با آرک‎‌مایان در تماس باشید:  09122945749 

۹ ایده دکوراسیون منزل

۹ ایده‌ برای طراحی خانه‌ی ایده آل

امروزه با توجه به رشد بی‌رویه جمعیت در جهان و همچنین ایران، و از طرفی هجوم افراد از قشرهای مختلف جامعه، به کلان‌شهرها (به دلیل اشباع شدن شهرستان‌ها از نیروی کار) جمعیت شهرها بسیار زیاد شده است. مهندسین ناچار شده‌اند برای پاسخ دادن به نیاز مسکن انسان‌ها، فضای داخل خانه‌ها را کوچک‌تر کنند که این کار موجب شد بسیاری از خانواده‌ها فضای کافی برای قرار دادن وسایل مورد علاقه خود در منزل‌شان را نداشته باشند. از طرفی فشارهای اقتصادی نیز زندگی افراد زیادی را دچار مشکل، و خرید وسایل دکوراتیو را دشوار کرده است. ازاین‌رو ما در این مقاله، چند ایده‌ی ساده و ارزان‌قیمت را آماده کرده‌ایم که برای دکوراسیون منزل های مختلف مناسب‌اند و هر کسی با هر سلیقه‌ای می‌تواند از این ایده‌ها استفاده کند تا از فشار این مشکلات بر زندگی روزمره‌ی خودش بکاهد و بتواند با کمک آنها خانه‌ای زیباتر و رؤیایی‌تر برای خود بسازد.

مبلمان دکوراسیون منزل

مبلمان اولین چیزی است که هر فضایی را تبدیل به خانه می‌کند و وجودش از ضروریات است. مواردی که در بخش زیر آماده کرده‌ایم می‌تواند تا حدود زیادی به بعضی نیازهای شما برای تغییر دکوراسیون منزل، پاسخ دهد.

مبل و میز تاشو

برای خانه‌های کوچک، مبلمان کم جا، ایده‌ی فوق‌العاده‌ای است. به تصاویر زیر نگاه کنید. این مبلمان علاوه بر زیبایی که دارند، فضای خیلی کمتری نسبت به مبلمان متداول و روتین اِشغال می‌کنند و شمارا از خرید بعضی وسایل اضافی، بی‌نیاز می‌کنند. به این مبل نگاه کنید، در مواقع معمولی یک مبل زیبا و راحت دارید که می‌توانید از آن به شکل‌های مختلف استفاده کنید اما در شرایط اضطرار این مبل نقش یک تخت یک‌نفره را برایتان ایفا می‌کند.

مبلمان دکوراسیون منزل

مبلمان دکوراسیون منزل

پنجره

از فضای جلوی پنجره‌ها غافل نشوید. این فضا، نشیمن دنج و کوچکی است که که در صورت برخورداری از طرح و فرم زیبا، می‌تواند هرکسی را مجذوب خود کند. یک تخته‌ی چوبی با عرض دلخواه‌تان بردارید و با ابزار مخصوص به زیر پنجره وصل کنید. یک تشک نرم روی آن بیندازید و از نشیمن کوچک خود لذت ببرید.

فضای جلو پنجره دکوراسیون منزل

لاستیک

اگر قصد تعویض لاستیک ماشین‌تان را دارید، لاستیک‌های قدیمی را نگه‌دارید و آن‌ها را دور نریزید چون به‌کارتان خواهند آمد. لاستیک‌های کهنه را بشویید، روی آن‌ها را رنگ بزنید یا با کنف، پارچه بپوشانید. می‌توانید از آن‌ها به‌عنوان جای خواب حیوانات خانگی استفاده کنید و یا به‌جای میز جلو مبلی به‌کار بگیرید.

لاستیک در باغچه‌ها هم می‌تواند دکور خوبی باشید. به عکس زیر نگاه کنید که چطور با استفاده از یک لاستیک قدیمی حوض و باغچه‌ای زیبا درست کرده‌اند.

