با آرک‎‌مایان در تماس باشید:  09122945749 

جدیدترین طراحی ویلا

ایده‌هایی جذاب برای طراحی داخلی ویلا

تجربۀ طراحی داخلی ویلا هم برای طراحان داخلی و هم برای صاحبان ویلا بسیار هیجان‌انگیز و جذاب است. برای طراحان داخلی از این بابت جالب است که با توجه به بازبودن فضا برای طراحی و اجراهای ایده‌های خلاقانه دست بازتری دارند و می‌توانند نهایت دانش و تخصص خود را به کار بگیرند.

برای صاحبان ویلا از این جهت هیجان‌انگیز است که با داشتن ویلای راحتی که به دل‌خواه‌شان طراحی شده می‌توانند از شهر و مشکلات آن دور شوند. آن‌ها می‌توانند با انتخاب مدرن‌ترین امکانات در طراحی داخلی ویلا تعطیلات خود را به زیباترین خاطرات خود تبدیل کنند.

در این مقاله دربارۀ طراحی داخلی ویلا اطلاعاتی به شما ارائه می‌کنیم. همچنین نمونه‌هایی زیبا و الهام‌بخش از طراحی ویلا با سبک‌های متفاوت در جهان معرفی می‌کنیم. امیدواریم همراهی با این مقاله شما را در طراحی و ساخت ویلایی مناسب یاری کند.

سبک‌های طراحی داخلی ویلا

دو سبک رایج در طراحی داخلی، سبک‌های کلاسیک و مدرن هستند.

سبک کلاسیک

این سبک معمولاً باشکوه و به اصطلاح لاکچری است. در این سبک به صورت چشمگیری از ستون‌های بلند، آینه‌های قدی زیبا، کاغذهای دیواری طرح‌دار و قابل توجه، مجسمه‌های تزئینی گران‌قیمت، سقف‌هایی با نقش و نگارهای متفاوت و مبلمان کلاسیک با رنگ‌های روشن استفاده می‌شود. این شیوۀ طراحی از زمان رنسانس رایج شده و تا امروز هم طرفداران خود را دارد.

از ویژگی‌های مهم طراحی داخلی کلاسیک می‌توان به این موارد اشاره کرد:

تقارن:

شاید بتوان گفت تقارن در طراحی ویلا اولین چیزی است که چشم را درگیر می‌کند. در طراحی داخلی کلاسیک، تقارن و نظم اهمیت ویژه‌ای دارد؛ تابلوها، مبلمان، و همۀ تزئینات فضای داخلی در تقارن با هم چیده می‌شوند. حتی نقش و نگاری که روی سقف دیده می‌شود کاملاً متقارن و یک به یک است. از این جهت ویلاهای کلاسیک برای کسانی که صرفاً به دنبال محیطی آرام هستند، مناسب است.

رنگ‌های رسمی و خنثی:

در طراحی داخلی کلاسیک رنگ‌ها جسورانه و غیرمنتظره نیستند. از رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای شیری، سفید، کرم، برنزی و طلایی استفاده می‌شود که حس اعتماد و رسمیت را به انسان منتقل می‌کند.

فرم‌های دایره‌ای و منحنی:

معمولاً در طراحی کلاسیک از زوایای هندسی تیز استفاده نمی‌شود. شکل‌های دایره‌ای، بیضوی و منحنی در کنار تقارن به ایجاد آرامش بیشتر در فضا کمک می‌کنند.

حاشیه‌ها و گچ‌کاری‌های پرکار:

در طراحی کلاسیک گچ‌کاری‌ها و قرنیزها به رنگ سفید یا طلایی که با ظرافت طراحی شده‌اند، ویلا را بسیار باشکوه‌تر می‌کنند.

چوب: استفاده از چوب در داخل و خارج از یک ویلای کلاسیک ، آن را بیشتر به ماهیت کلاسیکش نزدیک می‌کند و گرماو جذابیت محیط را بیشتر می‌کند.

