دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه، 21 راز از زبان حرفه ای ها + 21 تصویر

تنها در وب فارسی بیشتر از 120 هزار مقاله مختلف در مورد دکوراسیون خانه و دکوراسیون داخلی نوشته شده است. شاید مطالعه بسیاری از آنها بتواند دید مناسبی به شما در مورد این علم گسترده و پراهمیت بدهد اما نکته اینجاست که دکوراسیون خانه چیزی نیست که بتوان صرفا آن را با مقالات کوتاه و بلند یاد گرفت.
علم طراحی دکوراسیون داخلی تماماً بر مبنای تجربه و تکنیک پیش می‌رود. از همین رو قصد داریم تا در این مقاله به معرفی 21 تکنیک مهم و البته تجربی بپردازیم که با مطالعه و پیاده‌سازی آنها در منزل، می‌توانید نظر هر بیننده‌ای را جلب کنید. باما همراه باشید.

راز های حرفه ای در طراحی دکوراسیون خانه، از زبان بزرگان!

تمامی این نکاتی که در ادامه به مطالعه آنها مشغول می‌شوید، از زبان افراد بزرگ در صنعت طراحی دکوراسیون بیان شده‌اند. از جمله این افراد می‌توان به:
● John De Bastiani
● Joanna Gaines
● Krista Ewart
● Mary Douglas Drysdale
● Meg Braff
و… اشاره کرد.

دیزاین خانه
راز اول: در اغلب منابع موجود در مورد طراحی دکوراسیون مغازه و منزلِ کوچک، می‌خوانیم که باید برای افزایش فضای چنین مکان هایی در دید مخاطب، از اجسام کوچک استفاده کنیم. در حالی که طراحان حرفه‌ای، در یک فضای کوچک حداقل از یک جسم بزرگ در دکوراسیون استفاده می‌کنند. این جسم که اغلب به عنوان نقطه کانونی در طراحی داخلی منزل در نظر گرفته می‌شود، می‌تواند به افزایش فضا در دید مخاطب و همینطور ملایم‌تر کردن آن کمک کند.

کاغذ دیواری1
راز دوم: یکی از طراحان داخلی معروف توضیح می‌دهد: از جمله فعالیت‌هایی که ما در منازلِ با دیوارهای ناموزون و گاهاً خنده دار و انجام می‌دهیم، استفاده از تصاویر زمینه جسورانه و عجیب است. کاغذهای دیواری پتانسیل بسیار بالایی در پوشاندن عیوب ظاهری یک فضا دارند و با استفاده از طرح‌های خلاقانه می‌توان علاوه بر پوشش عیب‌ها، به افزایش زیبایی نیز کمک کرد. همینطور کاغذ دیواری به دلیل پنهان کرده گوشه‌های دیوار از چشم مخاطب، توانایی افزایش فضا را نیز دارد.

کاغذ دیواری
راز سوم: مهمترین اقدام در شروع طراحی دکوراسیون، انتخاب یک “کف” مناسب و با کیفیت است. پیشنهاد می‌کنیم که برای انتخاب صحیح، موکت‌های جدید و طرح‌های مدرن را مد نظر قرار دهید.

نورپردازی

پیشنهاد مقاله: 

11 اشتباه در تغییر دکوراسیون که همه گرفتار آن می شوند

راز چهارم: شاید بهتر است که دیگر به جای استفاده از لامپ‌های قدیمی و مهتابی‌ها در منزل خود، از نورپردازی با استفاده از لامپ‌های LED بهره ببرید. این نوع نورپردازی توانایی بالایی در افزایش زیبایی دارند.

کلید های روشنایی
راز پنجم: یکی از مواردی که اغلب طراحان دکوراسیون منزل به آن توجه نمی‌کنند، تأثیر بالای کلید‌های روشنایی در زیبایی خانه است. برای مدرنیته کردن منزل خود می‌توانید به جای ایجاد تغییرات بزرگ و پر هزینه، از ایجاد تغییرات در کلیدهای روشنایی استفاده کنید.

رنگ آمیزی سقف
راز ششم: برای تعریف دوباره دکوراسیون خانه، از پتانسیل سقف غافل نشوید! رنگ آمیزی، ایجاد تغییرات کوچک و دیگر نکات در سقف می‌تواند تصویر دوباره‌ای از منزل شما تعریف کند.

پیشنهاد مقاله:

ایده‌های هوشمندانه برای دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک

طراحی کلاسیک
راز هفتم: به طراحی کلاسیک روی بیاورید! طراحی کلاسیک مخصوصا در منازل می‌تواند جلوه‌های واقعا شگفت انگیزی ایجاد کند. یک آشپزخانه سفید رنگ و کلاسیک به هیچ عنوان برای خانم خانه خسته کننده نشده و باعث افزایش روحیه وی می‌شود. علاوه بر این، دکوراسیون های کلاسیک توانایی بالایی در ادغام به دیگر سبک‌ها دارند.

