قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب شرکتی وردپرس

شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی منزل و ویلا

گروه تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی منازل مسکونی و ویلا مایان

اجرای انواع طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی به معنی هماهنگ کردن رنگ ها و اشیاء به صورت هنرمندانه در یک ساختمان است. طراحی دکوراسیون داخلی همانند بقیه ی کارهای هنری دارای ریزه کاری ها و سلایق و سبک خاص خودش می باشد. در حقیقت معماری داخلی ارتباط تنگاتنگی با طراحی دکوراسیون داخلی دارد.

طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان یک هنر یا یک حرفه شناخته می شود. به علت این که اکثر افراد در فضاهای داخلی ساختمان ها بیشتر اوقات خود را سپری می کنند پس بیشتر به فکر طراحی دکوراسیون داخلی هستند تا با سلیقه ی آن ها هماهنگی داشته باشد و بتوانند از فضایی که درون آن قرار دارند لذت ببرند. بر همین اساس هدف اصلی طراح داخلی بهبود کارکرد فیزیکی و روانی در طراحی داخلی می باشد. کسی که قصد دارد برای فضایی طراحی دکوراسیون داخلی انجام دهد باید به دو مورد توجه داشته باشد یکی کاربرد آن فضا و دومی احساس و تأثیری که قرار است آن فضا به روحیات افراد بگذارد. پس بهتر است طراحی دکوراسیون داخلی را به نحو احسن انجام دهد.

شاید برایتان سوال باشد که آیا طراحی دکوراسیون داخلی تنها مربوط به خانه ها و منازل گوناگون است؟ در پاسخ به این پرسش می توان به جرأت گفت که طراحی دکوراسیون داخلی همیشه مختص به خانه ها و فضاهای بسیار بزرگ نیست؛ بلکه بسیاری از مکان های دیگر با هر ابعادی که باشند قطعا برای جذابیت هر چه بیشتر نیاز به طراحی دکوراسیون داخلی دارند؛ از این رو شما را با طراحی دکوراسیون داخلی برخی مکان ها آشنا می کنیم و با این توضیحات اجمالی خواهید دید که اگر کمی سلیقه به خرج دهید به راحتی می توانید با اندک فضایی که در اختیار دارید بهترین طراحی دکوراسیون داخلی را برای هر مکان دلخواهی انجام دهید.

نحوه طراحی داخل منزل

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی منزل یکی از بیشتر دغدغه های فکری خانواده ها می باشد. طراحی داخلی منزل از آپارتمان های کوچک گرفته تا خانه های ویلایی را در بر می گیرد. بیشترین چیزی که در طراحی داخلی منزل باید مد نظر قرار بگیرد ترکیب رنگ ها و تناسب آن ها، نور کافی، وسایل زیبا، چیدمان وسایل دکوری، انتخاب مرغوب ترین وسایل کاربردی و بسیاری موارد دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی خانه است.

جذابیت دکوراسیون داخلی منزل

در طراحی داخلی منزل بیشتر باید به کاربردی کردن فضا و در عین حال شیک و مدرن شدن منزل پرداخت. به طور مثال وقتی رنگی برای دیوارها انتخاب می کنید باید سعی کنید در طراحی داخلی منزل نیز وسایلی متناسب و هماهنگ با رنگ دیوار انتخاب کنید. گاهی اوقات ممکن است با کمترین هزینه ای که برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل صرف می کنید یا حتی با ساده ترین وسایلی که انتخاب می کنید در نهایت به یک دکوراسیون مدرن و زیبا تبدیل شود. البته باید گفته شود که نحوه چیدمان مناسب وسایل نیز در شیک شدن طراحی دکوراسیون داخلی منزل بسیار تأثیرگذار است.

