قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب شرکتی وردپرس

شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی منزل و ویلا

گروه تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی منازل مسکونی و ویلا مایان

طراحی و دکوراسیون داخلی منزل

مسکونی آقای میرزایی-جنت آباد

مسکونی آقای میرزایی-جنت آباد

      طراحی داخل ویلا , طراحی رستوران سنتی , بازسازی ساختمان قدیمی , ویترین جلوی مغازه , دکوراسیون داخلی , طراحی دکوراسیون داخلی اداری , طراحی داخلی , طراحی داخلی مطب دکتر , دکوراسیون داخلی طلا فروشی , طراحی داخلی در کیش , طراحی داخلی در اهواز , طراحی داخلی در شیراز

ادامه مطلب
از طراحی و دکوراسیون داخلی چه می دانید

دکوراسیون داخلی علمی جدید محسوب می‌شود که اغلب بسیاری از طراحی‌ها ازجمله طراحی منزل، دکوراسیون مغازه، طراحی فروشگاه، بازسازی ساختمان و چند مورد دیگر را در این علم در برمی‌گیرد. طراحی و دکوراسیون داخلی بسیار گسترده می‌باشد که در این مقاله سعی بر آن است شمارا بیشتر با دکوراسیون داخلی آشنا نماییم در ادامه با ما باشید اگر علاقه‌مند به این حرفه پرطرفدار و درعین‌حال پرسود هستید.

تعریف کلی در رابطه با طراحی و دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی به مجموعه‌ای از ایده‌ها، سبک‌ها و سلایق مختلف با استفاده از وسایل و اسباب بارنگ‌آمیزی های گوناگون برای خلق ایده‌ها در فضاهای مختلف ازجمله ساختمان‌ها، منازل، فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، محیط‌های اداری و چندین مورد دیگر گفته می‌شود. طراحی و دکوراسیون داخلی توسط افراد زبردست که اصولاً به آن‌ها طراح داخلی یا دکوراتیو گفته می‌شود، صورت می‌گیرد. خلاق بودن افراد در این علم برای استفاده نمودن از ایده‌های جالب و جذاب یکی از اصول موفقیت در طراحی داخلی محسوب می‌شود. بیشترین بازخوردها برای طراحی داخلی منازل می‌باشد که اغلب مردم به این‌گونه از مکان‌ها برای تغییرات توجه بیشتری دارند و بر اساس این نیاز نیز طراحی و دکوراسیون داخلی و به تبع آن طراحان در این حیطه رشد یافته‌اند و این علم را به یک شغل درآمدزا با سوددهی بالا تبدیل نموده‌اند. در ادامه شمارا با نمونه‌هایی از طراحی‌های داخلی و نحوه اجرای آن‌ها بیشتر آشنا خواهیم نمود پس هم چنان با ما همراه باشید.

انواع طراحی و دکوراسیون داخلی در محیط و مکان‌های گوناگون

شاید بتوان به‌طورقطع یقین بیان کرد که علم دکوراسیون داخلی در کمتر مکانی استفاده‌شده و احساس رضایت را در افراد ساکن در آن محیط برآورده نساخته باشد و شاید کمتر متقاضی بوده باشد که از این علم برای رسیدن به تقاضای خود کمک گرفته و از نتیجه آن راضی نبوده باشد. این علم به‌قدری از ایده‌های جالب و فراوان برخوردار است که در هر حیطه و مکانی بر اساس شرایط به‌خوبی پیاده‌سازی می‌شود. اغلب مکان‌هایی که استفاده از طراحی و دکوراسیون داخلی دران‌ها پیشنهاد می‌شود عبارت‌اند از منازل، محیط‌های کاری واداری، رستوران‌ها، فروشگاه‌های البسه و مغازه‌ها با هر نوع صنفی، بیمارستان‌ها و … مسلماً نمی‌توان استفاده از طراحی را تنها به این چند مکان خاص محدود کرد، اغلب فضاهای موجود که توانایی پیاده‌سازی ایده و یا سبکی جدید در آنجا وجود داشته باشد می‌توانند کاندید مناسبی برای طراحی‌های داخلی محسوب شوند. مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد اغلب مکان‌هایی هستند که بیشتر می‌توان در فضاهای آن‌ها تغییرات محسوس با نتیجه رضایت‌بخش ایجاد نمود، یا به‌طور عامیانه در این فضاها دست طراحان داخلی برای خلق ایده‌های جدید با سبک و سیاقی نو بسیار بازتر است و آن‌ها می‌توانند آنچه در ذهن برای طراحی داخلی منزل و مکان موردنظر دارند در این مکان‌ها پیاده نمایند.

