تاثیر دکوراسیون دفتر وکالت در جذب موکل

طراحی مناسب و ایده‌آل دکوراسیون دفتر وکالت نقش مهمی در جذب و اعتماد مشتری‌ها بازی می‌کند. برای داشتن موکل‌های همیشگی که ‌به ‌شما و بیزینس شما اعتماد داشته باشند،نیاز دارید تا موارد خاصی را در طراحی دفتر کار خود رعایت کنید که ما در این مقاله به توضیح ‌آن‌ها پرداخته‌ایم.

طراحی داخلی اداری می تواند نقش بسیار خوبی برای کسب درآمد داشته باشد ، همراه آرک مایان بمانید .

دو بخش کلی طراحی دکوراسیون دفتر وکالت

برای بهتر درک کردن فرآیند دکوراسیون دفتر وکالت ما نکات طراحی آن را در دو بخش‌ دسته‌بندی کرده‌ایم.

بخش اول شامل توضیحی در رابطه با ماهیت یک فضای اداری( در این مورد خاص، دفتر وکالت) است، که توضیح داده‌ایم هر عنصری در این طراحی به چه دلیلی مهم است و چرا باید به آن توجه شود.

برای اینگه موضوع را بهتر درک کنید می‌توانید مقاله سیر تا پیاز طراحی داخلی یک فضای اداری را بخوانید.

در بخش دوم نکاتی درمورد نحوه‌ی انتخاب هر یک از این عناصر برای فضاهای مختلف در یک دفتر وکالت تا به ایده‌آل‌ترین حالت خود برسند و در نهایت مشتری بیشتری را برای دفتر شما جذب کنند.

نمونه دفتر وکالت چگونه است؟

در ابتدا به شما می‌گوییم که یک فضای اداری چیست و توقع ما از نمونه دکوراسیون دفتر وکالت باید چگونه باشد.

دفتر وکالت جایی است که تنش و استرس مراجعه‌کنندگان، که ناشی از مسائل شخصی، خانوادگی، حقوقی… ‌آن‌هاست همواره فضا را سنگین کرده و به محیط حالت دلسرد‌کننده‌ای می‌دهد.

این نکته ‌به‌خوبی مشخص می‌کند که چرا دکوراسیون دفتر وکالت از اهمیت بالایی برخوردار است. در این محیط حفظ آرامش مراجعه‌کنندگان الویت اول در طراحی دکوراسیون دفتر وکالت است.

برخورد اولیه در دفتر وکالت !

تنها در صورتی می‌توانید یقین داشته باشید مراجعه‌کنندگان دفترتان، به شما برای بازگو کردن افکار و مشکلاتشان اطمینان کامل دارند که وقتی برای اولین بار وارد دفتر شما می‌شوند، احساس راحتی و بودن در امنیت خانه را دریافت کنند و خشکی فضای اداره برای ‌آن‌ها کمتر شود.

فراموش نکنید که تابلوهایی که نام شما بر روی ‌آن‌ها حک شده و معرف شما هستند در جایگاه درست خود قرار داشته باشند زیرا تاثیر عمیقی در تصمیم‌گیری مراجعه‌کنندگان برای ورود و عدم ورود به دفتر شما را دارند.

درب ورودی دفتر شما نیز باید نمایانگر قدرت و پرستیژ کاری شما باشد.

طراحی دکور درب ورودی

همه این نکات در برخورد اولیه مراجعه‌کننده به دفتر شما، در تصمیم‌گیری او برای انتخاب شما ‌به‌عنوان وکیل خود بسیار حائز اهمیت هستند اما به صرف ورود ‌آن‌ها به دفتر شما، کارتان تمام نشده است.

باید محیطی صمیمی را برای مراجعین خود فراهم کنید و از ایجاد احساس استرس و ناآرامی بیشتر در ‌آن‌ها بپرهیزید.‌

رسیدن به این هدف آسان است، نیاز به تلاش زیادی نیست و تنها با رعایت چند مورد کوتاه می‌توانید ایده‌آل‌ترین دکوراسیون دفتر وکالت را داشته باشید.

