قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب شرکتی وردپرس

شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی منزل و ویلا

گروه تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی منازل مسکونی و ویلا مایان

ضرورت آشنایی با طراحی داخلی و دکوراسیون

طراحی داخلی در تمامی شغل‌هایی که با دفاتر، مغازه و فروشگاه‌ها سروکار دارند نقش مهمی را ایجاد می‌کند. با طراحی داخلی می‌توان میزان بازده، کارایی و افزایش مشتری و بالا بردن سطح آسایش و آرامش را ایجاد کرد، کافی است که اهل استفاده از هنر باشید.

طراحی داخلی چیست

طراحی داخلی به مجموعه‌ای از کارهای گفته می‌شود که مجموعه آن‌ها را توصیف می‌نماید. این فعالیت‌ها درعین‌حال که مرتبط با پروژه هستند دایره وسیعی از فعالیت‌های انسانی را نیز در برمی‌گیرند. درواقع طراحی داخلی فعالیت چندبعدی می‌باشد، در اصطلاح طراحی داخلی هنر و استفاده از آن در جهت نظارت بر اجرای معماری و طراحی دکوراسیون داخلی منزل و دیگر اماکن می‌باشد. تعریف کلی طراحی دکوراسیون داخلی دربرگیرنده مفهوم طراحی دکوراسیون داخلی نیز می‌باشد. در این مقاله سعی می‌شود به چگونگی انواع طراحی‌های داخلی پرداخته شود و سیری در دکوراسیون داخلی شهرهای شیراز و اهواز به همراه جزیره کیش نیز گردد.

ویژگی‌های طراحی داخلی

در طراحی‌های داخلی دو عنصر مهم زیبایی و کارایی را طراح باید هم‌زمان باهم لحاظ کند. به این معنا که هم عنصر زیباشناسی را در طراحی دکوراسیون اجرا نماید و هم با طراحی مناسب سبب استفاده بهینه از فضا و مکان گردد. درواقع رعایت ویژگی اصلی در طراحی وظیفه یک طراح می‌باشد که با هوشیاری و دقت کافی باید بتواند این دو عنصر را در کنار هم اجرا نماید.

طراحی داخلی طلافروشی

طراحی داخلی طلا فروشی کمک فراوانی به امنیت این فعالیت می‌کند. علاوه بر این موضوع طراحی و دکوراسیون داخلی در این شغل کمک فراوانی به جذب مشتری می‌نماید. در شغل طلافروشی این دو فاکتور ازجمله عوامل مهم در طراحی می‌باشند و یک طراح باید این دو عامل را به‌خوبی در طراحی خود در نظر بگیرد. البته این موضوع را اشاره می‌کنیم که طراحی داخلی طلافروشی یکی از سخت‌ترین کارها می‌باشد که در حوزه طراحی صورت می‌گیرد. ازآنجایی‌که بیشترین مراجعه‌کننده‌ها به طلافروشی خانم‌ها هستند ازاین‌رو باید به نوع رنگ‌بندی و طرح ارائه‌شده کاملاً دقت نموده و طراح باید تمام اصول حرفه‌ای طراحی را پیاده نمایند.

طراحی داخلی مغازه و طراحی ویترین آن

شما برای طراحی داخلی مغازه خود می‌توانید از یک شرکت طراحی داخلی استفاده نمایید. با این کار می‌توانید با یک عمل حساب‌شده و درست به یک طراحی ایده آل خود برسید که نتیجه آن تأثیر مستقیمی بر روی میزان فروش شما می‌گذارد. درواقع این را بدانید که طراحی مناسب یک سرمایه‌گذاری مناسب برای مغازه و کاسبی شما می‌باشد مخصوصاً در پیشرفت جوامع امروزی که افراد بسیاری عینیت را به ذهنیت تبدیل کرده‌اند و این موضوع برایشان مهم می‌باشد. در طراحی ویترین مغازه این مهم را بدانید که اولین مرحله جذب مشتری داشتن یک طرح شیک و ایده آل است، درواقع ویترین مغازه شما رابطه‌ای میان مغازه و محیط بیرون آن برقرار می‌کنند و هرچقدر این ارتباط قوی‌تر باشد شما در میزان جذب مشتری پیروز خواهید شد. ازاین‌رو دکوراسیون داخلی مغازه یکی از مهم‌ترین عامل‌ها در جذب مشتری به‌حساب می‌آید.