طراحی و دکوراسیون داخلی منزل

خانه و محیط آن به‌عنوان امن‌ترین و خصوصی‌ترین مکان برای رسیدن به آرامش بعد از گذراندن یک روز پرمشغله محسوب می‌شود. طراحی و دکوراسیون داخلی و ایجاد تغییراتی در اتاق‌ها و فضاهای مختلف منزل می‌تواند خانه را از حالت یکنواختی و تکراری درآورده و حس آرامش را هرچه بیشتر در اعضای ساکن دران ایجاد نماید؛ بنابراین این عقیده می‌تواند دلیل خوبی برای طراحی و دکوراسیون داخلی منزل محسوب شود. طراحی داخلی منزل بسیار وسیع بوده و روزبه‌روز سبک و ایده‌های جدید و نو به آن افزوده می‌شود. سبک کلاسیک، مدرن و سنتی با توجه به سلایق افراد خانه می‌تواند در بخش‌های مختلف منزل پیاده‌سازی شود. شما می‌توانید با کمترین هزینه تغییرات محسوسی را در فضای منزل خود ایجاد کنید، فقط نیاز به کمی فکر و خلاقیت دارید. اینکه سادگی را در فضای خانه ایجاد کنید یا حالتی شلوغ و زرق‌وبرق دار، همه بسته به سلیقه و میزان رضایت شما از آن طراحی دارد، ولی پیشنهاد ما به شما قبل از هرگونه اقدامی در طراحی و دکوراسیون منزل استفاده از نظرات طراحان و کارشناسان در این حیطه می‌باشد.

چند نکته در رابطه با دکوراسیون داخلی منزل

رعایت چند نکته مهم و کاربردی در دکوراسیون داخلی می‌تواند شمارا برای رسیدن به فضایی دل‌نشین‌تر بیشتر یاری رساند که در این بخش به بیان تعدادی از آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • قبل ازهر اقدام به تغییرات در منزل هزینه و طرح موردنظر خود را مشخص نمایید
 • اتاق پذیرایی ظرفیت بیشتری برای اجرا نمودن طرح‌های مدنظر شمارا دارد، بنابراین از این مکان شروع کنید
 • اگر هزینه زیادی برای اعمال تغییرات و دکوراسیون داخلی در منزل را ندارید می‌توانید با جابه‌جایی چیدمان مبلمان و وسایل دیگر باعث تغییر در فضا شوید
 • به رنگ‌آمیزی دیوارها بپردازید تا حال و هوایی تازه و نوبه منزل بخشیده باشید
 • در فضاهایی از منزل از آینه‌ها استفاده کنید
 • از نورپردازی در اتاق‌های مختلف خانه به‌خصوص اتاق‌خواب غافل نشوید
 • از چند سبک در کنار هم در دکوراسیون داخلی منزل خود بهره بگیرید
 • در اتاق‌های پذیرایی پنجره خور حتماً پرده را به‌عنوان گزینه مناسب در دکوراسیون داخلی مدنظر داشته باشید
 • از کاغذ و یا پوسترهای دیواری سه‌بعدی در دیوارهای خاصی از منزل استفاده کنید
 • در دکوراسیون داخلی آشپزخانه را فراموش نکنید می‌توانید در رنگ کابینت‌ها تغییر ایجاد کرده و وسایلی را اضافه یا کم کنید
 • فضای سرویس بهداشتی و حمام را با ترکیب چندرنگ خنثی تغییر دهید و.