فضای ورودی دفتر وکالت

اولین فضایی که مراجعه‌کننده با آن رو‌به‌رو می‌شود، فضای ورودی یا لابی است. همه عناصر تشکیل دهنده فضای لابی در ایجاد حس آرامش و برقراری تعادل برای مراجعین مهم و تاثیر گذارند.

نباید فراموش کنید که دیگران هنگام ورود به فضای کاری‌تان، محیط را چگونه می‌بینند. خودتان را به جای فردی بگذارید که برای اولین بار شما را در دفتر کارتان ملاقات می‌کند؛ ‌به‌نظرتان چه نوع برداشتی از شرکت شما و کسب و کارتان خواهد داشت؟

فضای ورودی شما به این سوال به‌روشنی پاسخ می‌دهد. ‌به‌میزان اعتمادی که می‌خواهید از مراجعینتان به‌دست بیاورید باید به ورودی دفتر کارتان بها بدهید!

عکس دفتر وکالت

ساختار دیوارها را تغییر دهید

اگر در لابی اتاقی دارید که رعایت حریم خصوصی در آن از اهمیت کمی برخوردار است، پیشنهاد می‌کنیم ‌به‌جای استفاده از دیوار‌های آجری و روتین، از دیوار‌های شیشه‌ای یا پارتیشن‌های شیشه‌ای استفاده کنید.

این کار باعث برقراری ارتباط بیشتر بین افراد حاضر در فضا می‌شود. از این رو باید اگر سعی کنید در طراحی اتاق‌ها از دیوارهای شیشه‌ای استفاده کنید ورودی باشکوه‌تری خواهید داشت.

نمونه دفتر وکالت

دکوراسیون دفتر وکالت

نورپردازی لابی دفتر وکالت

اگر در اتاقی باشید که احساس شود نورطبیعی در داخل آن خیلی کم است و امکان دیدن همه‌ی زوایای موجود در اتاق برایتان ممکن نباشد.

بر اساس علم روان‌شناسی این فضا موجب ایجاد حس ترس در شما می‌گردد و احساس ترس، احتمالا آخرین حسی است که بخواهید در مشتری خود ایجاد کنید.

یکی دیگر از مزایای استفاده کردن از شیشه در بخش لابی، فراهم کردن نورطبیعی در داخل لابی است، که باعث می‌شود نیاز کمتری به نورمصنوعی احساس کنید.

اگر تحت شرایطی ورود نورطبیعی به لابی محدود بود بهتر است از لامپ‌هایی که نور زرد دارند استفاده کنید. لامپ‌های مهتابی آبی یا سفید رنگ، یادآور محیط‌های بیمارستانی هستند و احساس تنش را در مراجعه‌کننده بالا می‌برند.

مبلمان سالن انتظار، خاص و متفاوت

راحتی‌هایی که در این بخش قرار می‌دهید بسیار مهم‌اند. در فضایی که ممکن است مراجعه‌کننده شما ساعاتی را منتظر رسیدن نوبت خود باشند، تعبیه وسایل آسایش و سرگرمی برای ‌آن‌ها ضروری می‌شود.

یک نمایشگر بزرگ و یا تابلو‌های نقاشی با تصاویر جذاب و دارای پیام‌های مثبت، فضا را دلنشین می‌کند.

همچنین با استفاده از دستگاه‌های مختلف پخش موسیقی، می‌توانید زمان بودنتان در محیط دفتر وکالت را برای خود و مراجعه‌کنندگان آسان‌تر کنید.

طراحی دفتر وکالت

نحوه طراحی مبلمان درون دفتر وکالت

از مشکلات کلی دفاتر وکالت در این روزها، کمبود فضا برای تحرک کارکنان در محیط‌های اداری است.

همانطور که گفتیم ممکن است مراجعین در این دفاتر ساعت‌ها وقت خود را ‌به‌انتظار بگذرانند، قطعا نشستن ‌به‌مدت طولانی برای کسی دلنشین نیست.