فرش و مبلمان سنتی:

در ویلاهای کلاسیک خبری از فرش‌های معمولی با طرح‌های مدرن نیست. فرش و مبلمان یک ویلای کلاسیک هم متناسب با سبک کلی آن معمولاً سنتی است؛ فرش‌های دستباف و پرنقش و نگار و مبلمان‌های پرکار و به اصطلاح سلطنتی.

الگوهای طراحی کلاسیک:

طرح‌های گل‌دار و راه‌راه یا شطرنجی که در طراحی داخلی ویلاهای کلاسیک به کار می‌رود متأثر از سبک کلی ویلا است.

در اینجا چند نمونه ویلای کلاسیک را با هم می‌بینیم.

طراحی داخلی کلاسیک 1

طراحی داخلی کلاسیک (2019)

طراحی داخلی کلاسیک 2019

طراحی داخلی کلاسیک (2019)

طراحی داخلی کلاسیک

طراحی داخلی کلاسیک (2019)

 

سبک مدرن

امروزه طرح‌‌های پرطمطراق کلاسیک هنوز جایگاه خود را حفظ کرده‌اند اما بسیاری از مردم و طراحان علاقۀ بیشتری به طراحی فضاهای داخلی به سبک مدرن دارند. سادگی، راحتی، فضاهای باز و و تعداد بسیار زیادی شیشه که منظرۀ بیرون را کاملاً نشان می‌دهند از ویژگی‌های طراحی مدرن ویلاست. سبک مدرن در طراحی ویلا معمولاً بسیار خلاقانه و نامتعارف است.

منظور از سبک طراحی مدرن، سبک۲۰ تا ۴۰ میلادی است؛ اصطلاحی کلی در طراحی که معمولاً به فضای داخلی یک خانه یا ویلا با خط‌های صاف، رنگ‌های صاف گفته می‌شود که در آن از موادی مانند فلز، شیشه و فولاد استفاده شده است. سادگی مهم‌ترین ویژگی در این سبک است و تزئینات بسیار کم هستند.

از انواع سبک‌های مدرن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

طراحی داخلی ویلا به سبک معاصر

این سبک طراحی از عنوان کلی طراحی مدرن جداست. همان‌ طور که گفتیم طراحی مدرن اصطلاحی کلی است؛ طراحی معاصر نسبت به مدرن انعطاف‌پذیرتر است.

طراحی داخلی ویلا به سبک معاصر

طراحی داخلی معاصر (2019)

 

طراحی داخلی ویلا به سبک مینیمال

مینیمال یعنی حداقل و همان طور که از نام آن پیداست ویژگی بارز آن سادگی در طراحی و خنثی‌بودن رنگ‌هاست. خط‌ها در این نوع طراحی بسیار روشن و واضح هستند و در آن از هیچ تزئین بی‌فایده‌‌ای استفاده نمی‌شود.

طراحی داخلی ویلا به سبک مینیمال

طراحی داخلی مینیمال (2019)

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی

این سبک از انقلاب صنعتی اروپا و به وجود آمدن خانه‌های شهری الهام گرفته شده است. در این نوع، طراحی از موادی بدون پرداخت استفاده می‌شود؛ مانند آلومینیوم، آهن، آجر و… .نکتۀ جالب این نوع طراحی این است که همۀ تجهیزات برق، سیستم‌های گرمایش و سرمایش، لوله‌کشی‌ها و … روکار هستند. مبلمان در آن پراکنده است و در آن از چوب استفاده می‌شود.

طراحی داخلی ویلا به سبک صنعت

طراحی داخلی به سبک صنعتی (2019)

طراحی داخلی ویلا به سبک  مدرن قرون وسطایی

در این سبک، ویژگی‌های سبک مدرن و مینیمال با نشانه‌هایی از نوستالژی قدیمی با هم ترکیب می‌شوند. کاربردی بودن اجزا، نظم وترتیب، شکل‌های طبیعی و… از ویژگی‌های این سبک است. در واقع این سبک بازگشتی به طراحی داخلی اواسط قرن بیستم محسوب می‌شود.