طراحی و دکوراسیون داخلی در محیط‌های اداری

در اجرای دکوراسیون داخلی اداری نکات مهمی باید مدنظر قرار گیرد که در این بخش به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت. محیط‌های کاری به دلیل سپردی نمودن نیمی از شبانه‌روز در آنجا، می‌توانند گزینه مناسبی برای طراحی داخلی اداری محسوب شوند. در این نوع از دکوراسیون داخلی می‌بایست اولویت را در راحتی انجام کار توسط کارمندان قرارداد و گزینه بعدی تغییرات در جهت زیبایی و مواردی از این قبیل. ولی مسلماً به کار بردن خلاقیت در طراحی فضای محیط اداری می‌تواند تا حدود زیادی خستگی افراد مشغول به کار را کم و یا مهار کند و درنتیجه راندمان کاری آن‌ها به‌مراتب بیشتر خواهد شد. مدل و طراحی‌های بسیاری در نقاط مختلف جهان و به‌خصوص کشور عزیزمان ایران در این حیطه صورت گرفته است که هم دیدنی و هم کارآمد بوده است. استفاده از رنگ‌آمیزی در دیوارهای مکان اداری، استفاده از میز کار مناسب با صندلی‌های راحت و کم جا، مشخص کردن فضاهای مختلف دیگر مانند آشپزخانه و محل استراحت و. می‌تواند در طراحی داخلی اداری تأثیرگذار باشد. رنگ سفید دریکی از محیط‌های کاری نمونه‌ای از طراحی و دکوراسیون داخلی می‌باشد که تصویران را در ادامه مشاهده می‌کنید. این یعنی خلاقیت و استفاده از ایده و فکر در جهت بهره‌وری بیشتر.

طراحی و دکوراسیون داخلی رستوران‌ها

یک روز تعطیل و یا یک مناسبت خاص می‌تواند فرصت مناسبی برای رفتن به رستوران‌های دیدنی و باکیفیت در شهر باشد. طراحی داخلی رستوران یکی از شاخه‌های علم دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود که امروزه اغلب صاحبان این حرفه به سمت آن برای سوددهی بیشتر کشیده شده‌اند. شاید غذا و سرویس دادن مناسب از مهم‌ترین گزینه‌ها در انتخاب یک رستوران محسوب شود ولی دکوراسیون داخلی این مکان می‌تواند شمارا برای بار دوم به آنجا بکشاند. طراحی‌های مختلفی می‌تواند در رستوران پیاده‌سازی شود مانند سبک سنتی که بافرهنگ ما ایرانی‌ها نیز هم‌خوانی دارد و بسیار موردپسند مشتریان نیز قرارگرفته است. یا می‌توان از سبک کلاسیک و غربی نیز برای ایجاد فضایی مدرن در این‌گونه مکان‌ها استفاده کرد. همچنین می‌توان دست به خلاقیت زد و سبکی جدید و تازه را به طراحی و دکوراسیون داخلی رستوران‌ها کشاند تا علاوه برجذب مشتری در راندمان کاری افرادی که در این محیط سرویس می‌دهند نیز افزوده شود. حال پرسش ما از شما این است که چه نوع طراحی را برای رستوران‌ها پیشنهاد می‌کنید؟

طراحی و دکوراسیون داخلی مغازه

از مهم‌ترین مکان‌هایی که در جهت سوددهی می‌توان از دکوراسیون داخلی با سبک و ایده‌های خاص دران جا استفاده نمود مغازه و فروشگاه‌ها می‌باشند. بیشترین بخش در یک مغازه که در دکوراسیون داخلی آن تأثیرگذار است طراحی ویترین مغازه می‌باشد که می‌توان باکمی خلاقیت در این بخش به نتیجه رضایت بخشی درفروش رسید. دلیل این امر این است که بیشترین برخورد افراد با ویترین مغازه است و این بخش می‌تواند باعث کشاندن مشتری به داخل مغازه شود. در طراحی داخلی مغازه می‌توان از ابزار قوی‌تری مانند نورپردازی نیز بهره برد. مسلماً مغازه‌ای که از روشنایی بیشتری برخوردار باشد نفرات بیشتری را به عنوان مشتری در خود می‌بیند. پس‌ازاین مورد در طراحی داخلی مغازه خود هرگز غافل نشوید.

