با آرک‎‌مایان در تماس باشید:  09122945749 

۹ ایده جادویی برای دیزاین کافی شاپ

هزینه زیادی پای دیزاین کافی شاپ جدیدتان داده‌اید اما هنوز دکور دلخواهتان نیست؟ یا تصمیم دارید افراد مختلف با سلایق گوناگون، به‌خصوص جوان‌ها را بیشتر جذب کافه خود کنید؟ پیشنهادت هیجان‌انگیزی برای شما داریم.می‌خواهیم باهم سفری کوتاه در دل فضای جذاب کافی‌شاپ‌ها با آن عطر تلخ قهوه‌ی مخصوص به خود شروع کنیم. همراه ما باشید تا به شما بگوییم چطور با استفاده از چند تکنیک ساده و راحت و البته ارزان! سطح کیفی دیزاین کافی شاپ خود را به حد چشم‌گیری افزایش دهید.

نشیمن متفاوت خلق کنید

با فضای اصلی کافی‌شاپ شروع می‌کنیم. اگر می‌خواهید کافه معروفی داشته باشید و همه مشتری‌ها از شما به عنوان کافه‌ای استثنایی یاد کنند، نشیمن با چند مبل ساده و معمولی کاربردی ندارند؛ باید میز و صندلی‌های کلیشه‌ای و راحتی را دور بریزید و مبلمان جدید درست کنید، یا حتی آن‌ها را از حالت معمول خود بیرون بیاورید. چه کسی گفته میز و صندلی‌ها باید روی زمین قرار بگیرند؟ می‌توانید در بخشی از دیزاین کافی شاپ خود قوانین را دور بزنید. از کف فضا به‌جای صندلی استفاده کنید و با درست کردن گودال‌های کم‌عمق و جدا کردنشان از زمین، فضایی کاملاً متفاوت درست کنید.هیجان‌انگیز نیست؟

به عکس بالا توجه کنید. کسی نمی‌تواند از تجربه کافه‌ای با چنین نشیمن جالبی دست بکشد.

البته که می‌توانید عناصر کودکی‌تان را وارد فضای کافه کنید. صندلی‌های به‌صورت تاب هرکسی را به وجد خواهند آورد. این کار محیط شادتری برای مشتری درست می‌کند و روحیه او را بهتر می‌کند.

بهتر است برای کسانی که خواستار رعایت حریم‌ها هستند، نشیمن‌های خصوصی جذاب ایجاد کنید. می‌توانید به‌راحتی با اختلاف سطح دادن در کف سالن و یا با استفاده از فرم‌های هندسی ساده حریم ایجاد کنید.

در تصاویر بالا نمونه‌های نشیمن‌های خصوصی به خوبی مشخص هستند.

گرمای خانه را یادآوری کنید

برای مسن‌ترها که شاید تاب خوردن بر روی صندلی‌های شما (در مدت طولانی)مناسب نباشد، با استفاده از چند تخته‌ی ساده فضایی شکل خانه درست کنید. این کار در آن‌ها این حس را ایجاد می‌کند که انگار در خانه خود هستند و پس می‌توانند احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

 

نورها را به بازی بگیرید

یکی از راه‌هایی که باعث می‌شود مشتری‌هایتان شماها را هرگز فراموش نکنند، نورپردازی خاص در دیزاین کافی شاپ است. لازم نیست پول هنگفتی بابت ابزار و لوازم نورپردازی هزینه کنید. راه‌های ساده‌تری وجود دارند.

برای مثال می‌توانید به‌راحتی با استفاده از کارتن لوسترهای خلاقانه و دست‌ساز درست کنید. یا اگر سیم‌پیچی کار شما روی دیوارها مشخص است، آن‌ها را به حالخود رها نکنید. می‌توانید با سیم‌ها اشکال مختلف بر روی دیوار شکل دهید تا نمایی جذاب ایجاد شود. ریسه‌های سوزنی نقش قابل‌توجهی در لطیف‌تر کردن دکورتان بازی می‌کنند، برای گوشه‌های دنج و پشت پنجره پیشنهاد خوبی هستند.

نورهای متمرکز و یا لامپ‌های نواری برای نشان دادن دکوری‌های خاص ایده‌ای مناسب هستند.

یک راهکار هوشمندانه!