طراحی داخلی ویلا به سبک مدرن قرون وسطایی

طراحی داخلی سبک مدرن قرون وسطایی (2019)

 

 طراحی داخلی ویلا به سبک اسکاندیناوی

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید دولت اسکاندیناوی اقداماتی برای کاهش فاصلۀ طبقاتی بین مردم انجام داد. این اقدامات باعث شد طراحی داخلی خانه‌های اسکاندیناوی به سمت سادگی برود. این سبک یکی از سبک‌های محبوب طراحی داخلی است که به دلیل سادگی و حس آرامشی که منتقل می‌کند برای ویلا مناسب است. در این سبک از رنگ سفید، فضاهای گسترده و پرنور و مبلمان کاربردی استفاده می‌شود.

طراحی داخلی ویلا به سبک اسکاندیناوی

طراحی داخلی سبک اسکاندیناوی (2019)

 

طراحی به سبک فرانسوی

طراحی ویلا به سبک فرانسوی از خانه‌های روستایی الهام گرفته شده و در آن رنگ‌های گرم و مواد طبیعی مانند آجر و سنگ به کار می‌رود. دکوراسیون در این سبک پر از تزئینات و ظرف‌های چینی و پرده‌های سنگین و پارچه‌های کتان است.

 طراحی ویلا به سبک فرانسوی

طراحی داخلی فرانسوی (2019)

طراحی داخلی ویلا به سبک بوهمین

این سبک برای انسان‌هایی به وجود آمده که دوست دارند کاملاً آزاد و رها باشند. افرادی که در سفرهای‌شان تزئینات و صنایع دستی رنگارنگ را از کشورها و شهرهای مختلف به خانه می‌برند. در چنین ویلایی ممکن است هر چیزی مدرن یا سنتی در کنار هم قرار بگیرند و ترکیب منحصر به فرد خود را بسازند.

طراحی داخلی ویلا به سبک بوهمین

طراحی داخلی بوهمین (2019)

 

طراحی داخلی ویلا به سبک اروپایی

در این سبک از طراحی جزئیات بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. این طراحی از سنت‌های اروپایی الهام می‌گیرد که اغلب آن‌ها تماماً چوب هستند یا رنگ‌های قوی و وسایل تزئینی جزیی و بسیاری دارند. در جزئیات این سبک از پارچه‌ها با رنگ‌ها و جنس‌های مختلف استفاده می‌شود.

طراحی داخلی ویلا به سبک اروپایی

طراحی داخلی سبک اروپایی (2019)

 

در ادامه با عکس‌هایی از جدیدترین طراحی‌های خانه‌های ویلایی در سال 2019 با ما همراه باشید. توضیحاتی دربارۀ سبک‌های متفاوت طراحی داخلی در ویلا خواندیم. آیا می‌توانید حدس بزنید این عکس‌ها مربوط به کدام سبک طراحی داخلی رایج در ویلاهای جهان است؟

طراحی دکوراسیون ویلا

 

طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا 3

طراحی داخلی ویلا 4

امیدواریم این مطلب دربارۀ شناخت سبک‌های طراحی داخلی ویلا الهام‌بخش و مفید باشد. بدیهی است که جست‌جو در اینترنت برای پیداکردن سبک و شیوۀ دل‌خواه‌تان بسیار اهمیت دارد؛ اما به یک مشاور خوب نیاز دارید؛ برای شناخت دقیق‌تر سبک‌های طراحی داخلی و بررسی امکان اجرای این سبک‌ها از نظر امکانات و هزینه.

متخصصان و مشاوران آرک مایان آمادۀ ارائۀ مشاوره و خدمات مورد نیاز شما در این زمینه هستند.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.