و برای برخی دیگر مناسب نیستند. بنابراین ابتدا شما باید ویژگی و فلسفه ی کاری هر شرکت را مطالعه و سپس پروتفولیوی مناسب برای آن را تهیه کنید.
۶٫ یک فایل PDF با حداکثر حجم ۱۵ مگابایت ضمیمه کنید.
پورتفولیوهای انلاین اصلا جذاب نیستند و استفاده از آن خیلی راحت نیست علاوه بر این یک دفتر معماری می خواهد یکی کپی از فایل شما را داشته باشد تا در آینده اگر قصد جذب نیرو داشته باشند که در گذشته برای او فراهم نبوده است. فایل های PDF قابیلت جستجو دارند .


۷٫ صفحه یcv خودتان را جذاب کنید.
صفحه cv در مقایسه با صفحات معرفی کارها و تصاویر باید فقط شامل اطلاعات باشد. چیزایی مانند به چه زبانی صحبت می کنید و در کدام شهر زندگی می کنید، به چه نرم افزارهایی مسلط هستید را می توان به شکلی جذاب همراه با اینفوگرافیک ارایه نمود.(این بخش بیشتر برای دفاتر معماری خارجی کاربرد دارد و در ایران چیزهای مانند شماره شناسنامه و … ذکر نگردد)
۸٫ پروژه های نظری.
پروژه های تئوری و دانشگاهی به بهترین وجه ممکن پتانسیل یک معمار را نشان می دهد. و شما می توانید پروتفولیوی خود را با پروژه های دانشگاهی شروع کنید چرا که این پروژه های به اندازه پروژه های واقعی با ارزش هستند.سابقه تحقیقاتی شما نیز می تواند توانایی شما را در تکمیل پروژه ی معماری نشان دهد.
۹٫ گنجاندن نقشه های فنی هم می تواند مفید و هم می تواند مضر باشد.
در ارایه پروتفولیوی شما فقط ایده ی کلی پروژه یا کانسپت را ارائه کنید تا مهارت شما را نشان دهد. و اگر به مصاحبه دعوت شدید آنگاه درباره جزئیات توضیح دهید مانند نقشه های فنی، تا بتواند از پروتفولیوی شما پشتیبانی کند.
۱۰٫شرح وظایفتان را برای هر پروژه بیان کنید.
روند همکاری خود در هر پروژه را به صورت کاملا ساده و شفاف بیان کنید. همکاری واقعی و یا حتی کارآموز بوده اید آن چیزی که واقعا انجام داده اید را بنویسد مانند همکاری در روند پردازش ایده و کانسپ های اولیه، ترسیم جزئیات در و پنجره و …
۱۱٫ نامه نگاری اولیه:
متنی را که در نامه نگاری اولیه می نویسید بسیار حائز اهمیت است که باید این متن خلاصه و جذاب باشد توجه داشته باشید که این نامه ها نامه های شخصی نیستند. نامه های صادقانه بهتر از نامه های رسمی می باشند. و در واقع هیچ چیزی بدتر از نامه های خشک و رسمی نیست مگر آنکه از شرکت هایی با صدها یا هزار پرسنل تقاضای کار می کنید.
۱۲٫ مهمترین چیز همیشه سعی کنید حقیقت را بیان کنید.
هیچ چیز را از خودتان در پروتفولیوی اختراع و یا اغراق نکنید. صداقت بهترین تدبیر است. شما ممکن است شغلی را به دست آورید اما پس از مدتی به دلیل آشکار شدن دروغ هایتان آن را از دست خواهید داد پس در هر حال سعی کنید که حقیقت را بگویید.

 

دکوراسیون ویلا , طراحی رستوران مدرن , بازسازی نمای ساختمان قدیمی , ویترین مغازه , طراحی منزل مسکونی , طراحی دکوراسیون اداری , طراحی دکوراسیون داخلی , طراحی داخلی مطب , طراحی داخلی طلا فروشی , طراحی داخلی در کیش , طراحی داخلی در اهواز , طراحی داخلی در شیراز

 

  نظرات