عکس‌های پایین را نگاه کنید. تنها با استفاده از یک حرکت ساده در شکل دادن به لامپ‌های نواری، می‌توانید هم روشنایی کافه را تامین کنید و هم دیوار‌های خود را دیزاین کنید و نمایی خاص به‌ ‌‌کافی شاپ بدهید.

فضایی دنج با منظره خاص ایجاد کنید

در دیزاین کافی شاپ فضای جلوی پنجره‌ها، مکانی استثنایی برای قرار گرفتن نیمکت یا مبل هستند. مخصوصا در روزهای بارانی و برفی این قسمت در کافه‌ها خواهان بیشتری دارند پس اگر ‌‌کافی شاپ شما پنجر‌ه‌ی بزرگی دارد که بتوانید کنار آن مبلمان قرار دهید، فرصتی است که نباید از دست بدهید. با گل‌ها و پوسترها فضا را تزیین کنید و جای دنجی فراموش نشدنی به مشتری هدیه دهید.

یک قدم رو به جلو

همیشه تزیین ظرف و بشقاب غذایی که مشتری سفارش می‌دهد او را به هیجان می‌آورد و حس رضایت را برای انتخاب کافه شما به او می‌دهد؛ اما می‌خواهیم از این هم فراتر برویم و او را کاملاً غافلگیر کنیم. تزیین غذا به‌تنهایی کافی نیست، چطور است ظروف خود را هیجان‌انگیزتر کنیم؟

کمی وقت بگذارید و ظرف‌هایی با طرح خاص و متفاوت پیدا کنید. می‌بینید که این کار معجزه می‌کند و مشتری برای سورپرایز شدن با ظرف غذای خود، دفعات بیشتری به سراغ کافی‌شاپ شما می‌آید.

گاهی هم پیش می‌آید که مشتری‌ها در تعداد بالا غذا و نوشیدنی سفارش می‌دهندو استفاده از ظروف زیاد، هم سرویس‌دهی را سخت‌تر می‌کند و هم زمان شست‌وشو را افزایش می‌دهد. ظرف‌هایی وجود دارند که علاوه بر زیبایی، طرح شبکه‌بندیشده دارند و برای قرار گرفتن غذاهای مختلف در یک ظرف مناسب‌اندبه‌کار بردن این ظروف چندمنظوره هم جذابیت کافی‌شاپ شمارا بالا می‌برد و هم باعث صرفه‌جویی در زمان شست‌وشو می‌شود.

 

دکوری

چه چیزی جز یک دیزاین حرفه‌ای و خلاقانه در کافی شاپ می‌تواند کافه شما را سر زبان‌ها بیندازد؟

برای این کار لازم نیست هزینه‌ی زیادی کنید. به لوازم قبلی خودتان، که دیگر استفاده نمی‌کردید شانس دوباره بدهید و بگذارید خود را ثابت کنند (هیچ‌کسفراموش‌شدن را دوست ندارد)

با وسایل قدیمی مبلمان تزیینی ایجاد کنید. ماگ‌های قدیمی را به‌عنوان دکور برای تزیین دیوار استفاده کنید. قاب عکس‌های و اشیای قدیمی را رنگ کنید و به دیوارها نصب کنید. گل‌ها را مهمان کافه خود کنید. گل‌ها فضای صمیمی‌تری درست می‌کنند و ایده مناسبی برای دیزاین کافیشاپ هستند.

فضا سخن می‌گوید!

ممکن است مشتری‌ها اتفاقی و بدون شناخت قبلی به کافه شما وارد شوند و با فضای کافه شما آشنا نباشند. راهنمایی درست آن‌ها به جلوی پیشخوان یا نشیمنتأثیر خوبی در آن‌ها می‌گذارد.

ممکن است در لحظه اول متوجه حضور آن‌ها نشوید؛ پس بهتر است اجازه بدهید فضای کافه بدون نیاز به شما و فقط با علائم و نشانه‌های مشخص، خودش را معرفی کند.

می‌توانید مثل عکس بالا با استفاده از نشانه‌هایی مشخص او را راهنمایی کنید. این راهنمایی‌ها می‌توانند تغییر در جنس مصالح نشیمن و پیشخوان باشند یا مسیری در کف که مشتری را به جلو پیشخوان برساند و یا حتی علائم خلاقانه در معرفی فضاهای مختلف.

جلوی درب ورودی را با پادری‌های نوشته داری با مضمون خوش‌آمد گویی تزیین کنید.