دکوراسیون و طراحی داخلی مطب

مطب پزشکان به دلیل اینکه اغلب مراجعه‌کنندگان آن بیماران در رده سنی مختلف می‌باشد بسیار در معرض عبور مرور قرار دارد و شاید کمتر کسی از رفتن به این‌چنین محیط‌هایی رضایت داشته باشد و تنها به دلیل معالجه و برطرف نمودن عارضه خود به این مکان‌ها مراجعه می‌کند ولی نباید از این مکان برای ایجاد دکوراسیونی خاص در فضای آن غافل شد. بهترین ابزار در طراحی داخلی مطب استفاده از رنگ‌های شاد و انرژی‌زا است که می‌تواند در روحیه بیماران بسیار تأثیرگذار باشد. مطب و کلینیک‌هایی وجود دارند که دست به خلاقیت زده و با کمک طراحان شرکت طراحی داخلی در این محیط‌ها فضایی آرام‌بخش ایجاد نموده‌اند؛ مانند کلینیک‌های دندانپزشکی کودکان و یا مطب‌های مخصوص کودکان با رده سنی پایین و نمونه‌های دیگر که در روحیه مراجعه‌کنندگان و بیماران بسیار تأثیرگذار بوده است.

طراحی و دکوراسیون مغازه‌های طلافروشی

شاید برای شما بانوی عزیز پیش‌آمده باشد که از مقابل یک طلافروشی عبور کرده باشید و ناخدا گاه چشمان شما به سمت ویترین این مغازه کشیده شده باشد. طلا و جواهرات برای هر زنی جذاب و دوست‌داشتنی است، ولی صاحبان این حرفه پرزرق‌وبرق نباید فقط به این نکته توجه کنند می‌توانند باکمی خلاقیت در طراحی داخلی طلا فروشی خود تغییرات مختصری ایجاد نموده و پای مشتری‌های بیشتری را به مغازه خود باز کنند. نورپردازی از اصلی‌ترین موارد در دکوراسیون داخلی مغازه‌های طلافروشی محسوب می‌شود چراکه طلا در زیر نور زیبایی خود را بیشتر نشان می‌دهد. اگر فضای مغازه به‌قدری است که می‌توانید از مبلمان نیز در آن استفاده کنید پیشنهاد می‌کنیم با یک کاناپه هم فضای مغازه را گرم و دل‌نشین کنید و هم شرایط را برای همراهان خریدار برای استراحت فراهم نمایید. از رنگ‌آمیزی دیوارها و یا آینه‌کاری آن‌ها برای زیبایی و جلوه بیشتر مغازه خود نیز غافل نشوید. یک لوستر با کریستال‌های زیبا که از آن آویزان شده می‌تواند به مغازه شما زیبایی دوچندانی ببخشد.