مبلمان دکوراسیون منزل

بلوک سیمانی

لازم نیست همه‌ی مبلمان منزل‌تان را از بیرون تهیه کنید. خیلی از وسایل دکوری را می‌توانید خودتان درست کنید. بلوک‌های سیمانی به شما این قابلیت را می‌دهند که از آن‌ها در ایجاد نیمکت برای باغچه و حیاط‌تان استفاده کنید. آن‌ها گلدان‌های زیبایی هم هستند که می‌توانید در جاهای مختلفی از دکوراسیون منزل به‌کار ببرید.

مبلمان دکوراسیون منزل

مبلمان دکوراسیون منزل

ایده‌های آشپزخانه در دکوراسیون منزل

این ایده‌ها به هر خانم و آقای خانه‌دار یا شاغلی کمک می‌کند تا آشپزخانه‌ای رؤیایی و مطابق میل خود در دکوراسیون منزل داشته باشند.

سطل زباله

سطل زباله، از معضلات همیشگی آشپزخانه‌ها است که معمولاً هیچ جایی برای آن در طراحی‌ها تعبیه نمی‌شود. ما پیشنهاد می‌کنیم با دو ترفند ساده، خودتان را از شر این مشکل خلاص کنید.

درب یکی از کابینت‌ها را جدا کنید و آن را از حالت معمول بازشو، به‌صورت ریلی مجدداً نصب کنید. تخته‌ای به عمق کابینت‌تان زیر درب وصل کنید تا بتوانید سطل را روی آن قرار دهید. به همین آسانی، یک کابینت مخصوص سطل زباله دارید و با این کار، دیگر نیازی به دست‌وپنجه نرم کردن با مشکلات بوی بد و دیده شدن ظاهر نازیبای سطل زباله را هم پیدا نمی‌کنید.

میانبری ساده

یک تخته به عمق و عرض کابینت‌تان برش دهید. بخشی از وسط تخته را سوراخ‌ کنید و آن را روی ریل کابینت قرار دهید. (دقت کنید که نصب دائمی آن ممکن است برای تخلیه زباله‌های بزرگ‌تر و یا هنگام شست‌وشوی تخته کار، شما را با مشکل روبه‌رو کند)

با این کار می‌توانید به‌سرعت کار خود اضافه کنید. حالا یک تخته برش دارید که می‌توانید زباله‌های دورریز غذایی را مستقیماً از روی آن درون سطل بیندازید.

مبلمان دکوراسیون منزل

مبلمان دکوراسیون منزل

کشوها

سعی کنید کشوهای خود را به بهترین روشی که می‌توانید، نظم دهید. این کار هم دکوراسیون منزل شما را زیباتر نشان می‌دهد و هم کار خودتان را هنگام انجام فعالیت‌های مختلف در آشپزخانه، راحت‌تر می‌کند.

نظم دهی

کشوها را با کمک تخته‌های چوبی تقسیم‌بندی کنید و هر وسیله‌ای را در جای مخصوص خود قرار دهید.

نظم کشو ها در دکوراسیون منزل

جایی برای قابلمه‌ها

ریل‌ها در همه جای آشپزخانه مفیدند. آنها را درجاهای مختلف نصب کنید و با این روش به کابینت‌های خود نظم دهید و دسترسی به ظروف‌تان را هم آسان‌تر کنید.

دکوراسیون منزل

قفسه ادویه

یک قفسه ادویه در کنار گاز برای خودتان درست کنید. به وسایل یا جای زیادی هم احتیاج ندارید؛ فقط چند تخته‌ی باریک و دو عدد چرخ!

مثل عکس زیر، با درست کردن یک کشوی باریک، هم قفسه‌ای کاملاً اختصاصی برای ادویه‌های خود دارید هم فضای بیشتری در کابینت‌های دیگر، برای شما به وجود می‌آید که خوشبختانه با ظرف‌های کوچک و به‌هم‌ریخته ادویه پر نشده است!

دکوراسیون منزل

میز کار

با همین روش بالا می‌توانید میز کارهای مختلف برای خودتان درست کنید. یک خط‌کش، چند تخته، و… کار تمام است! می‌توانید هر جا که لازم داشتید کشو و میز درست کنید.

