چه نوع دکوراسیون داخلی برای منزل مناسب است؟

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

چه نوع دکوراسیون داخلی برای منزل مناسب است؟

منزل و خانه هر آدمی محلی برای استراحت و دور شدن از شلوغی و هیاهوی بیرون است، این مامن باید به گونه ای طراحی شود که علاوه براین که باعث باهم بودن بیش تر افراد خانواده شود، بلکه آرامش و امنیت را برای آن ها به ارمغان آورد. بنابراین چیدمان و دکوراسیون داخلی و بیرونی آن، امر مهمی است و بستگی به سلیقه افراد و شخص طراح دارد.


روش های زیباسازی خانه با چیدمان زیباتر

برای بازسازی دکوراسیون منزل در محیط خانه یا آپارتمان می توان از افراد آگاه در زمینه چیدمان و دکوراسیون داخلی بهره گرفت. ولی می توانیم نکات کلی در این مورد بدانیم و تا حدودی این کار را خودمان بر عهده بگیریم. در علم مدرن دکوراسیون، نکات بسیاری برای طراحی فضای داخلی منزل وجود دارد که در زیربه آن ها پرداخته خواهد شد:

در هر منزل و خانه ای وجود پرده و فرش جز ضروری آن محسوب شده و تقریبا در هر خانه ای دیده می شوند به همین دلیل باید ترکیب رنگ و طرح آن ها برای زیبایی بخشی هر چه بیشتر به دکوراسیون منزل دقت بسیاری نمود. هارمونی و هماهنگی رنگ ها در فرش و پرده، محیط دلپسبی را برا ساکنین منزل فراهم می آورد. به جز رنگ فرش و پرده ها، سایر لوازم منزل نیز در زیباسازی هر چه بیشتر چیدمان منزل مستثنی نیستند.

رنگ دیوار های منزل نیز بسیار مهم است. امروزه از لوازم مختلفی برای تزیین دیوار ها در دکوراسیون منزل استفاده می شود، مثل کاغذ دیواری های ساده و طرح ها که به وفور یافت می شوند و در طرح ها و مدل های بسیار متنوع و باب میل هر سلیقه ای وجود دارند. انواع رنگ های ساده و مولتی کالر و… نیز می توانند زیبایی بخش دیوار های منزل شما باشند.

مبلمان و لوستر و لوازم دیگر نیز، به همین ترتیب باید دارای طرح و رنگ مناسب آن نقطه از دکوراسیون منزل باشند. در مورد اتاق خواب ها نیز باید بدانید که محل قرار گیری آن ها در چیدمان منزل بسیار مهم است. زیرا باید در محلی انتخاب شوند که کم ترین میزان سرو صدا و شلوغی را داشته باشند و فرد بتواند با خیال آسوده در آن ها به استراحت و یا مطالعه بپردازد. اتاق خواب ها نیز در چیدمان و دکوراسیون منزل، امری مهم است و باید به گونه ای طراحی و دکوراسیون شوند که در عین نظم و آراستگی، انتقال دهنده ی حس آرامش نیز باشند.

برای طراحی دکوراسیون منزل در محیط های کوچک امروزی مثل آپارتمان ها و کمبود جا در این فضاها، لزوم تعبیه انباری در هر منزل، امری ضروری است، بنابراین می توان کمد های دیواری شکیل و زیبایی در هر اتاق تدارک دید.

مهمترین بخش در چیدمان منزل و هر خانه ، آشپزخانه آن است که باید به خوبی طراحی و چیدمان شود تا بانوی خانه در آن احساس راحتی بیش تری داشته باشد و بتواند غذای جسم و روح اهل منزل را با علاقه و اشتیاق بیشتری تهیه نماید. در دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه، رعایت جادار بودن و نصب کابینت های زیبا و شکیل بسیار مهم است و این کار با توجه به سلیقه و بودجه خانواده انجام می گیرد.

در چیدمان منزل علاوه بر دیوار ها و وسایل خانه، می توان برای زیبایی بیش تر آن از کفپوش های مختلفی که به امروزه به طرز وسیعی موجود هستند استفاده نمود. استفاده از کف پوش های دو بعدی و سه بعدی که جدیدا به بازار آمده اند و طرح های زنده و جذابی دارند، می تواند در بخش های مختلف منزل، لحاظ گردد. همچنین پارکت، لمینت، کفپوش های سرامیکی و… نیز در این مورد وجود دارند که زیبایی بسیاری برای هر خانه به ارمغان می آورند. استفاده از این کفپوش ها حتی در سرویس بهداشتی و حمام نیز ممکن است. در حمام و توالت، استفاده از کاشی ها و دیوار پوش های زیبا با رنگ ها و طرح های دلپسند می تواند محیط زیبایی بوجود آورد. همچنین استفاده از شیر آلات بهداشتی زیبا و جدید، در این مکان ها می تواند باعث دکور و زیبایی بیش تری گردد. استفاده از سنگ های گرانیت و دیگر سنگ های زیبا و محکم در سرویس های بهداشتی و آشپزخانه، راه دیگری برای زیبایی بخشی و دکوراسیون منزل زیبا خواهد بود.

همچنین نورپردازی مناسب و استفاده از چراغ ها و لامپ های مناسب در جای جای خانه، باید در طراحی دکوراسیون و چیدمان منزل رعایت شود. تهویه هوا و روشنایی نقش بسیار زیادی در امر دکوراسیون داخلی خواهد داشت.

نکته دیگر این است که برای داشتن دکوراسیون زیبا، لزوما استفاده از وسایل جدید مطرح نیست بلکه می توان با همان وسایل قدیمی و چیدمان متفاوت، به زیبایی دکوراسیون منزل کمک نمود.

طراحی داخل ویلا , طراحی رستوران سنتی , بازسازی ساختمان قدیمی , ویترین جلوی مغازه , دکوراسیون داخلی , طراحی دکوراسیون داخلی اداری , طراحی داخلی , طراحی داخلی مطب دکتر , دکوراسیون داخلی طلا فروشی , طراحی داخلی در کیش , طراحی داخلی در اهواز , طراحی داخلی در شیراز

  نظرات