طراحی داخلی ویلا

یکی از مهم‌ترین و پیچیده‌ترین کارها برای سازندگان ویلاها، طراحی داخلی آن و چگونگی دکوراسیون داخلی ویلا می‌باشد تقریباً می‌توان گفت طراحی داخلی در ویلا به مکانی که ویلا در آن قرارگرفته است نیز مرتبط می‌باشد. هر مکانی باید با توجه به شرایط آب و هوایی و نسبت به شرایط جغرافیایی ویلا با سبک‌های مختلفی از طراحی و دکوراسیون چیده و بنا گردد. به‌عنوان‌مثال طراحی داخلی ویلا در شمال کشور ایران بسیار متفاوت است با طراحی و دکوراسیون ویلاها در جنوب این کشور یا دکوراسیون داخلی ویلاها ساخت کشور کره جنوبی با طراحی و معماری ویلاهای ساخت کشور ترکیه متفاوت است؛ اما آنچه در طراحی تمامی ویلاها در نظر گرفته می‌شود، ساختمانی متفاوت در مقابل بافت سنتی شهر می‌باشد. طراحی داخلی ویلاها و معماری آن‌ها طوری صورت می‌گیرد که متفاوت از فضاهای شهری و سکونتگاه‌های دائمی افراد باشد. درواقع طراحی داخلی در ویلاها طوری صورت می‌پذیرد که افراد بتوانند از فضای که ویلا در آن ساخته‌شده است و باغچه، حیاط، فضای بازی و غیره بهترین استفاده را ببرند درمجموع برای اعمال طراحی ویلاها سبک‌های مختلفی وجود دارد که بر اساس چگونگی درخواست صورت می‌پذیرد.

طراحی داخلی رستوران

طراحی داخلی رستوران به‌صورت کلی به‌صورت مدرن و سنتی صورت می‌پذیرد که هرکدام از این سبک می‌تواند تأثیراتی را بر روی مشتری بگذارد؛ اما آنچه در طراحی داخلی رستوران بسیار مهم است این است که فضای داخلی رستوران باید راحت و دلپسند باشد. چگونگی خدمات‌رسانی به مشتری نیز از طریق ارائه طراحی و چگونگی طراحی پوشش کارمندان رستوران نیز به مشتری القا می‌گردد. درمجموع چند نکته مهم در طراحی رستوران بسیار مهم است:

الف- نورپردازی: نورپردازی در رستوران‌ها چه از نوع سنتی و چه از نوع مدرن آن باید به‌گونه‌ای باشد که روشنایی ایجادشده هم‌تراز چشم باشد. علاوه بر این در چگونگی نصب چراغ‌های رستوران‌ها می‌توان از نصب چراغ به‌صورت اشکال مختلف استفاده کرد.

ب- چگونگی چیدمان میز و صندلی: در طراحی داخلی رستوران‌ها چگونگی چیدمان میز و صندلی بسیار مهم باشد، طوری باید فضای دسترسی به میز و صندلی ایجاد شود که دسترسی به دیگر میزهای امکان‌پذیر باشد. ابعاد میزها بستگی به فضای کلی رستوران در نظر گرفته می‌شود، البته در طراحی مدل میز و صندلی باید رویکرد کلی در طراحی را در نظر گرفت. اگر طراحی داخلی رستوران شما سنتی است باید به شکل سنتی اقدام کرد و اگر مدرن باشد باید نسبت به ارائه چیدمان مدرن اقدام کنید.

چگونگی طراحی داخلی مطب

در این بخش به چگونگی اجرای دکوراتورها در مطب می‌پردازیم و به نکاتی در مورد طراحی داخلی مطب اشاره می‌کنیم استفاده بهینه از فضای کار طراحان داخلی می‌باشد؛ اما در طراحی داخلی یک مطب باید به عامل و دو فاکتور بسیار مهم را لحاظ کنید. اول زیبایی بصری و دومین عامل شرایط مناسب برای روحیه مریضان که مراجعه می‌کنند. این دو فاکتور در اجرایی کردن طراحی داخلی مطب بسیار مهم و پراهمیت می‌باشد. طراحی داخلی در مطب طوری باید صورت بگیرد که بتواند در طول مدتی که بیمار در مطب قرارگرفته، میزانی از آرامش را احساس کند. درواقع در طراحی مطب نباید از رنگ‌های که باعث هیجان می‌شود استفاده گردد و باید از رنگ‌های که برای انسان تلقی‌کننده آرامش می‌باشد، استفاده شود. به‌عنوان‌مثال رنگ‌های آبی و سبز در طراحی برای مطب جزء رنگ‌های مناسب به‌حساب می‌آید. استفاده از نورپردازی مناسب برای مطب نیز یکی دیگر از ویژگی‌های که در طراحی داخلی مطب باید لحاظ گردد. ایجاد کردن نور مناسب در مطب و چگونگی ایجاد هارمونی به‌وسیله نور و وسایل داخل مطب کاری یک طراح هنرمند است؛ که پزشکان می‌توانند این مهم را به طراحان و مهندسین این زمینه بسپارند.