دکوراسیون منزل

زیر کابینت

باز هم معجزه‌ی کشوها؛ زیر کابینت‌ها معمولاً فضایی است که قابل استفاده نمی‌باشد و توجهی هم به آن نمی‌شود اما می‌توانید با ساختن کشو، این فضا را مفید کنید و ظروف خود را در آن قرار دهید.

دکوراسیون منزل

کابینت گوشه

کابینت‌هایی که در گوشه قرار دارند معمولاً غیرقابل استفاده‌اند زیرا هم تاریک‌اند و هم دور از دسترس؛ اما لازم نیست همین‌طور باقی بمانند. می‌توانید این کابینت‌ها را به کشو تبدیل کنید. تا هر چیزی که درون آن قرار می‌دهید به‌راحتی در دسترس‌تان قرار بگیرد. راه دیگر این‌ که یک تخته‌ی چرخان درون کابینت قرار دهید تا به وسایل دسترسی راحت‌تری داشته باشید.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

آب‌چکان

اگر برای ظروف آب‌چکان ندارید، لازم نیست پولی بابت خرید آب‌چکان‌های بی‌مصرف بپردازید چرا که خودتان می‌توانید متناسب با فضای داخل آشپزخانه و دکوراسیون منزل، زیباترین آن‌ها را درست کنید.

البته می‌توانید آب جمع شده در این آب‌چکان‌ها را جمع‌آوری کنید و از آن برای آبیاری گل‌ها و گیاهان‌تان استفاده کنید و با این کار تا حدی در مصرف آب هم صرفه‌جویی کرده باشید.

دکوراسیون منزل

اتاق خواب در دکوراسیون منزل

اتاق‌خواب محلی برای استراحت‌ است؛ پس، لازم است که در بهترین و ایده آل ترین حالت خود باشد تا بتوانند برای شما آرامش بیاورد.

زیر سقف آسمان

طراحی سقف اتاق‌خواب برای داشتن خوابی راحت کمک‌تان می‌کند. از زیباترین ایده‌هایی که می‌توانید برای سقف اتاق‌ خواب استفاده کنید، قرار دادن برچسب‌های نقوش آسمانی در سقف است که با نورپردازی مناسب می‌تواند آرامش را به استراحت و خواب‌تان هدیه کند.

دکوراسیون منزل

مبلمان به‌جای وسایل بازی

سعی کنید مبلمان را طوری انتخاب کنید که بچه‌ها بتوانند با خود وسایل اتاق‌شان بدون نیاز به اسباب‌بازی‌های مختلف، بازی کنند. برای مثال، در عکس زیر، فرش اتاق کودک، نقش زمین‌ بازی برای حرکت اتومبیل و قطارها را داشته و کودک را سرگرم می‌کند.

پارک را به خانه بیاورید

برای این که هیجان بیشتری وارد فضای اتاق‌خواب‌تان کنید چه چیزی بهتر از تاب، که هر کودکی را به ذوق می‌آورد؟ در اتاق کودک‌تان وسایلی مثل تاب را تعبیه کرده و ببینید که این تغییر ظاهراً کوچک، چه تاثیر قابل توجهی بر حفظ و افزایش روحیه و شادابی کودک شما خواهد داشت.

دکوراسیون منزل

تخت خواب نقش مادر را بازی می‌کند

اگر مادر پرمشغله‌ای هستید پیشنهاد می‌کنیم از ننو استفاده کنید. ننوها به دلیل حالت قوسی شکل خود به کودک احساس آغوش مادر را می‌دهند و از حجم بی‌قراری‌های او در هنگام خواب می‌کاهند

نصب ننوها اگرچه ساده به نظر می‌رسد اما کاری تخصصی است و در صورت اجرای ناصحیح می‌تواند مشکل‌آفرین شود. انجام این کار را به متخصصین این حوزه بسپارید.

