قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب شرکتی وردپرس

شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی منزل و ویلا

گروه تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی منازل مسکونی و ویلا مایان

طراحی دکوراسیون داخلی و نکاتی درباره انجام آن

آیا از طراحی دکوراسیون داخلی در منزل یا محل کارتان خسته شده‌اید؟ آیا دوست دارید با خلاقیت و انجام یک سری اصول مشخص و ساده، طراحی داخلی زیبایی را به منزل یا محل کار خود هدیه بدهید؟ اگر جواب شما به سؤالات بالا مثبت است، ادامه این مقاله را دنبال کنید چراکه با مطالعه این مقاله قطعاً به سراغ تغییرات با طراحی دکوراسیون داخلی خود خواهید رفت.

چرا از طراحی دکوراسیون داخلی استقبال می‌شود؟

زمانی که از دکوراسیون داخلی حرف می‌زنیم، اشاره ما به ایجاد نوعی هماهنگی بصری در عناصر یک محل است ازجمله رنگ‌ها، اثاثیه و … طراحی داخلی امروزه یک هنر و تخصص به شمار می‌رود که با توجه به سبک زندگی امروزی، طرفداران زیادی را به سمت خودش کشیده است. علت اینکه استقبال از طراحی دکوراسیون داخلی رو به افزایش است به چهار دلیل عمده زیر برمی‌گردد که شامل:

1) خستگی افراد از مواجه‌شدن با دکوراسیونی که سال‌ها با آن مواجه شده و عادت کرده‌اند.

2) ایجاد نوعی هماهنگی و زیبایی در عناصر یک محل

3) نوآوری در زیبایی و بازسازی ساختمان (مثلاً فرض کنید یک انباری را تبدیل به یک مکان جذاب‌تر کرده و از آن استفاده می‌کنید)

4) بهینه‌سازی در ساختار ساختمان

توجه به یک اصل مهم در طراحی دکوراسیون داخلی

توجه کنید که قرار نیست کار خیلی سخت و پیچیده‌ای در طراحی دکوراسیون داخلی داشته باشید. اصل مهمی که وجود دارد این است که مطابق سلیقه خودتان و آنچه دوست دارید، دکوراسیون داخلی را انجام دهید. ایده گرفتن از مجلات، مکان‌ها، دکورها و … خوب است اما هیچ‌وقت نمی‌تواند جایگزین سلیقه و اندیشه‌های درونی شما شود لذا همیشه در طراحی دکوراسیون داخلی ابتدا قوه تخیل و تجسم خود را استفاده کرده و سپس دست‌به‌کار شوید.

ممکن است شما یک پزشک باشید یا یک رستوران‌دار یا اینکه در مکان اداری مشغول به کار باشید یا شاید خانه‌دار هستید و در منزل یا ویلای خود سکونت دارید. اگر علاقه‌مند هستید که نکاتی کلی و مهم درباره طراحی دکوراسیون داخلی درباره هرکدام از موارد بالا را کسب کنید ادامه مقاله را دنبال نمایید.

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل باید چه نکاتی را بدانیم؟

سعی کنید در انتخاب رنگ دیوارها از رنگ‌های روشن با شفافیت زیاد استفاده کنید. دقت داشته باشید که هر چه رنگ‌ استفاده‌شده درخشان‌تر باشد، می‌توان فضای انعکاسی خوبی را در منزل خود ایجاد کنید. سعی کنید در انتخاب کف‌پوش هم دقت داشته باشید. دقت داشته باشید از رنگ‌های روشن می‌توانید استفاده کنید اما خیلی روشن نباشد. از قالیچه هم می‌توانید برای ایجاد تنوع استفاده کنید. استفاده از مبلمان هم در طراحی دکوراسیون داخلی مهم است و سعی کنید که از رنگ‌های روشن برای بزرگ‌تر شدن فضا استفاده کنید ضمن اینکه بهتر است مبلمان خود را بدون منحنی در نظر بگیرید. از هرچه که بگذریم، نباید از ناهارخوری غافل شویم چراکه محل تجمع اهل خانه و مهمانان است و باید تناسب در استفاده از میز، عناصر روی میز و … حتماً در آن وجود داشته باشد. استفاده از چراغ در بالای آن بسیار در روشنایی و زیبایی میز و اجزای آن تأثیر دارد. اگر پرده‌های شما جلو پنجره‌ها قرارگرفته است، سعی کنید از رنگ‌های روشن استفاده کنید. هرچند توصیه ما به استفاده از رنگ طبیعی در طراحی داخلی منزل است اما از نورپردازی مصنوعی هم استفاده کنید. سعی کنید از پرده‌های پارچه‌ای استفاده کنید تا نورپردازی بهتری داشته باشید. یکی از محل‌هایی که حتماً باید برای آن برنامه داشته باشید، آشپزخانه است. سعی کنید در ابتدا اجزا هماهنگی با هم داشته و در بعد حتماً نورپردازی خوبی را ایجاد نمایید.