باید بتوانید فضایی ایجاد کنید تا امکان حرکت برای مراجعین وجود داشته باشد ‌به‌صورتی که مزاحم کار وکیل و سایر افراد حاضر در فضا نشوند.

همچنین میز پذیرش شما نباید بگونه‌ای قرار بگیرد تا کسانی که در انتظار نوبت خود برای ورود به دفتر وکیل هستند، احساس کنند تحت نظر قرار گرفته‌اند.

طراحی مبلمان دفتر وکالت

دکوری‌ها را دست کم نگیرید

می‌توانید سالن ورودی خود را با گلدان‌ها و تابلوهای زیبا با مناظر طبیعی و عکس‌های مزرعه… تزیین کنید.

همچنین نیازی ‌به‌استفاده از لوستر‌های فاخر ندارید. حجم عمده کار دفاتر وکالت در طول روز صورت می‌گیرد و شما می‌توانید از نور روز بهره بگیرید.

فضای سبز لطافت را به دفترتان می‌آورد

با صرف کمی هزینه و خرید گیاهان آپارتمانی فضای کار را تا حد زیادی مطلوب‌تر کنید. وجود گل‌ و گیاهان تزیینی ارتباط بسیار خوبی بین افراد و حضار در محل را ‌به‌وجود می‌آورد.

استفاده از گیاهان در سالن انتظار دفتر وکالت

رنگ‌بندی‌ها در طراحی دکوراسیون وکالت معجزه می‌کنند

تاثیر رنگ‌ها در خلق و خوی انسان‌ها و بروز رفتارهایشان غیر قابل انکار است.

انتخاب یک رنگ مناسب می‌تواند حال شما را بهتر کند و یا انتخاب اشتباه شما را دچار حالات منفی کند ‌به ‌همین دلیل است که رنگ‌هایی که برای رنگ آمیزی دیوارها و مبلمان و کلیت دکوراسیون دفتر وکالت انتخاب می‌شوند باید آگاهانه ‌به‌کار روند.

برای لابی بهترین رنگ آن دسته هستند که تن روشن‌تر دارند و در کنار یک رنگ با تضاد ‌به‌کار می‌روند.

برای مثال می‌توانید از رنگ‌های خنثی‌تری مثل ‌آبی روشن یا خاکستری روشن درکنار مبلمان با تن گرم‌تر مثل نارنجی، گلبهی، زرد و قرمز استفاده کنید تا محیط از کرختی خارج شود.

سعی کنید از رنگ‌های تیره کمتر استفاده کنید. هم در مبلمان و هم در دیوارها و کف، اگر تن رنگ شما روشن باشد و تنها با یک یا دو ‌اِلمان به رنگ متضاد ‌هارمونی داشته باشد کافی است. ‌

اتاق‌های کارمندان را فراموش نکنید!

کارمندان یک دفتر کار اداری را نباید نادیده بگیرید. ‌آن‌ها ساعات متعددی از روزهای خود را در بین فایل‌ها و پرونده‌های مربوط به مراجعه‌کننده‌ها می‌گذرانند و نیاز به فضایی قابل انعطاف دارند تا راندمان کاریشان افت نکند. توجه به نیازهای ‌آن‌ها در طراحی دکوراسیون مسئله‌ای مهم است.

دیوارها در دکور دفتر وکالت

برای تزیین دیوارهای بخش کارمندان می‌توانید از انواع کاغذ دیواری‌ها استفاده کنید. مراجعین کمتر در این بخش رفت و آمد می‌کنند پس می‌توانید طبق سلیقه خودتان و نیاز کارمندانتان به محیط آب و تاب بدهید.

اگر اتاق‌های مختلف برای کارمندان متعدد نیاز دارید بهتر است به‌جای دیوار معمولی از پارتیشن ‌های چوبی یا شیشه‌ای استفاده کنید.

نمونه دفتر وکالت کوچک

نورپردازی

اگر دسترسی به نورطبیعی در این اتاق‌ها امکان پذیر است، با قرار دادن پرده‌های کرکره‌ای می‌توانید استفاده از نورخورشید را، به بهترین شکل مدیریت کنید. از پرده‌ای کلاسیک که مناسب اتاق کارمندان نیستند استفاده نکنید.