دکوراسیون منزل

با تزریق آدرنالین کار را تمام کنید

با ترکیب تاب و تخت‌خواب، دیگر دوست ندارید از اتاق‌خواب‌تان خارج شوید.

(نصب این وسایل نیاز به تجهیزات و مهارت تخصصی‌ دارد تا با آرامش خاطر و بدون نگرانی از بروز حادثه، در تخت‌خواب خود، تاب بازی کنید! بنابراین، بهتر است انجام این کار را به متخصصین بسپارید.)

دکوراسیون منزل

تخت کم‌جا

برای اتاق‌های کوچک‌تر از تخت‌های کم‌جا استفاده کنید. بعضی از این تخت‌ها را می‌توانید بلند کنید و از تقسیم‌بندی زیر آن به‌عنوان کمد استفاده کنید.

اگر فضای کافی برای قرار دادن دو تخت، کنار هم ندارید می‌توانید آنها را زیر همدیگر قرار دهید! مدل دیگری از تخت‌خواب‌های کم‌جا وجود دارند که به‌صورت کشویی هستند و برای اتاق کودکان مناسب‌اند.

طرح دیگری که برای اتاق‌های کوچک مناسب است، تخت‌های دو طبقه هستند که تنوع بسیار زیادی هم دارند.

بعضی از این تخت‌ها، خود یک اتاق کامل هستند و دیگر نیازی به تهیه‌ی وسایلی همچون کمد و میز تحریر ندارید.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

تلویزیون

اگر امکان استفاده از تلویزیون در اتاق‌خواب‌تان وجود دارد، این فرصت را از دست ندهید. تلویزیون می‌تواند شما را سرگرم کند و دکوراسیون منزل و اتاق‌خواب‌تان را هم شیک‌تر نشان دهد.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

بالکن در دکوراسیون منزل

بالکن برای هر خانه‌ای لازم است؛ چون می‌تواند هوای تازه را به داخل منزل بیاورد، نور طبیعی را وارد محیط کند و پلی بین فضای بیرون و درون خانه باشد.

میزهای چوبی دست‌ساز

با چند تکه چوب، میزهایی برای نرده‌های بالکن درست کنید و وسایل‌تان را روی آنها قرار دهید با این روش تراس‌ها را کاربردی‌تر کنید و از حالت انباری یا جای نگهداری سیب‌زمینی و پیاز (در اکثر خانه‌ها نهایت استفاده و کاربری خلاقانه برای استفاده از تراس یا بالکن به این شکل است!) خارج کنید.

دکوراسیون منزل

مبلمان را به فضای باز ببرید

مبلمان راحتی یا میز و صندلی‌های چوبی را درون بالکن قرار دهید و با این کار یک حیاط نقلی و اختصاصی برای خود ایجاد کنید.

این فضا، مناسب صرف چای یا قهوه در روزهای زمستانی یا دور هم جمع شدن‌های دوستانه برای گپ‌و‌گفت است.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

گل و گیاه قرار دهید

جایی برای قرار دادن گیاهان در بالکن ایجاد کنید. این کار لطافت فضای بالکن را بالا می‌برد و ساعات بودن‌تان را در فضای باز بالکن خانه لذت‌بخش‌تر می‌کند.

دکوراسیون منزل

پله در دکوراسیون منزل

این ایده‌ها برای خانه‌های دوبلکس غوغا می‌کنند.

جاکفشی

پله‌ها را به حال خود رها کنید. می‌توانید از فضای زیر پله یا خود پله‌ها به‌عنوان جاکفشی یا کمد استفاده کنید. پله‌ها را به‌صورت کشویی دربیاوردید تا قفسه‌ی خوبی برای قرار دادن لوازم کوچک یا کفش‌های‌تان باشد.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

کتابخانه

این فضا جای مناسبی برای کتابخانه هم هست. می‌توانید کتاب‌های خود را به‌جای چیدن در قفسه‌های معمولی در این فضا قرار دهید و دکوراسیون منزل خودتان را خاص‌تر کنید.