طراحی و دکوراسیون داخلی در ویلا

ایده‌های جالبی می‌تواند در طراحی داخلی ویلا در شمال کشور مورداستفاده قرار گیرد. شاید ویلاها مکان‌هایی باشند که شما چند بار در سال به آن‌ها برای تعطیلات و اوقات فراغت مراجعه می‌کنید ولی مسلماً با سپری نمودن چند روز در ویلای شخصیتان می‌توانید خاطره خوبی در بین اعضای خانواده ایجاد نمایید. استفاده از شومینه در گوشه‌ای از این مکان‌ها می‌تواند زیبایی خاصی را به آنجا ببخشد و اگر از قاب عکس‌های غیر یکسان در بالای این شومینه نیز استفاده کنید. جذابیت آن را نیز دوچندان نموده‌اید. در حیاط ویلا می‌توانید یک آلاچیق زیبا با نیمکت و میز چوبی قرار داده و در روزهایی که هوا مناسب است یک عصرانه خوش‌مزه را در آنجا میل نمایید. اگر ویلای شما دوطبقه است می‌توانی طبقه اول را نشیمن و طبقات بالا را به‌عنوان مکان استراحت تعیین کرده و به دکوراسیون داخلی هر طبقه بپردازید. از لوستر و آویزهای چوبی برای ایجاد حال و هوایی خاص در آشپزخانه استفاده کنید. کف‌پوش‌های چوبی شاید هم‌خوانی زیبایی با این لوسترهای چوبی ایجاد نمایند و فضای ویلا را گرم‌تر نمایند. البته طراحی‌های دیگری نیز وجود دارد که با توجه به سلیقه افراد متفاوت می‌باشد.

بازسازی ساختمان یکی از شاخه‌های دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی بازسازی ساختمان یکی از شاخه‌های مهم محسوب می‌شود چراکه طراحان باید دست به چند اقدام مهم بزنند. اول تغییرات دوم بازسازی و سوم زیبایی. یک طراح زبردست باکمی دقت و برنامه‌ریزی می‌تواند آن‌چنان محیط قدیمی را تغییر بدهد که شاید ساکنین خانه در اولین برخورد از تعجب شوکه شوند. بازسازی ساختمان درواقع ایجاد محیطی تازه با دکوراسیون جدید و برطرف کردن مشکلات و خرابی‌های برجای‌مانده در چند سال سکونت در آن مکان محسوب می‌شود. بازسازی ساختمان امروزه در تمام نقاط دنیا به علمی شناخته‌شده و پرطرفدار تبدیل‌شده است.

دکوراسیون و طراحی داخلی در شیراز

طراحی و دکوراسیون داخلی در هر شهری با توجه به آداب‌ورسوم مردمان آن می‌تواند متفاوت باشد. طراحی داخلی در شیراز به‌مانند اغلب شهرهای ایران دارای طرفداران بسیاری است. اغلب افراد در این شهر در خانه‌های خود از صنایع‌دستی ازجمله قالیچه و گلیم‌های دستبافت و موارد دیگر که به فضای خانه آن‌ها زیبایی و جذابیت خاصی می‌بخشد، در دکوراسیون داخلی استفاده می‌نمایند.

دکوراسیون و طراحی داخلی در اهواز

اهواز یکی از شهرهای جنوب با مردمانی دوست‌داشتنی است و طرز پوشش و آداب‌ورسوم خاص آن‌ها بسیار جذاب و ستودنی است. طراحی داخلی در اهواز نیز به‌مانند نقاط دیگر در کشور عزیزمان در مکان‌های مختلف ازجمله خانه‌ها، محیط‌های اداری و فروشگاهی بسیار کاربرد دارد. استفاده از فرهنگ و سنت خاص و هنرهای دستی در طراحی و آرایه‌گری اغلب خانه‌های اهواز کاری مرسوم است که بیانگر هویت و سرگذشت مردمان این سرزمین می‌باشد. البته این شهر با دکوراسیون داخلی که در اغلب شهرها استفاده می‌شود نیز همراه است و از آن در اغلب مکان‌های خود استفاده می‌کند.

دکوراسیون و طراحی داخلی در کیش

کیش به خاطر آب‌وهوای بی‌نظیرش به‌عنوان شهر توریستی در حاشیه خلیج‌فارس محسوب می‌شود. خلاقیت در طراحی داخلی در کیش در اغلب مکان‌های عمومی و فروشگاهی و هتل‌ها می‌تواند در جهت درامد زایی برجذب توریست بسیار مؤثر باشد. این شهر با زیبایی‌های بی‌نظیرش از دکوراسیون داخلی منحصربه‌فردی در اغلب مکان‌های خود استفاده نموده است که دیدگان همه را به خود جلب می‌کند.