تاثیر نور در راهنمایی فضا

با استفاده از لامپ‌های نواری و قرار دادن آن‌ها در کنار پله یا درون سنگفرش می‌توانید مشتری خود را به‌درستی به کافه راهنمایی، و مسیریابی را راحت‌تر کنید. همچنین با این کار، روشنایی بخشی از فضای ‌کافی شاپ را تامین می‌کنید.

خوشمزه‌ها

منوی کافی شاپ شما می‌تواند مشتری‌ها را از آن سر شهر به کافه شما بکشاند. کیفیت و طعم غذاها تعیین‌کننده هستند، اما کافی نیستند.

خوراکی‌های مخصوص به خود داشته باشید؛ مثل یک نوشیدنی خاص یا بیسکوییت و کیکی که دستور پخت آن منحصر به خودتان است.

یادتان نرود در ارائه منوی غذا به مشتری‌ها هم خلاقیت داشته باشید. منوهای کلاسیک و تبلت‌های ثبت سفارش را کنار بگذارید. مشتری‌های شما اکثراً جوان‌ها هستند و شیوه‌های خلاقانه برای آنان جذابیت بیشتری دارد. در عکس‌های بالا چند نمونه خوب از منوهای متفاوت را می‌توانید ببینید.

استفاده از منو در دیوار می‌تواند بخشی از دیزاین کافی شاپ را برعهده بگیرد و دیوار کافه را تزیین کند. همچنین شما را از تغییر شکل پیدا کردن و خط خوردن منو به خاطر پاره شدن برگه‌ها در طول زمان یا تغییر قیمت غذا و خوراکی راحت می‌کند.

می‌توانید در صورت نیاز، با جابه‌جا کردن چند باکس چوبی، منوی جدید داشته باشید.

قفسه‌ها

اگر کافی شاپ کوچکی دارید که جای کافی برای نگهداری از وسایلتان در کابینت‌های معمول را ندارد، بهترین کار این است که از قفسه‌های دیواری، بیشتر استفاده کنید.

این قفسه‌ها هم می‌توانند جای بیشتری برای تجهیزات شما درست کنند و هم جلوه‌ای خاص و هیجان‌انگیز به دیوار می‌دهند.

استفاده از آن‌ها هم آسان است و دسترسی به وسایلتان را سریع‌تر می‌کند. همچنین در بهتر شدن دیزاین کافی شاپ خیلی موثر هستند.

البته نگرایی هم برای هزینه‌ی ساخت این قفسه‌ها نداشته باشید. جعبه‌های قدیمی که دیگر استفاده نمی‌شوند را تمیز کنید و روی آن‌ها، رنگ دلخواه خود را بزنید. کنار هم نصبشان کنید و کار تمام است.

 

کمی فضای فرهنگی بد نیست

یک اقدام فرهنگی کنید و در دیزاین کافی شاپ برای مشتری‌های خود امکان آشناشدن با موسیقی‌های جدید، کتاب‌ها و یا تئاترهای مختلف را به وجود بیاورید. می‌توانید در بخشی از کافه کتابخانه‌ای درست کنید تا مشتری‌ها بتوانند آن‌ها را مطالعه کنند. البته می‌توانید از شیوه‌ی ساخت قفسه‌ها که در مطلب قبل توضیح دادیم استفاده کنید و کتاب‌ها را در قفسه‌های آن قرار دهید.

موسیقی‌های مختلف از فرهنگ‌های مختلف پخش کنید و کاتالوگ‌های کوچکی برای معرفی کردن آن‌ها ارائه دهید. اگر توانستید، گاهی موسیقی زنده پخش کنیدو گروه‌های مختلف را به کافه خود دعوت کنید. با این کار هم رضایت مشتری‌ها را به‌دست می‌آورید و هم گروه‌های موسیقی جوان را معرفی می‌کنید.

باهم ۹ ایده خلاقانه و تقریباً ارزان‌قیمت را برای ارتقای دیزاین کافی شاپ شناختیم. شما هم می‌توانید طرح‌هایی خلاقانه‌تر و کاربردی‌تر از این ایده‌ها را با کمک گرفتن از مطالب بالا، برای کافی شاپ خود اجرا کنید. همچنین شرکت معماری آرک مایانمی‌تواند به‌راحتی در این زمینه به شما مشاوره بدهد و همراهتان در این راه باشد. می‌توانید از اینجا برای دیدن نمونه کارهای ما اقدام کنید. برای گرفتن اطلاعات بیشتر و تماس با مشاورین مجموعه اینجا کلیک کنید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.