دکوراسیون منزل

نشیمن

فضای زیر پله‌ها همچنین جای مناسبی برای قرار دادن یک مبل و ایجاد نشیمن خصوصی است، یا محلی برای نگه‌داشتن تلویزیون و تجهیزات آن.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

میز کار

این مکان هم‌چنین می‌تواند جایی برای قرار دادن میزتحریر و استفاده از آن به‌عنوان محل کار و مطالعه باشد.

دکوراسیون منزل

محل نگهداری حیوانات

دنبال جایی برای نگه‌داری از حیوانات خانگی هستید اما هر فضایی مناسب نیست؟ بفرمایید! یک جای مناسب در اختیار شما است که از آن غافل هستید. زیر پله‌ها را به‌راحتی می‌توانید برای حیوانات به خانه‌ای زیبا و دنج تبدیل کنید.

دکوراسیون منزل

کاربردی چندمنظوره

برای زیباترشدن دکوراسیون منزل می‌توانید به‌جای نرده‌های معمولی در پله‌ها، از آکواریوم استفاده کنید که هم کاربرد نرده را داشته باشد و هم از حس داشتن ماهی‌های رنگارنگ در منزل خود لذت ببرید.

دکوراسیون منزل

سرویس بهداشتی یا آشپزخانه

برای خانه‌های کوچک‌تر، این فضا می‌تواند جای مناسبی برای قرار گرفتن سرویس بهداشتی و یا حتی آشپزخانه باشد.

همچنین، فضای زیرپله، می‌تواند به‌عنوان انباری برای تجهیزات خانه مثل وسایل نظافت، رفت‌وروب، جاروبرقی، و یا حتی اتاق لباس‌شویی به‌کار برود. بستگی به خودتان دارد که بخواهید به چه صورتی به این فضا، جان دوباره بدهید.

 

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دیوارها

دیوارها را نباید فراموش کرد. زیباترین مبلمان اگر در پس‌زمینه‌ی ساده و خالی از حس باشد، جلوه‌ای نخواهد داشت؛ همچنین، اگر مبلی ساده داشته باشید اما آن را در قاب دیواری تزیین‌شده قرار دهید، مبلمان شما هم شیک‌تر دیده خواهد شد. بنابراین، پرداختن به دیوارها در مبحث دکوراسیون منزل را باید جدی بگیرید.

برچسب

می‌توانید با انواع برچسب‌ها دیوار را تزیین کنید. در عکس زیر، تنها با استفاده از چسب برق تیره‌رنگ، دیوار را به شکل جالبی تزئین کرده‌اند.

دیوار در دکوراسیون منزل

دکوراتیوها

می‌توانید از عناصر دکوراتیو استفاده کنید و به این شکل، به دیوارها جلوه و نما بدهید. با عناصری مثل تابلوها، آیینه‌کاری‌ها یا عکس‌های خانوادگی، دیوارها را تزئین کنید. استفاده از نقشه‌ی نمادین کره زمین نیز کاری جالب و خلاقانه است.دیوار در دکوراسیون منزل

دیوار در دکوراسیون منزل

پنجره

استفاده از اِلمان پنجره نیز ایده‌ای جالب برای تزیین دیوار است. لازم نیست حتماً پنجره‌ی نورگیر داشته باشید. قاب خالی پنجره در کنار گلدان‌های گل مصنوعی یا طبیعی، ایده‌ای فوق‌العاده در طراحی دکوراسیون منزل است.

دیوار در دکوراسیون منزل

دیوار در دکوراسیون منزل

رنگ

رنگ‌آمیزی دیوار هم ایده‌ی دیگری است که بسیار به‌کارتان خواهد آمد. می‌تواند دیوار تک‌رنگ ساده باشد یا ترکیب چند رنگ در کنار هم.

دیوار در دکوراسیون منزل

دیوار در دکوراسیون منزل

دیوار در دکوراسیون منزل

۹ ایده ارزان و ساده برای دکوراسیون منزل

فرم آجری

رنگ دیوارتان می‌تواند از حالت ساده و خام خارج شود و طرح یا الگوی مشخص به خود بگیرد. مثلاً می‌توانید طرح دیوارهای متنوع آجری را با استفاده از رنگ، در خانه ایجاد کنید.

