طراحی داخلی منزل

با آرک‌مایان نگران دکوراسیون منزل خود نباشید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

متأسفانه هنوز بسیاری از افراد، تفاوت طراحی داخلی منزل و طراحی دکوراسیون آن را نمی‌دانند و همین موضوع باعث می‌شود تا تصور کنند که با جابجایی چند شیء و وسیله در خانه، طراحی داخلی منزل خود را دگرگون کرده‌اند!

این اشتباه باعث می‌شود تا افراد علاقه‌مند به ایجاد تغییرات در فضای خانه، به طراحی داخلی اهمیت نداده و پتانسیل بالای آن در زیباسازی منزل را از دست بدهند.

طراحی داخلی منزل، چیدمان مبلمان سفید رنگ در کنار یک آباژور طلایی نیست. بلکه به کار بردن زیبایی در کنار کارایی، هنگام معماری ساختمان است!

مجموعه آرک مایان سابقه بالایی در زمینه ارائه خدمات طراحی داخلی منزل دارد. شما می‌توانید نمونه کارهای اجرا شده توسط متخصصان این مجموعه را در ادامه صفحه مشاهده کنید. با توجه به ارزش بالای ارائه این خدمات در شرکت ما، قصد داریم تا در این صفحه شما را بهتر از قبل با مفهوم طراحی داخلی، چگونگی اجرا، قوانین و… آن آشنا کنیم و راهنمای جامعی در اختیارتان بگذاریم.

اهمیت طراحی داخلی منزل در چیست؟

باید بدانید که شما حتی بدون وجود طراح داخلی هم می‌توانید منزل خود را معماری کنید و تا انتهای ساخت آن نیز به هیچ مشکلی برنخواهید خورد. اما عدم وجود یک طراح داخلی در پروژه ساخت منزل، مانند نقاشی کردن بدون استفاده از مدادهای رنگی و صرفا با یک قلم سیاه است!

زیبایی و کارایی واقعی منزل شما، در گرو فعالیت‌های یک طراح داخلی حرفه ای است. به همین دلیل است که به تازگی صاحبان املاک برای ساخت بنا به سراغ شرکت‌های معماری می‌روند و اول از همه، نمونه کارهای آنها در زمینه طراحی داخلی منزل و انواع دیگر ساختمان‌ را مشاهده می‌کنند.

طراحی داخلی منزل را به چه‌ کسی بسپاریم؟

اولین نکته بسیار مهم در برون سپاری طراحی داخلی منزل، انتخاب یک فرد یا شرکت کاربلد برای انجام آن است. همانطور که گفته شد بسیاری، هنوز معانی مفاهیم پایه در علوم معماری را نمی‌دانند. همین موضوع باعث می‌شود تا در انتخاب شرکت یا فرد پیمانکار برای انجام طراحی منزل، انتخاب نامناسبی داشته باشند.

یک طراح داخلی باید بتواند فاصله‌های اولیه در ساختمان را تعیین کند و درک درستی از مسائل فنی مانند نور، دما، آکوستیک (مربوط به صدا) و… داشته باشد و از آنها برای طراحی خانه و محاسبات لازم استفاده کند.

بهتر است بدانید که یک دکورات (طراح دکوراسیون داخلی) نمی‌تواند طراح داخلی باشد اما یک طراح می‌تواند علاوه بر طراحی داخلی، کار دکوراسیون منزل شما را هم انجام دهد. برای انتخاب یک طراح مناسب، در ابتدایی ترین حالت باید نمونه کارهای انجام شده او را مشاهده کنید. برای بررسی نمونه کارها، نه به چیدمان اشیاء بلکه به مواردی مانند قرار گیری پنجره‌ها، تنظیم نور منزل، دما، شادابی فضا و… توجه داشته باشید.

در طراحی داخلی منزل چه خدماتی ارائه می‌شود؟

یک شرکت یا پیمانکار می‌تواند نسبت به نیاز شما، خدمات موردنظرتان را ارائه کند. ممکن است شما از همان ابتدای ساخت خانه، نیاز به یک طراح داخلی داشته باشید و قصد کنید تا اصول لازمه برای افزایش زیبایی و کارایی، در تمامی بخش‌های منزل شما رعایت شود.
همینطور ممکن است پس از ساخت کامل ساختمان از ارزش بالای طراحی داخلی منزل و تأثیر آن بر زیبایی بخش‌های خانه مطلع شوید. در چنین حالتی می‌توانید قسمت‌هایی از منزل که مدنظر دارید را به طراح بسپارید.
در اغلب اوقات افراد تمامی ساختمان را طراحی دوباره می‌کنند اما این خدمات می‌تواند به بخش‌های کوچکی از خانه شما نیز محدود شود که در ادامه توضیحاتی در مورد آن ارائه می‌کنیم

طراحی دکوراسیون منزل شامل تمام فعالیت‌هایی می‌شود که در داخل ساختمان مسکونی شما انجام می‌شود. در طراحی منزل به طراحی اتاق خواب، طراحی آشپزخانه، طراحی و دیزاین سالن پذیرایی، طراحی کناف با توجه به مدرن‌ترین متدهای طراحی در دنیا می‌پردازیم

آر ک‌مایان متخصص در طراحی منزل شما

در تماس باشید