همچنین ‌به‌جای استفاده از نورهای مستقیم فلوئورسنت، سعی کنید از نورهای غیرمستقیم و ملایم استفاده کنید .

نوپردازی دفتر وکالت

مبلمان

اگر در این اتاق‌ها از شیشه استفاده کردید می‌توانید برای متعادل کردن فضا از رنگ‌های تیره برای کف سالن یا فرشتان استفاده کنید.

دلیل این است شیشه باعث ورود نور بیشتر می‌گردد و فضا روشن می‌شود، حال آنکه فرش تیره تضاد زیبایی ‌به‌وجود می‌آورد و همچنین با این کار از بازتاب بیش از حد نور جلوگیری می‌کند و آسیب کمتری ‌به‌چشم وارد می‌شود.

چیدمان خاص مبلمان مدرن در اتاق کارمندان

نحوه چینش مبلمان

سادگی فضا و استفاده از مبلمان خطی و کم تعداد به آرامش فضا کمک می‌کند. رنگ‌های روشن و دیوارهای وسیع یک رنگ، ذهن مراجعه‌کنندگان را آرام و استرس ‌آن‌ها را کم می‌کند.

بهترین نحوه‌ی قرارگیری مبلمان به صورتی است که کار کارمندان دیگر مزاحمتی برای همکاران خود ایجاد نکنند.

استفاده از گیاهان در اتاق کارمندان

دکوری‌ها

می‌توانید یک کتابخانه کوچک در این فضا قرار دهید. گلدان‌هایی متفاوت و تابلوها برای این فضا نیز بسیار مناسبند.

رنگ‌بندی‌ها

رنگ بندی اتاق کارمندان باید به شکلی باشد که انرژی ‌آن‌ها را در طول روز حفظ کند و در ساعات طولانی بودنشان در محیط دفتر کار، نشاط خودشان را حفظ کنند. استفاده از رنگ‌های تیره اصلا توصیه نمی‌شود.

==رنگ‌های پاستیلی انواع کرم‌ها در کنار رنگ‌های تند‌تر مثل نارنجی، سبز، ‌آبی مناسب این نوع فضا هستند.

رنگ بندی طراحی اداری

اتاق مصاحبه و جلسات را دست کم نگیرید

فضایی که در آن قراردادهای مهمتان را می‌بندید و جلسات مهم برقرار می‌کنید نباید بدون فکر و ایده طراحی شده باشد.

دیوارها

در این اتاق بهتر است دیوار‌های شما دیزاینی خاص و شیک داشته باشند و جدیت محیط و جلسات را به این شکل نشان دهند. به این منظور می‌توانید از انواع کاغذ‌های دیواری در طرح‌ها و نقش‌های متفاوت و درخور بیزینس خودتان استفاده کنید.

نورپردازی

بهتر است محل مشاوره و صحبت را بزرگ و روشن طراحی کنید، البته اگر روشنایی طبیعی داشته باشید بهتر است. این فضاها گرچه بزرگ و باز هستند اما حریم خصوصی مراجعین را باید حفظ کنند.

اتاق جلسات با نورپردازی و مبلمان خاص

مبلمان سخن خواهند گفت

اگر فضای دفتر اجازه داد، یک آکواریوم زیبا با ابعاد مناسب را حتماً در این اتاق قرار دهید. از جلو مبلی‌های بیش از‌اندازه بزرگ و بسیار کوچک را برای مبلمان خود استفاده نکنید.

در صورت امکان استفاده از آبسرد کن و یا نوشیدنی گرم را فراهم کنید و همچنین تهویه مطبوع محیط خود را در دمای تعادل قرار داده و از خوشبو کننده‌های هوا استفاده نمایید.

در هنگام خرید وسایل لازم‌، ترجیحا صندلی‌های میز جلسات را تا حد ممکن راحت انتخاب کنید.

ممکن است ساعت‌های زیادی را در این فضا به بحث و گفت و گو بپردازید. احساس راحتی در چنین فضایی بسیار ضروریست.