طراحی دکوراسیون داخلی در ویلا

اگر امکان این موضوع را دارید که در طراحی دکوراسیون داخلی ویلای خود از سنگ یا آب در ساختار ویلا به کار ببرید، می‌توانی زیبایی و حس طبیعت را به شما هدیه دهد. برای طراحی داخلی ویلا در قسمت بالکن، سعی کنید از نرده‌های فلزی یا چوبی استفاده کنید یا اینکه گوشه‌ی آن را با یک‌تخت ساده مزین کنید. در اتاق نشیمن سعی کنید که از رنگ‌های روشن، تابلو و آثار هنری، لوستر و … استفاده کنید تا یک مکانی سراسر آرامش را ایجاد نمایید. طراحی دکوراسیون داخلی منحصربه‌فرد در ویلا منوط به این است که از نورپردازی عالی استفاده نمایید. امروزه سبک‌های مدرن زیادی در نورپردازی وجود دارند که یکی از آن‌ها استفاده از فنون نورپردازی در تئاتر است که می‌توان از آن بهره برد. در اتاق‌خواب خود از پرده با رنگ ترجیجا سفید استفاده کنید و سعی کنید فضا را با اشیا دیگر پر کنید مثلاً میز و صندلی اضافه کنید، به دیوار آینه بزنید و …

طراحی دکوراسیون داخلی در یک مکان اداری

دکوراسیون داخلی اداری از این نظر مهم است که شما در ارتباط با ارباب‌رجوع بوده و باید در یک فضایی گرم میزبان افراد باشید. یک نکته مهم در طراحی داخلی اداری این است که باید طراحی دکوراسیون داخلی شما به‌نوعی بیانگر بهترین معرفی از خدمات شما باشد. یکی از مواردی که می‌تواند فضایی گرم‌تر را در محیط اداری ایجاد کند، استفاده از چوب است. از رنگ‌ها به‌گونه‌ای استفاده کنید که گویی نشان از برند و محیط اداری شما داشته باشد. مثلاً اگر دقت کرده باشد در طراحی دکوراسیون داخلی اکثر محیط‌های اداری از رنگ خاکستری استفاده‌شده است که نشان از نوعی خنثی بودن و دوری از تحریک است. نورپردازی بسیار کلیدی است چراکه می‌تواند احساس خستگی کارکنان را کاهش دهد. حتماً فضای اداری به شما اجازه می‌دهد از مبل استفاده کنید چراکه در ایجاد جذابیت و ایجاد فضایی برای استراحت کارکنان خود نقش زیادی دارد. دیوارها را خالی نگذارید این کار باعث آرامش و تأثیر مثبت بر روی افراد خواهد شد. دقت کنید که در صورت امکان در کنار تمامی میزها از یک قفسه یا کمد استفاده کنید تا هر نفر به‌صورت مشخص با ابزارها و پرونده‌های خودش سروکار داشته باشد. گیاهان آپارتمانی هم می‌تواند حس زندگی را به فضای اداری شما القا نماید پس از آن‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