در عکس‌های زیر، نمونه‌های جالبی برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید از آنها ایده بگیرید.

دیوار در دکوراسیون منزل

دیوار در دکوراسیون منزل

دیوار در دکوراسیون منزل

نوشته

به‌عکس زیر نگاه کنید. در این تصویر یک شخص خلاق بخشی از یک داستان (شاید هم خصوصیات خودش را!) را به شکل صفحات کتاب روی دیوار نوشته است. شما هم می‌توانید داستان خودتان، یا هر جمله و نوشته‌ای که موردعلاقه خودتان است را روی یکی از دیوارها نوشته و به این شیوه دکوراسیون منزل خود را خاص کنید.

دیوار در دکوراسیون منزل

قفسه‌سازی

بد نیست بعضی دیوارها را هم به یک کمد دیواری بزرگ تبدیل کنید. چند تخته چوب را به‌صورت رندوم روی دیوار نصب کنید و روی آنها را با انواع لوازم تزیینی پر کنید.

دیوار در دکوراسیون منزل

نور در دکوراسیون منزل

در این بخش می‌خواهیم چند ایده‌ی خیلی ساده برای تغییر نورپردازی منزل را بشناسیم.

نور مخفی

نورهای مخفی، شیوه‌ی جدید نورپردازی در منزل هستند که امروزه از محبوبیت بسیار بالایی نیز برخوردار شده‌اند. استفاده از این شیوه‌ی نورپردازی ساده است و زیبایی خیره‌کننده‌ای به دکوراسیون منزل شما می‌دهد. می‌توانید از این نورها در پشت تابلوها، زیر تخت، و یا پشت قفسه‌های کابینت استفاده کنید و برعکس لامپ‌های رشته‌ای معمولی که نوری خیره‌کننده و تیز دارند، نوری به مراتب، لطیف‌تر، اما در عین حال، با شدت مناسب، داشته باشید.

نور در دکوراسیون منزل

نور در دکوراسیون منزل

نور در دکوراسیون منزل

لامپ دکوراتیو

لامپ‌های دکوراتیو زیادی در بازار هستند که می‌توانید برحسب نیاز خود در جاهای مختلف خانه از آنها استفاده کنید.

چراغ کنسولی

به عکس زیر توجه کنید.

در این ایده‌ی جالب که می‌بینید از فرم چراغ مطالعه به شکل دکوری روی دیوار استفاده شده است. طرحی از نور با یک صفحه فلزی به‌صورت نمادین قرارگرفته است که می‌تواند پایه‌ای برای انواع مجسمه یا کتاب و تزیینات دیگر باشد.

نور در دکوراسیون منزل

لامپ خورشیدی

این لامپ‌ها برای فضای اتاق‌خواب بسیار مناسب‌اند. می‌توانید از آنها به‌عنوان چراغ‌خواب استفاده کنید.

نور در دکوراسیون منزل

لامپ ابری

ایده‌ی جالبی که می‌توانید در اتاق کودکان از آن بهره ببرید استفاده از لامپ‌هایی به فرم ابر است.

البته لازم نیست این لامپ‌ها را از بیرون تهیه کنید. می‌توانید با استفاده از یک توپ شفاف و کمی پنبه، خودتان این لامپ‌های زیبا را درست کنید و اتاقی رؤیایی به کودک‌تان هدیه دهید.

نور در دکوراسیون منزل

تقسیم فضا

یکی دیگر از استفاده‌های جالب نورپردازی در منزل، نورهای خطی هستند. می‌توانید با امتداد این نورها در دیوار و سقف خود، یک اتاق را به دو بخش مجزا تقسیم‌بندی کنید. این نورپردازی‌ها برای جداسازی فضای نشیمن و نهارخوری مناسب‌اند.

نور در دکوراسیون منزل

اشیای بازیافتی

با استفاده از اشیای بازیافتی و قدیمی می‌توانید لامپ‌های متنوعی درست کنید و آنها را در فضاهای مختلف بکار ببرید.