طراحی دکوراسیون منزل
راز هشتم: در مقابلِ رنگ‌های روشن، رنگ‌های تیره‌ای هم برای طراحی دکوراسیون منزل وجود دارد که نباید از پیاده‌سازی آنها بترسید. ادغام صحیح رنگ‌های تیره با اشیاء و تزئینات در منزل جلوه‌های زیبایی را به وجود خواهد آورد.

پیشنهاد مقاله:

انتخاب یک دکوراسیون رویایی برای اتاق خواب

قفسه کتابخوانه
راز نهم: یک تصور غلط این است که در خانه‌هایی با سقف کوتاه، استفاده از مبلمان کوتاه می‌تواند مانع کوچک دیده شدن منزل شود. اما این موضوع دقیقا برعکس است و مبلمان کوتاه در هر منزل باعث پایین آمدن سقف در دید مخاطب خواهد شد. پس بهتر است در دکوراسیون خانه خود از مبل‌هایی با ارتفاع بالا استفاده کنید.

دکوراسیون قدیمی
راز دهم: تصور نکنید که در یک خانه تمام عناصر برای طراحی داخلی باید با یکدیگر تناسب کامل داشته باشند. می‌توانید در عین خلاقیت دکوراسیون قدیمی را با اِلمان‌های مدرن ترکیب کرده و فضایی خارق العاده به وجود بیاورید.

پیشنهاد مقاله:

طراحی داخلی منزل و جادوی رنگ‌ها برای اتاق نشیمن و پذیرایی

 

دکوراسیون قرمز

راز یازدهم: در فضاهای تاریک با نور اندک، خودتان و با استفاده از رنگ آمیزی خلاقانه، نور مورد نیاز را ایجاد کنید. به هیچ عنوان نمی‌توان از اهمیت وجود نور کافی در دکوراسیون خانه غافل شد.

دکوراسیون سیاه

راز دوازدهم: تصور نکنید که رنگ مشکی باعث کوچک شدن فضای خانه شما می‌شود. رنگ سیاه می‌تواند با هر سبک و رنگ دیگری در دکوراسیون ادغام شود.

تزیینات فلزی

راز سیزدهم: برای افزایش زیبایی در منزل خود، حتی در حد بسیار کمی هم که شده از اشیاء و تزئینات فلزی استفاده کنید. حتی چند صندلی فلزی هم می‌تواند زیبایی مورد نظر را در خانه شما به اجرا درآورند.

پیشنهاد مقاله:

رنگ آبی در دکوراسیون، این‌بار در پذیرایی شما

دکوراسیون منزل 1
راز چهاردهم: برای ترکیب رنگ، از قانون 50/150 استفاده کنید. یک دسته رنگ، 50 درصد سبک تر از رنگ پایه انتخاب کرده و دسته دیگری با 150 درصد تیرگی بیشتر را با آن ادغام کنید. این یک روش بسیار مطمئن و جذاب برای ایجاد جلوه‌های بصری با استفاده از ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل است.

مبلمان مخمل
راز پانزدهم: از مخمل در دکوراسیون و مخصوصا مبلمان استفاده کنید. تا زمانی که آن را در خانه به کار نبرید نمی‌توانید زیبایی به وجود آمده را درک کنید.

پرده بلند
راز شانزدهم: به جای پرده‌های کوتاه، از پرده‌هایی استفاده کنید که کمی از انتهای آن روی زمین باقی بماند. پرده‌های بلند زیبایی خاصی مخصوصا در دکوراسیون منازل مدرن دارند.

فرش ابریشمی
راز هفدهم: می‌توانید از فرش‌های ابریشمی به خوبی در دکوراسیون منزل بهره ببرید. این فرش‌ها علاوه بر زیبایی بالا، قابلیت نگهداری و تمیز شوندگی بیشتری نیز نسبت به فرش‌های مصنوعی دارند.

وسایل دکوری حصیری
راز هجدهم: طراحان به ندرت از وسایل حصیری در طراحی دکوراسیون منازل استفاده می‌کنند. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، درصورت انتخاب صحیح این نوع وسایل، آنها توانایی خوبی در ادغام به فضای خانه شما خواهند داشت.

فضای خانه
راز نوزدهم: ویرایش و ایجاد تغییرات در منزل را متوقف نکرده و دائما فضا را برای خود خصوصی سازی کنید.

دکوراسیون جدید منزل
راز بیستم: در عین ایجاد تغییرات به این نکته مهم توجه کنید: دکوراسیون ایجاد شده باید برای شما جذاب باشد و نه صرفا دیگران. مطمئن شوید که از دکوراسیون جدید منزل خود لذت می‌برید.

دکوراسیون جدید خانه
راز بیست و یکم: به نقل از یک طراح حرفه‌ای اروپایی:((از ایجاد تغییرات نترسید، بیشتر نیروهای حرفه‌ای من، طراحان خود آموز بودند!))

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا 21 راز در مورد دکوراسیون منزل که از زبان طراحان حرفه‌ای دنیا نقل شده بود را برای شما بازگو کنیم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.