دکوراسیون و طراحی داخلی اداری

برای طراحی کردن هر فضایی باید متناسب با عملکرد آن فضا عناصری را دخیل کرد که بیشترین کارایی و بهره‌وری را داشته باشند. توجه به نیازهای ظاهری در طراحی داخلی نتایج موقتی را ایجاد می‌کند و اگر در طراحی داخلی هم به عنصر زیباشناسی دقت کرده و هم نیازهای کاربر یا کاربران در نظر گرفته شود، نتایج مثبت دائمی را پیش روی خواهیم داشت. یکی از عناصر مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی اداری عنصر رنگ می‌باشد. انتخاب رنگ در طراحی داخلی اداری با توجه به کنتراست و تأثیرات روحی و روانی انجام می‌شود. تقسیم‌بندی فضاها مورد دیگر طراحی در فضاهای اداری می‌باشد که باید با توجه به محدود نکردن فضاها و نبستن محیط انجام گیرد. برای یکنواخت نشدن طراحی داخلی در ادارات می‌توان از متریال های همچون چوب یا بافت آجر استفاده کرد که باعث خروج از یکنواختی در طراحی می‌شود. نورپردازی نیز یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در طراحی داخلی می‌باشد. در محیط‌های اداری وجود نور طبیعی و مصنوعی مسئله مهمی است.

بازسازی ساختمان و طراحی داخلی منزل

بازسازی ساختمان و طراحی داخلی منزل می‌تواند در یک‌زمان صورت گیرد. البته برای منازل و بازسازی برای شرکت وادارات متفاوت و طراحی آن نیز متغیر می‌باشد. در این بحث منظور از بازسازی ساختمان (منزل مسکونی می‌باشد) که به چگونگی آن می‌پردازیم. با پیشرفت علم و نوآوری درزمینهٔ بازسازی افراد بسیاری تمایل دارند که با توجه به بازسازی مجدد ساختمان خود طراحی داخلی آن را نیز تغییر دهند. در بازسازی ساختمان افراد می‌توانند با تغییراتی که در درب و پنجره ایجاد می‌کنند و با به‌روز کردن کیفیت آن‌ها تغییرات مثبت در آن‌ها ایجاد کنند. با به‌روز کردن کاشی‌های حمام و توالت و استفاده از طرح‌های جدید می‌توان تعقیرات گسترده‌ای را در شکل ظاهری آن‌ها ایجاد کرد. با بازسازی ساختمان‌های قدیمی افراد می‌توانند سیستم‌های گرمایشی جدید را به‌جای سیستم‌های قدیمی بگذارند. علاوه بر اینکه به‌صورت کلی می‌توانند طراحی داخلی منزل را دست‌کاری کنند و آن را به طرحی جدید دربیاورند، می‌توانند تمام عایق‌ها ولوله‌ها را بهینه کرده و راندمان کاری آن‌ها را بالا ببرند. درمجموع توصیه می‌گردد برای افزایش میزان آسایش و رفاه و بهره‌وری از سیستم‌های جدید و پربازده ساختمانی به بازسازی ساختمان روی آورده و تغییرات عمده در طراحی ساختمان همچنین طراحی داخلی منزلتان ایجاد نمایید.