قوطی کنسرو و تن ماهی

قوطی‌های کنسرو و تن ماهی را بشویید، رنگ کنید، با وسیله‌ای تیز روی آنها سوراخ ایجاد کرده و به‌عنوان لامپ به‌کار ببرید. به همین سادگی!

می‌شود درون آنها شمع قرار داد و یا از لامپ معمولی استفاده کرد. 

نور در دکوراسیون منزل

نور در دکوراسیون منزل

شیشه مربا

استفاده از شیشه‌های مربا نیز ایده‌ی بدیع و خوبی است. به‌ عکس‌های زیر نگاه کنید و ببینید که چطور یک شیشه‌ی مربا می‌تواند به‌عنوان نور دکوراتیو، برای دکوراسیون منزل شما به‌کار رود.

نور در دکوراسیون منزل

نور در دکوراسیون منزل

چوب بستنی

اگر اهل تنقلات هستید این ایده برای شماست.

چوب بستنی‌ها را دور نریزید تا به همین راحتی که در عکس زیر می‌بینید، با استفاده از ساده‌ترین امکانات برای منزل خودتان لوستر یا آباژور بسازید.

نور در دکوراسیون منزل

سیم

سیم‌های برق آویزان از سقف چهره‌ای نازیبا به دکوراسیون منزل می‌دهد. آنها را به همان شکل رها نکنید. می‌توانید با استفاده از خود سیم‌ها، طرح‌های جالبی ایجاد کرده و نمای دیوارها را زیباتر کنید.

نور در دکوراسیون منزل

قفسه در دکوراسیون منزل

با استفاده از قفسه‌های مختلف نظم‌دهی دکوراسیون داخلی منزل را ارتقا بدهید.

جاکفشی با جعبه

قبلاً در مقاله‌ای جدا برای دکوراسیون کافی شاپ، به ایده‌ی استفاده از جعبه‌های قدیمی و تغییر کاربری آنها، مفصل صحبت کرده‌ایم. با همان شیوه می‌توانید در خانه‌ها هم از جعبه‌های قدیمی استفاده کنید و یک جاکفشی خلاقانه داشته باشید.

تنها لازم است جعبه‌های قدیمی را تمیز کرده و آنها را رنگ بزنید، سپس در هرجایی که نیاز بود از آنها استفاده کنید.

قفسه در دکوراسیون منزل

قفسه در دکوراسیون منزل

میز دست‌ساز برای دسته مبل‌ها

بازهم مثل بخش‌های بالایی، چوب برای شما دکوری خلاقانه فراهم می‌کند. تخته‌های چوبی در ابعاد دلخواه را به هم وصل کنید و از میزهای کوچکی که ایجاد می‌شود به‌راحتی برای هر مبلی استفاده کنید.

قفسه در دکوراسیون منزل

قفسه در دکوراسیون منزل

قفسه در دکوراسیون منزل

قفسه در دکوراسیون منزل

تغییر متریال کف

در بازار، صفحات چوبی جالبی وجود دارد که می‌توانید در ابعاد دلخواه‌تان آنها را تهیه کنید و روی متریال اصلی قرار دهید. این صفحات مثل پارکت دائمی نیستند؛ پس شما می‌توانید هر وقت تمایل داشتید آنها را بردارید و در جای دیگری استفاده کنید.

نمونه‌ای از این چوب‌ها در عکس زیر، در حمام استفاده شده است.

قفسه در دکوراسیون منزل

جایی برای دستمال کاغذی

سرویس بهداشتی به دلیل قرار گرفتنش در معرض آلودگی، حتماً به فضایی طبقه‌بندی‌شده برای قرار گرفتن دستمال‌ها و مواد بهداشتی دارد. ازاین‌رو، در طراحی دکوراسیون منزل، بخش مهمی محسوب می‌شود.