ایده هایی برای طراحی داخلی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا همانند خانه و دیگر مکان ها طراحی مخصوص به خود را دارد. از آنجا که ویلاها با متراژی بزرگ تر از خانه ها هستند پس سعی می شود فول امکانات ساخته شوند. بنابراین باید جوری طراحی داخلی آن را برنامه ریزی کرد که فضا را چند برابر از آنچه که هست نشان دهد و در عین حال لوکس هم به نظر برسد. در این بخش به یکی از ایده هایی که می توان در زمینه طراحی داخلی ویلا اجرا کرد، اشاره می کنیم؛ خوب است بدانید اگر ویلا دارای استخر می باشد برای این که در شب خود را نمایان کند، می توانید دور تا دور آن را چراغ هایی کوچک با نورهای رنگی متفاوت نصب کرد یا اینکه برای طراحی داخلی ویلا بخش بندی هایی را طراحی کنید؛ یعنی به این صورت که قسمتی برای فعالیت های ورزشی و سرگرمی تعبیه کنیم یا اتاقی به عنوان کتابخانه به همراه میز مطالعه در طراحی داخلی ویلا قرار دهیم.

طراحی دکوراسیون و بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان بیشتر مختص به بناهای قدیمی است. منظور از بازسازی ساختمان هم شامل طراحی دکوراسیون داخلی می شود هم این که منظور تخریب کامل ساختمان و دوباره ساختن و زیبا کردن دکوراسیون خارجی و دکوراسیون داخلی منزل است. اغلب افرادي كه مالک ساختمانی هستند با دغدغه ی بازسازی منازل خود درگيرند حتی ممكن است برخی از آنها هر ساله قسمتی از خانه ی خود را بازسازي و دكوراسيون آن را تغيير می دهند كه البته هزينه های زيادی را در پی داشتن منزلی شيک دارد، البته اگر بازسازی ساختمان با روش های اصولی صورت بگیرد، قطعا می توان در زمان بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی از وسایل مرغوب یا از وسایلی که کیفیت خوبی دارند، استفاده شود و در عین حال هزینه های معقولی را صرف اجرای بازسازی ساختمان کنید.

طراحی داخلی مطب

در این قسمت می خواهیم به طراحی داخلی مطب و مراکز درمانی بپردازیم. همانطور که خانه ها به طراحی دکوراسیون داخلی نیاز دارند، مطب ها نیز از این طراحی داخلی مستثنی نیستند. همانطور که قبلا گفته شد باید در طراحی داخلی توجه بسیاری به بهینه کردن فضا و متناسب سازی آن با اشیاء موجود شود. اما ما در اینجا سعی داریم طراحی داخلی مطب را برای فضای دلخواه در نظر بگیریم که با روحیات و فضای مطب تناسب داشته باشد. ابتدا باید در نظر داشت که مطب برای چه نوع تخصصی به کار می رود، سپس بر اساس آن، طراحی دکوراسیون داخلی را پایه ریزی کنید. به عنوان مثال باید در طراحی داخلی مطب توجه داشت چه نوع وسایل راحتی برای بیمار مناسب است یا حتی رنگ و نور کافی، نحوه چیدمان وسایل که در طراحی داخلی به کار می بریم، همگی بر این امر نیز مؤثراند.

تحول در محیط های اداری با طراحی داخلی اداری

یکی دیگر از مکان هایی که طراحی دکوراسیون داخلی در آن اهمیت دارد، مکان های اداری و در واقع طراحی داخلی اداری است. هنگامی که به فکر طراحی دکوراسیون داخلی یک اداره هستیم، بیشتر توجه ما معطوف به نوع اداره می باشد، علاوه بر آن به ارباب رجوعی که به اداره مراجعه می کند نیز باید توجه کرد و طبق این موارد طراحی داخلی را به گونه ای طراحی کنیم تا مختص به آن اداره شود و در عین حال زیبایی خاص خود را نیز به همراه داشته باشد. محیط اداره به دلیل اینکه مشریانی با سلایق مختلف دارد؛ پس باید در طراحی دکوراسیون داخلی اداری می بایست به نحوی کوشا باشیم تا یک طراحی داخلی فوق العاده را خلق کنیم.

