هم نشینی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

هم نشینی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ قرمز در دکوراسیون:

اگر بدنبال یک فضای گرم و صمیمی هستید از رنگ قرمز در هم نشینی رنگ ها در دکوراسیون داخلی غافل نشوید. رنگ قرمز از کسلی دکوراسیون جلوگیری می کند و برای اتاق های بزرگ گزینه  بسیار مناسبی است. در ضمن استفاده از رنگ قرمز در فضاهای کنار فضای غذا خوری بسیار توصیه می شود.

استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون:

اگر منطقه ی زندگی تان دارای آب و هوایی سرد و بارانی است با استفاده از رنگ زرد لیمویی در طراحی دکوراسیون خانه تان  می توانید فضای گرم و با نشاطی را فراهم کنید چرا که استفاده از این رنگ در اتاق های بزرگ جلوه ای گرم و خوشایند دارد.

اگر تمایل دارید دکوراسیون تان فضایی آرام داشته باشد و از سوی دیگر تمایل زیادی به رنگ زرد دارید ؛می توانید دیوار ها و پارچه ی رومبلی های تان را به رنگ زرد روشن در آورده و از طبقات و کف پوش و میز های چوبی به رنگ گردویی استفاده کنید. حال اتاقی که طراحی کرده اید در عین رسمی بودن بسیار آرام بخش است.

استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون:

استفاده از رنگ سبز چمنی تیره در  هم نشینی رنگ ها در دکوراسیون داخلی فضا های بزرگ؛ یکی از شیک ترین و امروزی ترین دکور ها را بوجود می آورد. اگر در قسمتی از یک فضای بزرگ مبلمان راحتی به رنگ سبز زیتونی سیر و روشن ،درکنار دیوار هایی بسیار روشن و در قسمت دیگر دیوار های زیتونی قرار دهیم؛ نظم و انسجام فوق العاده ای در این فضا بوجود می آید. اگر می خواهید این طراحی هماهنگی بیشتری داشته باشد، مقداری از این رنگ را در کف پوش ها و مبل ها و سایر وسایل دیگر قرار دهید.

نکاتی که در مورد پرده ها که بهتر است رعایت شود:

اگر می خواهید ارتفاع سقف خانه تان بیشتر به نظر برسد؛ پرده هارا بجای اینکه از بالای پنجره بزنید، از زیر سقف بیاویزید.

از نصب کردن پرده ها داخل قاب پنجره خود داری کنید.

سعی کنید پرده ها را طوری نصب کنید که قابلیت متحرک بودن داشته باشند تا در طول روز بتوانید پرده ها را بکشید و از نور طبیعی استفاده کنید.

نکاتی در مورد طراحی دکور آشپزخانه:

اگر آشپزخانه تان کوچک است از کابینت هایی بلند که به سقف می رسند استفاده کنید چرا که باعث می شود دکور آشپزخانه تان در چشم بیننده با شکوه تر بنظر برسد. کابینت هایی که دارای رنگ های تیره اند سبب می شوند آشپزخانه تان کوچک بنظر برسد، پس از کابینت هایی با رنگ روشن و طبقاتی بزرگ استفاده کنید و برای چندتای آن  درب های شیشه ای تهیه کنید.برای اینکه وسایل بیشتری در آشپزخانه تان جای بگیرد و هم چنین دسترسی به آن نیز آسان باشد از نصب قطعات کوچک و آویز های ظریف بر روی دیوار کمک بگیرید. برای اینکه در فضای خانه تان صرفه جویی شود می توانید تمام مواد های شوینده را در جاهایی دور از دسترس مانند کابینت بالای هود قرار دهید.

نکاتی در مورد دستشویی:

امروزه در بسیاری از خانه ها حمام و دستشویی بصورت تلفیقی است، سعی کنید برای جدا سازی آن ها حتی الامکان از دیوار استفاده نکنید و بجای آن از درب شیشه ای و یا پرده حمام استفاده کنید. برای اینکه در فضای دستشویی صرفه جویی شود از یک روشویی استفاده کنید که بر روی کابینت سوار است و دارای کشو است تا از بتوانید از کشو های آن برای قرار دادن دستمال کاغذی و حوله و… استفاده کنید. اگر می خواهید دستشویی تان دکوری زیبا داشته باشد، چند طبقه ی کوچک بر روی دیوار نصب کنید و بر روی آن وسایل دکوری کوچک قرار دهید.

 

 

طراحی داخل ویلا , طراحی رستوران سنتی , بازسازی ساختمان قدیمی , ویترین جلوی مغازه , دکوراسیون داخلی , طراحی دکوراسیون داخلی اداری , طراحی داخلی , طراحی داخلی مطب دکتر , دکوراسیون داخلی طلا فروشی , طراحی داخلی در کیش , طراحی داخلی در اهواز , طراحی داخلی در شیراز

  نظرات