سادگی فضا و استفاده از مبلمان خطی و کم تعداد به آرامش فضا کمک می‌کند. رنگ‌های روشن و دیوارهای وسیع یک رنگ، ذهن مراجعه‌کنندگان را آرام و استرس ‌آن‌ها را کم می‌کند.

می‌توانید فضاهای چند منظوره ایجاد کنید. ‌به ‌نحوی که ارتباط بین کارمندان و مراجعین حفظ شود. مهم است که برای این کار از مبلمان راحت استفاده کنید.

سعی کنید ‌به‌صورت دایره و یا مربع چیدمان مبلمان را در این فضا انجام دهید. دو فرم دایره و مربع بیش‌تر از فرم‌های هندسی دیگر افراد را به معاشرت گروهی دعوت می‌کنند.

 

گل‌ها را مهمان جلسات خود کنید.

قرار دادن گیاهان طبیعی در این اتاق نشان از حس صمیمیت، حین جدی بودن محیط کاری شماست. گل‌ها برای هر فضایی مناسب‌اند و می‌توانند تا حد بسیار بالایی در بوجود آمدن احساس امنیت و آرامش نقش داشته باشند.

تزیین طراحی اداری

مهمترین بخش! اتاق وکیل

به بخش مهم طراحی دکوراسیون دفتر وکالت رسیده‌ایم. جایی که همه اتفاق‌های مهم در آن رخ می‌دهد. هیچ بخشی در این اتاق کم اهمیت‌تر از بخش دیگر نیست.

دیوارها

اگر خواستید از کاغذ دیواری و پوشش‌ کاذب بر روی دیوار دفترتان استفاده کنید، از کاغذهای ساده با نقوش منظم استفاده کنید.

توجه داشته باشید استفاده از کاغذ دیواری‌های تیره رنگ به جذابیت دفتر شما میفزایند، اما این باعث از دست رفتن روحیه و حس اعتماد در موکلین شما می‌شود.

بهتر است دیوار‌های اتاق وکیل عایق در برابر صدا باشند. در این اتاق مکالمات کاملا خصوصی و محرمانه‌ای شکل می‌گیرد که بهتر است از اتاقتان بیرون نرود.

 نورپردازی ‌های خاص

همچنان معتقد هستیم نورگیرهای طبیعی بهترین منابع تامین روشنایی دفتر وکالت هستند. ‌

به‌جای استفاده از لوسترهای تجملاتی و شلوغ، از دیوارکوب‌ها یا نورهای مخفی برای دفتر خود استفاده کنید. همچنین نور زرد بیشتری نسبت به نور سفید یا مهتابی در محیط ‌به‌کار ببرید.

همانطوری که گفتیم نور زرد احساس صمیمیت بیشتری را به مراجعه‌کننده القا می‌کند.

نورپردازی در طراحی دکوراسیون

نورپردازی مصنوعی دفتر وکالت

مبلمان دکوراسیون دفتر وکیل

اگر دفتر کار امکان استفاده از شومینه‌های دیواری را می‌دهد، به کار بردن شومینه در دفترکاری ایده‌ای بسیار خوب برای حفظ صمیمیت بین وکیل و موکل خواهد بود.

با توجه ‌به‌اینکه وکلا بیشتر روز خود را در دفتر کاری خود می‌گذرانند، میز و صندلی ‌آن‌ها باید از بهترین جنس و متریال انتخاب شود تا بتوانند راحت باشند.

باید برای ملاقات کنندگان خود هم صندلی راحت در نظر بگیرید. میز وکیل باید شیک و مناسب جایگاه او باشد. طبق این اصل می‌توانید از انواع مختلف مبلمان فضای اداری با سبک‌های متفاوتی چون مدرن، کلاسیک، مینیمال و بهره ببرید.

شومینه در دکوراسیون دفتر وکیل

به نحوه‌ی چینش مبلمان دقت کنید

هیچ کسی به وکیلی در اتاقی مملو از کاغذها و برگه‌های پراکنده، اعتماد نمیکند، باید قفسه‌ها و کشوهای خود را مرتب کنید.