درست است که می خواهیم طراحی داخلی اداری را مدرن جلوه دهیم اما از طرفی دیگر باید در انتخاب رنگ و نور از همه جهات با توجه به سلیقه ی کارمندان و مشتریان مناسب ترین را برگزینیم. به عنوان مثال چیری که به وضوح دیده می شود اداراتی که دولتی یا نظامی هستند از طراحی دکوراسیون داخلی رسمی تری برخوردارند نسبت به اداراتی که خصوصی هستند. در واقع می توان گفت که در طراحی دکوراسیون داخلی محیط های اداری خصوصی می توان با آزادی عمل بیشتری کار کرد، اما باز هم باید کاربرد محیط اداری و افرادی را که به آن محل رفت و آمد دارند در نظر گرفت و دکوراسیون داخلی اداری را بر اساس محیط دلخواه در انواع مدرن یا کلاسیک اجرا کرد.

چیدمان و دکوراسیون داخلی اداری

طراحی دکوراسیون داخلی اداری همواره یکی از بزرگترین دغدغه ی مدیران است که قصد دارند علاوه بر کاربردی بودن دکوراسیون داخلی، جذابیت لازم را در پی داشته باشد. یک دکوراسیون داخلی اداری شیک و مدرن می تواند بر روی روحیه کارمندان تأثیری شگفت بگذارد. طراحی دکوراسیون داخلی اداری مدرن بیشتر بر نوع مبلمان اداری، نحوه ی قرارگیری وسایل اداری و انتخاب وسایل کاربردی تر پایه گذاری می شود. رنگ و نور مؤثرترین عواملی هستند که در دکوراسیون داخلی اداری دخالت دارند. بهتر است در طراحی داخلی اداری از رنگ های روح بخش و نور کافی و مناسب استفاده کرد.

ایجاد نظم در طراحی داخلی اداری

به عنوان مثال اگر می خواهید طراحی دکوراسیون داخلی اداری به صورت منظم و مرتب به چشم بیاید می توانید از کمدهایی که قفسه بندی شده اند به جای قفسه های شیشه ای استفاده کنید یا این که میز و مبلی برای کارمندان و ارباب رجوع ها به کار ببرید که متناسب با مکان اداری باشد.

یکی دیگر از کارهایی که می توان برای طراحی دکوراسیون داخلی اداری انجام داد بخش بخش کردن اداره مختص به وظیفه ی هر کارمند است. این نوع عملکرد بیشتر به افزایش تمرکز کارمندان منجر می شود. حتی می توان برای این که محیط اداری از حالت سادگی و خشک بیرون بیاید در گوشه هایی که در معرض دید هستند گلدان های طبیعی با گل هایی زیبا قرار داد.

تناسب در طراحی داخلی مغازه

همه ی ما می دانیم مغازه ها هم همانند منازل و دیگر مکان ها نیاز به طراحی داخلی دارند؛ زیرا طراحی دکوراسیون داخلی باعث می شود هم فضا به صورت مرتب به نظر بیاید هم دسترسی به وسایل آسان شود. دکوراسیون داخلی مغازه ها باید بر اساس نوع مغازه طراحی شود، مثلا باید در نظر بگیریم مغازه چه نوع فروشگاهی است مثل شیرینی فروشی، لباس فروشی، مواد غذایی، کفش فروشی و انواع دیگر آن. حال پس از این که نوع مغازه تعیین شد طبق آن؛ طراحی داخلی مغازه را متناسب با کاربرد محیط و فضا انجام می دهیم. به طور مثال برای طراحی داخلی مغازه ی شیرینی فروشی استفاده از کاغذ دیواری رنگی با تم شکلات های جذاب و دوست داشتنی می تواند انتخاب خوبی باشد. از آنجایی که طراحی دکوراسیون داخلی مغازه، شامل ویترین ها نیز می شود حتی طراحی ویترین مغازه نیز باعث می شود که نظر مشتریان را جلب کند و در واقع با یک چیدمان عالی در طراحی ویترین مغازه می توانید مشتریان بیشتری را به طراحی داخلی مغازه خود جذب نمایید.