برای اینکه سرویس بهداشتی را از حالت روتین خود خارج کنید و به آن زیبایی ببخشید می‌توانید از ایده‌های موجود در تصاویر زیر استفاده کنید. بعضی از این ایده‌ها را می‌شود به‌راحتی و با استفاده از وسایلی که در خانه دارید بسازید.

قفسه در دکوراسیون منزل

قفسه در دکوراسیون منزل

گیاه در دکوراسیون منزل

گل و گیاه می‌تواند لطافت و طراوت را به ساده‌ترین و خشک‌ترین فضاها وارد کند.

آویزی‌ها

از گلدان‌های آویزی استفاده کنید. با استفاده از سیم یا طناب‌های پلاستیکی یا کنفی می‌توانید انواع گلدان‌ها را از سقف منزل آویزان کنید و باغچه‌ای خانگی ایجاد کنید.

گل در دکوراسیون منزل

گل، زیر میز شیشه‌ای

میزهای خود را به یک گلدان زیبا تبدیل کنید. چند پایه روی میز خود قرار دهید به‌صورتی که بتوانید روی آن را با شیشه بپوشانید. سپس در زیر شیشه، گل‌های مختلف و دلخواه خودتان را قرار دهید تا میزی فوق‌العاده زیبا برای جلوی تلویزیون یا حتی به‌عنوان میزتحریر داشته باشید.

گل در دکوراسیون منزل

گل در دکوراسیون منزل

سبزی را در آشپزخانه تهیه کنید

از دیگر مزایایی که داشتن گلدان‌های متعدد دارند، این است که می‌توانید به‌جای گیاهان معمولی در آنها بذر سبزیجات بکارید و در فصول مختلف، سبزی ارگانیک و تازه داشته باشید.

گل در دکوراسیون منزل

گل در دکوراسیون منزل

کاکتوس‌ها

کاکتوس‌ها گل‌های زینتی هستند که نگهداری از آنها بسیار راحت‌تر از گیاهان دیگر است. اکثر کاکتوس‌ها نیاز به آبیاری روزانه ندارند و اگر خوب از آنها نگهداری شود تا مدت‌های طولانی مهمان منزل‌تان هستند. بنابراین گل‌های مناسبی برای بکار بردن در فضاهای مختلف دکوراسیون منزل هستند.

گل در دکوراسیون منزل

گلدان بازیافتی

با استفاده از بطری‌های نوشابه، گلدان‌های بازیافتی درست کنید. این گلدان‌ها را با نقاشی‌های مختلف می‌توانید در هر فضایی استفاده کنید یا آنها را به‌صورت آویز درآورده و بر روی بخشی از راهرو یا حیاط نصب کنید.

قوطی‌های کنسرو، تن ماهی، شیشه‌های مربا و حتی سطل‌های قدیمی همگی می‌توانند عمری دوباره داشته باشند و به‌عنوان گلدان بازهم مورد استفاده قرار بگیرند.

گل در دکوراسیون منزل

گل در دکوراسیون منزل

گل در دکوراسیون منزل

گل در دکوراسیون منزل

در این مقاله با ایده‌های مختلفی برای تغییر دکوراسیون منزل آشنا شدیم و دیدیم که با تغییراتی جزئی در استفاده از مصالح یا رنگ‌ها،یا حتی توجه به وسایل بازیافتی و تغییر کاربری دادن به آنها، تا چه حدی می‌توانیم دکورهای مختلف و زیبا به وجود بیاوریم. برای آشنا شدن با انواع دکوراسیون داخلی موجود در منازل مقاله‌ای را که با همین عنوان برای‌تان در سایت قرار داده‌ایم، مطالعه کنید.

شما کم و بیش، می‌توانید این ایده‌ها را برای منزل خودتان اجرا کنید. اگر در این راه نیاز به مشاوره داشتید، شرکت معماری آرک مایان می‌تواند در رسیدن به دکوراسیون ایده آل منزل‌تان همراه شما باشد. پیشنهاد می‌کنیم از نمونه کارهای طراحی داخلی این شرکت دیدن کنید و با ما تماس بگیرید تا شما را به طرح و فرم دکور دلخواه‌تان برسانیم.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.