این موضوع برای کسی یادآور فردی بی‌نظم است؛ همین امر موجب می‌شود موکل به شما اطمینان نکند. برای نمونه به تصویر قبل دقت کنید، شلوغی روی میز وکیل چه حسی در شما زنده می‌کند؟

اجازه ندهید برگه‌ها و فایل‌های شما بر روی میز کارتان پراکنده شوند. ‌آن‌ها را در قفسه‌های مشخصی قرار دهید و نظم محیط کاری خود را از بین نبرید.

میز کار دفتر وکالت

بهتر است موقعیت میز کار خود را در قسمتی از محل کارتان تنظیم کنید که تسلط کافی بر محیط کار دیگر کارکنان داشته باشید و بتوانید با همکاران خود در تماس باشید. بهترین موقعیتی که می‌توان برای این منظور در نظر گرفت.

جایی روبروی بخش ورودی دفتر کارتان است. ایده‌آل‌ترین شرایط برای شما حالتی است که در آن میز شما حریم خصوصی خود را حفظ کند و همزمان بتوانید بر محیط کلی اتاق خود نظارت داشته باشید.

در صورتی که مجبور به قرار دادن کارکنان خود. مقابل افراد حاضر در اتاق شدید، از پیشخوان‌های نسبتا مرتفع برای بخشی از میز کارمندانتان بهره ببرید تا به آن‌ها نیز احساس معذب بودن دست ندهد.

طراحی شیک اتاق وکیل

دکوری‌های خاص انتخاب کنید

استفاده از قفسه‌های متعدد، میز جلو مبلی شیک، ‌مبل مهمان راحت و زیبا اکسسوری‌های مناسبی هستند. کتابخانه را نیز فراموش نکنید.

ایجاد کتابخانه در دکوراسیون دفتر وکالت موجب حس اعتماد بیشتر به شما در مراجعه‌کننده می‌شود، زیرا با دیدن کتاب‌ها ذهن به سوی میزان سواد و تحصیلات و محیط‌های آکادمیک رفته و ‌به‌صورت ناخودآگاه فرد مقابل خود را فردی، فرهیخته و با تجربه ‌به‌یاد خواهد آورد.

مبلمان وکیل با تزیینات چوبی

رنگ‌بندی‌ها در اتاق وکیل

توجه به رنگ یک دفتر وکیل امری کاملا ضروری است. رنگ‌های سرد همچون آبی و خاکستری برای محیط دفتر وکالت مناسب‌اند اما بهتر است در کنار ‌آن‌ها از رنگ‌هایی استفاده کنید که گرما و صمیمیت را به دفترتان وارد کنند.

رنگ‌های انتخابی باید برای جایگاه اجتماعی شما مناسب باشند و شکوه دفتر ریاست را به نمایش بگذارند. برای این منظور ترکیب قهوه‌ای، طلایی، کِرِم‌ها در کنار یک یا دو رنگ متضاد با آن، فضای گرم، صمیمی برای دفتر وکیل ایجاد می‌کنند.

میز و صندلی مدرن در اتاق وکیل

اکنون با توجه به مواردی که در بالا بیان کردیم، با اصول اولیه طراحی دکوراسیون دفتر وکالت آشنا شده‌اید. حالا می‌توانید با تکیه بر ذوق هنری و خلاقیت خود ایده‌ها و طرح‌های تکمیلی زیبایی برای دیزاین کردن دفتر وکالت پیشنهاد دهید.

اگر قصد دارید دکوراسیون دفتر وکالت خود را به شیوه دلخواه خودتان طراحی یا بازسازی کنید، شرکت معماری آرک مایان می‌تواند رویاهای شما را محقق کند. شما می توانید برای طراحی دفتر وکالت خود ثبت سفارش طراحی انجام دهید.

1 دیدگاه

  • نیما گفت:

    خیلی ممنون از مطلب فوق العاده ای که نوشتید. من همسرم دفتر وکالت داره و از ایده های این مقاله برای دکوراسیونش حتما استفاده می کنیم.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.