چطور پرده و مبل را در دکور منزل ست کنیم

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

چطور پرده و مبل را در دکور منزل ست کنیم

 

۱-ست کردن رنگ ها و مبلمان ست ۲-کردن رنگ ها و فرش ها۳- ست کردن رنگ فرش ، پرده و کوسن ۴-ست کردن رنگ های مختلف در دکوراسیون داخلی

۱- ست کردن رنگ ها و پرده ها: اگر می خواهید فضای صمیمانه تری را تجربه کنید از پرده های طرح دار در دکوراسیون منزل تان استفاد کنید. می توانید پرده ها را از پارچه های طرح دار و مختلف انتخاب کنید ولی رنگ ها اگر از خود مبلمان الهام گرفته شود بهتر است. با این کار رنگ ها راحت تر ست می شود.

۲-بعد از پرده ها ، فرش ها خیلی بر دکوراسیون داخلی منزل شما تاثیر گذارند.هر قدر انتخاب رنگ خوبی برای پرده ها و مبلمان داشته باشید، این زیبایی فقط با انتخاب یک فرش مناسب تکمیل خواهد شد. برای فرش ها می توانید از رنگ های پارچه و کوسن های مبل تان الهام بگیرید. از فرش های روشن نترسید ، درست است که در نظر اول تمیز کردنشان کاری دشوار به نظر می رسد اما نمی توان از جلوه و زیبایی که به فضای داخلی می بخشد به سادگی گذشت.

۳-اگر از رنگ سفید برای دیوار ها و سقف فضای تان استفاده کرده اید برای از بین بردن حس کسالت و یکنواختی فضا می توانید از یک رنگ واحد و پرجلوه برای پرده و فرش اتاق تان استفاده کنید.

۴-اگر مایل هستید در فضای داخلی خود تفاوت ایجاد کنید ، می توانید تمام رنگ هایی که برای دکوراسیون منزل تان انتخاب کرده اید را در هر سه عنصر پرده ، فرش و مبلمان به کار ببرید .

امروزه ست کردن مبلمان، فرش و پرده در منزل يکي از دغدغه هاي اساسي ماست. براي اينکه دکوراسيون منزل ما زيبايي بيشتري داشته باشد، لازم است تا به مواردي از قبيل رنگ و طرح اثاثيه ي اصلي بيشتر توجه کرد.

 

چنانچه فرشي با طرح شلوغ يا پررنگ داريد چه نوع انتخابي براي مبلمان و پرده مناسب است؟
چون فرش با نقشه ي شلوغ و پررنگ نظر بيننده را به خود جلب مي کند نبايد براي پرده و مبلمان هم از رنگ هاي شاد و طرح هاي پر استفاده کرد. بهتر است براي اين نوع فرش از رنگ هاي ملايمي چون کرم، سوسني، کالباسي، سفيد، بژ، طوسي روشن و … بهره برد. به عنوان مثال براي فرش قرمز تيره مي شود از رنگ کرم و يا سفيد براي مبلمان و ديوارها استفاده کرد به همين ترتيب براي پرده مي توان از حرير ترکيبي سفيد با رگه هاي قرمز خيلي روشن و در صورت کرم رنگ بودن مبلمان و ديوار از پرده ايي نسکافه اي ساده استفاده کرد.
فرش ساده و کم نقش و نگار يا داراي طرح هاي مدرن و شکسته را با چه مبلمان و پرده اي مي توان ست کرد؟
فرش هاي با طرح خلوت به دو نوع دسته بندي مي شوند. دسته ي اول فرش مدرن مانند فرش شگي و فرش ترک يا فرش هاي با نقشه ي مدرن و دسته ي دوم فرش سنتي با طرح خلوت مانند برخي از فرش هاي دستبافت طرح قشقايي يا ترکمن و يا فرش دستبافت و ماشيني کم گل و خلوت مي باشند.
معمولا در داخل فرش هاي مدرن از تضاد رنگي بهره برده شده است و در برخي فرش هاي جديد ترک که از يک يا چند رنگ ملايم و روشن به صورت گل برجسته استفاده شده است که براي هر دو نوع مي توان مبلمان و پرده را با رنگ هاي شاد داراي هارموني با يک يا چند رنگ فرش استفاده نمود.

 

طراحی ویلا , طراحی داخلی رستوران مدرن , شرکت بازسازی ساختمان , دکوراسیون داخلی مغازه , دکوراسیون داخلی منزل , دکوراسیون داخلی اداری , طراحی داخلی , طراحی داخلی مطب دکتر , دکوراسیون داخلی طلا فروشی , طراحی داخلی در کیش , طراحی داخلی در اهواز , طراحی داخلی در شیراز

  نظرات