طراحی داخلی در شیراز

طراحی داخلی در شیراز به سبک مختلف انجام می‌گیرد. برخی از افراد در شهر شیراز تمایل دارند طراحی داخلی خود را به شکل سنتی انجام دهند، برخی از خانم‌های شیرازی علاقه‌مند هستند که طراحی داخلی منزل خود را به‌صورت سنتی انجام دهند. در این میان افرادی هستند که تمایل دارند طراحی داخلی منازل خود را به سبک تلفیقی انجام دهند، یعنی از سبک مدرن و سبک سنتی در طراحی خود الهام بگیرند. در شیراز به علت هنری بودن افراد آن و تاریخی بودن این شهر افراد از فرش‌های زیبا جهت طراحی منازل خود استفاده می‌کنند. در فضاهای طراحی‌شده مدرن در شهر شیراز از مبلمان راحتی و کابینت‌های گلاسه و طرح‌های سنگ آنتیک بر دیوار استفاده می‌کنند. در طراحی داخلی سنتی در شهر شیراز از تابلوهای قدیمی فرش‌های دستباف و مبلمان سنتی استفاده می‌شود.

طراحی داخلی و دکوراسیون مناسب در شهر اهواز

طراحی داخلی در اهواز و مکان‌های مختلف بسته به کاربردهای آن متفاوت می‌باشد. طراحی داخلی مسکونی، دکوراسیون داخلی اداری، دکوراسیون داخلی تجاری و دکوراسیون داخلی بانکی هر یک ویژگی‌های خاص خود را در این شهر قدیمی دارند. در طراحی خانه‌ها در شهر اهواز نورگیر بودن خانه‌ها بسیار مهم می‌باشد. به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص شهر اهواز طراحی خانه‌ها در این شهر بر مبنایی انجام می‌شود که کارایی سیستم‌های سرمایشی را افزایش دهند. به علت رطوبت هوا در این شهر افراد در منازل بیشتر از سیستم سرمایشی چیلر استفاده می‌نمایند و در طراحی واحدهای مسکونی و منازل این شهر حتماً این مورد باید لحاظ گردد. درمجموع برای طراحی داخلی در این شهر باید طوری اقدام کرد که سیستم‌های طراحی معماری ساختمان با طراحی داخلی همخوانی داشته باشد. رنگ، بافت و چیدمان عناصر ای نیستند که بتوانند به‌تنهایی فضا را دگرگون کنند باید همگی همراه با معماری هارمونی فوق‌العاده ایجاد کنند.

طراحی داخلی در کیش

در کیش که جزیره بسیار زیبا می‌باشد، ساخت‌وسازهای حرفه‌ای صورت می‌گیرد. به دلیل ورود توریست‌های فراوان در این شهر طرح‌های داخلی در بازارها، مغازه‌ها و بازارچه‌ها به شکل ویژه‌ای صورت گرفته است. در کیش اهمیت فراوانی به طراحی و دکوراسیون داده می‌شود و منازل هتل‌ها و اقامتگاه‌های این جزیره بسیار زیبا و چشم‌نواز طراحی‌شده‌اند. چیدمان مدرن همراه با اصول سبک کلاسیک از ویژگی‌های عمده طراحی در این جزیره می‌باشد. تمامی عناصر طراحی اعم از نوررنگی، چیدمان و غیره در بسیاری از مناطق این شهر قابل‌رؤیت می‌باشد و این جزیره را به‌مانند نگینی زیبا بر خلیج‌فارس نشانده است.

خلاصه‌ای از مطالب طراحی داخلی

 • طراحی داخلی در مغازه‌ ها و فروشگاه‌ها باعث افزایش ورود مشتری و جذب افراد می‌شود.
 • طراحی داخلی در هر شهری با توجه به فرهنگ و تاریخ آن شهر می‌تواند متفاوت باشد.
 • طراحی داخلی در رستوران به دو سبک سنتی و مدرن انجام می‌شود.
 • طراحی داخلی در طلافروشی‌ های یکی از سخت‌ترین کارها می‌باشد. چراکه محوریت طراحی در این مکان بر اساس امنیت است.
 • طراحی مطب و چگونگی اجرای دکوراسیون در مطب‌ها باید سبب ایجاد آرامش و آسایش برای بیمار گردد.
 • می‌توانید با ایجاد شکست‌های مختلف در طراحی‌های اداری تنوع در سبک طراحی خود ایجاد کنید.
 • در طراحی و اجرای دکوراسیون هم عنصر زیباشناسی و همان عنصر کارایی را باید لحاظ کرد.
 • بازسازی ساختمان سبب افزایش میزان رفاه در خانه می‌گردد.
 • طراحی در شهر شیراز بر اساس سنت‌ها و آیین این شهر قابل‌اجرا می‌باشد
 • در شهر کیش طراحی بسیار مدرن شیک می‌باشد.
 • عنصر سیستم سرمایش در طراحی‌های شهر اهواز دخیل می‌باشد