لزوم طراحی داخلی طلا فروشی

مغازه ی طلا فروشی با وجود طلاهای پر زرق و برقی که دارد شاید به نظر بیاید که احتیاجی به طراحی دکوراسیون داخلی ندارد اما این فکری کاملا اشتباه است، چرا که طلا فروشی نیز در زمره مغازه هایی است که دکوراسیون داخلی مغازه برایش الزامی است؛ چون حتی چیدن طلاها نیازمند طراحی می باشد. زمانی که یک خریدار وارد طلافروشی می شود بیشترین چیزی که توجه آن را می تواند به خود جلب کند طراحی داخلی طلا فروشی است به عنوان مثال وقتی می خواهید ویترین را طراحی و دکوراسیون کنید بهتر است بر اساس نوع و اندازه در طبقه هایی بسیار شیک با رنگ بندی ای که باعث شود طلا بیشتر نمایانگر شود اقدام کنید. یا به عنوان مثال طراحی داخلی طلا فروشی را به گونه ای انجام دهیم که هم شیک باشد و هم این طراحی دکوراسیون داخلی به خصوص طراحی ویترین مغازه باعث شود طلاها بیشتر جلوه خود را نشان دهند. طراحی داخلی طلا فروشی هر چند کاری ساه به نظر می آید اما اگر توسط افراد حاذق و طراحان با تجربه اجرا نشود، نتیجه عکس می دهد.

سبک طراحی داخلی رستوران

طراحی دکوراسیون داخلی رستوان ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با جلب مشتری دارد. شاید ذکر این مورد کمی جالب باشد اما برخی مشتریان با دیدن طراحی و دکوراسیون داخلی رستوران به ارزش گذاری وسایل می پردازند که البته شاید حقیقت این باشد که وسایل گران قیمت مسلماً طراحی داخلی رستوران را شیک تر می کند، اما تا حدودی سلیقه فرد طراح داخلی و نحوه چیدمان وسایل را در بهتر نشان دادن طراحی داخلی رستوران، نمی توان نادیده گرفت، به طور مثال یک رستوران چوبی که با نوارهایی از چوب با مدل هایی خاص و شگفت انگیز طراحی شده است؛ می تواند در صدد ایجاد فضایی رمانتیک از جمله فواید طراحی داخلی رستوران باشد.

شرکت طراحی داخلی و دکوراسیون

اغلب وقت ها طراحان دکوراسیون داخلی دست به دست یک دیگر می دهند و شرکتی مخصوص به هنر خود را تأسیس می کنند. شرکت های طراحی داخلی هدفشان درک فضا و ایجاد یک دکوراسیون مناسب با آن می باشد، به علاوه آنکه طراحان خوش سلیقه و فعال در شرکت طراحی داخلی سعی دارند تا با زیباترین ایده ها، کترین هزینه را در بر بگیرند و علاوه بر جلوه زیبای کار، فرد متحمل هزینه های کمتری شود.

اغلب این شرکت ها تحت عناون شرکت طراحی داخلی با همکاری کارمندانش توسط تجارب شخصی و سلایق مختلف اقدام به طراحی دکوراسیون داخلی فوق العاده و بی نظیری می کنند که گاه فعالیت خود را در بسیاری از شهرها گسترش داده و به علاقمندان در این زمینه خدمت می نمایند. از جمله شهرهایی که شرکت طراحی داخلی ما به اجرای طراحی دکوراسیون داخلی می پردازد طراحی داخلی در شیراز، طراحی داخلی در کیش و طراحی داخلی در اهواز می باشد. از آنجایی که این شهرها از جمله شهرهای پر جمعیت و پر رفت و آمد کشور هستند، لذا طراحی داخلی دکوراسیون در مکان های شخصی و عمومی مختلف بسیار پرکاربرد و پر طرفدار می باشد. به طور مثال طراحی داخلی در کیش می تواند در بسیاری از هتل ها و مغازه ها پر طرفدارترین طراحی داخلی باشد و طراحی داخلی در شیراز می تواند در رستوران ها به ویژه رستوران های سنتی طرفداران بسیاری داشته باشد، هر چند که در دیگر شهرهای کشور طراحی داخلی دکوراسیون می تواند جذابیت خاص خود را داشته باشد که بهتر است در ان امر از افراد کاردان و باتجربه در این زمینه استفاده شود. به طور مثال از آنجایی که اهواز شهر پر جمعیتی است و شرایط آب و هوایی و منطقه ای خاصی دارد، لذا طراحی داخلی در اهواز بهتر است طبق شرایط آب و هوایی و متناسب با سلایق مردمان آن منطقه طراحی ها را پیش ببرند.