مطب و طراحی دکوراسیون داخلی آن

اولین نکته این است که شما در طراحی داخلی مطب باید تصویری شفاف از یک پزشک متخصص و حرفه‌ای را در ذهن بیمار ایجاد کنید. اتاق انتظار یکی از کلیدی‌ترین در طراحی دکوراسیون داخلی مطب است. جایی که باید برای بیماران یک فضایی را ایجاد کنید که از استرس رها شود مثلاً استفاده از مبلمان راحت، گیاهان، آکواریوم ماهیان زیبا، تابلوهای هنری، استفاده از یک موسیقی ملایم و … می‌تواند در طراحی دکوراسیون داخلی مطب نقش کلیدی داشته باشد. سعی کنید که از رنگ‌های آبی، سبز و سفید بیشتر استفاده کنید چراکه باعث آرامش بیشتری در فرد بیمار می‌شود. سعی کنید برای ایجاد حس آرامش از نورپردازی‌های ملایم استفاده کنید. می‌توانید گوشه‌ای از مطب را به افتخارات و مدارک پزشک اختصاص دهید تا حس اعتماد بیماران هم بیشتر باشد.

به طراحی دکوراسیون داخلی مغازه خود دقت کنید

اولین نکته در طراحی داخلی مغازه این است که شما باید به در ورودی خود توجه زیادی داشته باشید. نورپردازی و استفاده از رنگ‌های نسبتاً تند می‌تواند مشتریان شما را جذب کند. در چیدمان وسایل و نورپردازی نقاطی که می‌خواهید بیشتر در دید مشتری باشند دقت لازم را داشته باشید. مغازه خود را خیلی شلوغ نکنید حتماً سعی کنید مسیرهای راحتی را برای عبور و مرور مشتریان در نظر بگیرید. حتماً برای ایجاد طراحی دکوراسیون داخلی زیبا سعی کنید که یک انباری برای محصولات اضافی خود داشته باشید. ایجاد فضایی تاریک اصلاً نمی‌تواند در فروش ما خوب باشد پس سعی کنید که نورپردازی خوبی داشته باشید.

ویترین را در طراحی دکوراسیون داخلی در نظر بگیرید

دقت کنید که طراحی ویترین مغازه هم اهمیت ویژه‌ای دارد اما نکته مهم این است که نگاه کاملاً متفاوت بر روی آن داشته باشید و از ایجاد تفاوت هیچ هراسی نداشته باشید. سعی کنید که با خلاقیت خود یک طرح متفاوت را در ویترین به نمایش بگذارید. می‌توانید از رنگ‌های گرم مثل قرمز، زرد، نارنجی و … استفاده کنید تا حس تحریک را در مشتری ایجاد کرده و فضایی گرم را در ویترین شما ایجاد کنند. یک نکته مهم دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی ویترین این است که سعی نکنید تمامی اجناس خود را در آنجا قرار دهید لذا لوکس‌ترین و بهترین اجناس خود را برای چیدن در فضای ویترین همواره انتخاب کنید ضمن اینکه از نورپردازی غافل نشوید به‌خصوص زمانی که دوست دارید روی کالایی خاص مانور بیشتری بدهید.

رستوران خود را با طراحی دکوراسیون داخلی همراه کنید

اگر در طراحی داخلی رستوران بتوانید حس آرامش و راحتی را به مشتری القا کنید بسیار می‌تواند در فروش شما مؤثر باشد. انتخاب صندلی‌های راحت، فضایی با نور کمتر، موسیقی الهام‌بخش و … می‌تواند مشتری شما را همیشه وفادار نگه دارد. پنجره‌ها را فراموش نکنید چراکه می‌توانید با طراحی جذاب آن‌ها در جذب مشتریان رهگذری موفق عمل کنید. طراحی دکوراسیون داخلی خود را منوط به چیدن فقط چند میز و صندلی ساده اختصاص ندهید، شجاعت به خرج دهید و کاملاً متفاوت اقدام کنید چراکه همه چیدن میز و صندلی را بلد هستند. اگر می‌توانید از طبیعت کمک بگیرید برای دکوراسیون داخلی مغازه خود حتماً این کار را انجام دهید این کار حس بسیار بهتری را به مشتری القا خواهد نمود. در چینش وسایل در دکور خود به این نکته دقت کنید که فضای کافی را همواره برای عبور و مرور دیگران هم در نظر بگیرید.

با طراحی دکوراسیون داخلی در طلافروشی، طلا بفروشید

نکته اول اینکه خریدار اول شما خانم‌ها هستند پس در طراحی داخلی طلا فروشی خود دقت کنید که از ترکیب‌ها و رنگ‌هایی استفاده کنید که بیشترین تأثیر بر روی روانشناسی خانم‌ها داشته باشد. نکته دوم این است که حتماً باید علاوه بر زیبایی و جذابیت در طلافروشی، در طراحی دکوراسیون داخلی خود حتماً حس امنیت را هم برای مشتریان خود تداعی کنید تا بتوانند به‌راحتی این کالا را خریداری کنند. دقت کنید که حتماً نورپردازی کافی داشته باشید تا مشتری بتواند به‌راحتی کامل از زوایای مختلف اجناس شما را با جزئیات خاص خودش ببیند. بهترین نمونه و مدل‌های خود را برای طراحی ویترین در نظر بگیرد تا کارتان شلوغ نباشد. اگر طلافروشی شما شلوغ است سعی کنید که یک مبلمان راحتی را حتماً در نظر بگیرید تا افراد خیلی خسته نشوند. انتخاب یک کف‌پوش مناسب ازنظر طراحی و دوام هم اهمیت زیادی دارد که باید در انتخاب آن دقت زیادی کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی در بازسازی ساختمان

گاهی لازم است که در کار تنوع ایجاد کنید لذا اگر قصد دارید به فضای خانه یا کاری خود دستی بکشید از موضوعاتی که باید به آن فکر کنید، طراحی دکوراسیون داخلی است. توصیه ما به شما این است ابتدا فضای خود را کاملاً شناسایی کنید و اگر فضایی را بی‌استفاده می‌بینید، جهت بازسازی و بهینه‌سازی آن‌ها اقدام کنید. گاهی می‌توان از یک فضای افتاده که هیچ بازدهی برای ما ندارد، در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کرده و با پردازش آن به شکل و رنگی جدیدتر، از آن در جهت اهداف خود استفاده کافی را برد. نکته مهم این است که حتماً در این راه از دکوراتور مشورت لازم را بگیرید و سپس اقدام کنید تا بتوانید بهترین دکوراسیون داخلی را ایجاد نمایید. پس اگر قصد بازسازی ساختمان دارید حتماً طراحی دکوراسیون داخلی را در اولویت کارهای خودتان قرار دهید.

طراحی دکوراسیون داخلی و استفاده از شرکت طراحی داخلی

شما می‌توانید اهل هر شهر یا روستایی از ایران باشید از شیراز، اهواز، کیش و … فقط کافی است برای طراحی دکوراسیون داخلی خود به سراغ شرکت‌های طراحی داخلی در شیراز یا طراحی داخلی در اهواز یا طراحی داخلی در کیش و یا هر شرکت طراحی داخلی دیگر در هر جای کشور بروید و درخواست خود را بدهید. امروزه با توجه سبک‌های طراحی سنتی و مدرنی که وجود دارد، شرکت‌های زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی فعالیت می‌کنند که توصیه ما به شما این است که در ابتدا مشخص کنید که در چه حوزه‌ای نیاز به طراحی دکوراسیون داخلی دارید و سپس با توجه به بودجه خود و تعرفه آن شرکت، اقدام به تماس گرفتن با آن‌ها کنید. دیدن نمونه کار شرکت‌ها و حتی نظرات مشتریان آن‌ها را هم در دستور کار خود قرار دهید.

نتیجه‌گیری در طراحی دکوراسیون داخلی

در این مقاله سعی کردیم تقریباً درباره اکثر طراحی دکوراسیون داخلی در نقاط مختلف نکات مهمی را ارائه کنیم. طراحی دکوراسیون داخلی، دقیقاً آن چیزی است که در تجسم شما گنجانده می‌شود و شما تنها کافی است که برای تحقق بخشیدن به آن، با توجه به نیاز و بودجه خود به سراغ شرکت‌‌های طراحی داخلی رفته و از آن‌ها کمک بگیرید.