طراحی داخلی اداری

آرک‌مایان با تجربه‌ی بالا در امر طراحی داخلی اداری و اجرای دکوراسیون فضای داخلی ادارات فعالیت حرفه‌ای دارد

طراحی و اجرای داخلی اداری

طراحی داخلی اداری، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که ذهنیت مخاطبانِ سازمان‌ها، ادارات، شرکت‌ها و… در مورد آن مجموعه شکل می‌دهد. در طراحی داخلی چنین ساختمان‌هایی، طراحان به عنوان اولین نکته به زیبایی فضا اهمیت می‌دهند و پس از آن مطمئن می‌شوند که دفتر یا اداره مورد نظر، به خوبی از پس نیاز کارکنان و مراجعان برآمده و اصل کارایی در آن رعایت شده است.

نکته‌ای که ما در مجموعه آرک مایان برای طراحی داخلی فضاهای اداری افزون بر اصل زیبایی و کارایی به آن توجه داریم، موضوع “عظمت” است!

همانطور که در ابتدا هم گفته شد، دکوراسیون و طراحی این ساختمان‌ها تأثیر بسیار زیادی بر ذهن مخاطبان دارد. مطمئنا برگزاری یک جلسه برای عقد قرارداد میلیاردی، در اتاق جلسه‌ای که کاملا ساده و معمولی بنا شده، تأثیر بسیار منفی و بدی روی ذهن طرف قرارداد دارد.

به همین دلیل است که در کنار بحث زیبایی، باید به وجود عظمت در دفاتر اداری اهمیت داده شود و این موضوع را می‌توانید به خوبی در نمونه کارهای طراحی داخلی اداری مجموعه آرک مایان مشاهده کنید.

در طراحی داخلی اداری چه خدماتی ارائه می‌شود؟

جواب این سؤال که در طراحی داخلی اداری چه خدماتی ارائه می‌شود، رابطه مستقیمی دارد با این موضوع که طراح داخلی مورد نظر شما، چه فرد یا شرکتی باشد؟ چه سیاست کاری را پیش گرفته و چقدر به مشتریان خود اهمیت بدهد؟

اما در کل می‌توان خدمات ارائه شده در این زمینه را به دو قسمت بخش‌بندی کرد :

1) طراحی داخلی اداری

همانطور که از نام این خدمات مشخص است، مهم ترین خدمات آن طراحی داخلی اداری است اما نکته مهم این است که هنوز بسیاری از مخاطبان تفاوت طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون را نمی‌دانند !

در صفحه ارائه خدمات طراحی داخلی منزل نیز به این موضوع اشاره کردیم که :

چیدمان اشیاء و وسایل ساختمان شما و ترکیب رنگ آنها برای افزایش زیبایی فضا، خدمات طراحی دکوراسیون است و نه طراحی داخلی! این دقیقا موضوعی است که نیمی از مخاطبان را به اشتباه می‌اندازد.

در طراحی داخلی اداری، متخصصان سعی می‌کنند تا بیشتر به موضوعات فنی بپردازند.

به عنوان مثال اینکه دیوار‌های جدا کننده اتاق کنفرانس شما در چه فاصله‌ای از هم بنا شوند، اینکه اتاق مدیر در کدام قسمت از دفتر قرار بگیرد و کدام فضای خالی را برای میز منشی بهینه کنیم؟

همینطور در این خدمات به موضوعات فنی دیگری از جمله نقش صدا و نور و… در فضای اداره نیز اهمیت داده می‌شود.

البته همانطور که در ابتدای مقاله هم گفته شد، اینکه چه خدماتی به شما و با اسم طراحی داخلی اداری ارائه شود، کاملا به پیمانکاری بستگی دارد که انجام این فعالیت‌ها را به او سپرده‌اید.

طراحی دکوراسیون اداری
طراحی دکوراسیون اداری

2) طراحی دکوراسیون اداری

دیگر خدماتی که با نام طراحی داخلی اداری به شما ارائه می شود، طراحی دکوراسیون است.

در این خدمات است که دکورات‌های متخصص، تعیین می‌کنند میز منشی با چه رنگی و با چه فاصله‌ای از در اتاق رئیس قرار بگیرد. همینطور مبلمان اداری اتاق جلسات، اشیاء تزئینی روی دیوار آن، رنگ دیوار کل مجموعه و تضادهای رنگی موجود و… تماماً به دست این کارشناسان تعیین و انتخاب می‌شوند.

البته شما می‌توانید از دو خدمت گفته شده (طراحی داخلی و دکوراسیون) هر کدام را به یک پیمانکار متفاوت برون سپاری کنید و یا حتی صرفا یکی از آنها را از مجموعه مورد نظر دریافت کنید. اما با توجه به اینکه این دو خدمت، خدماتی پیوسته و بهم مرتبط هستند، پیشنهاد اکید داریم هر دو آن را به یک شرکت بسپارید تا نتیجه نهایی مناسب‌تری دریافت کنید.

در پروژه‌های طراحی داخلی اداری که توسط آرک مایان انجام می‌شود، مهندسان طراح داخلی و متخصصان دکورات، دائما با یکدیگر در جهت افزایش زیبایی، کارایی و عظمت پروژه، ارتباط دارند و با نظرات هم، فعالیت‌شان را جلو می‌برند.

همین موضوع سبب می شود در زمان مشاهده نمونه کارهای موجود، منحصر به فرد بودن را در قسمت‌های مختلف ساختمان‌ها مشاهده کنید.

سوالات متداول پیرامون طراحی داخلی اداری

طبیعتا هنگامی که درباره طراحی داخلی اداری و امور مربوط به دکوراسیون و اجرا فکر می کنید، ممکن است سوالاتی برایتان پیش بیاید.

ما در این بخش به برخی از متداول ترین سوالات پاسخ می دهیم :

+ چگونه از کیفیت خدمات و حرفه ای بودن طراح داخلی خود مطمئن شویم؟

مطمئنا اگر طراح داخلی شما به نقش صدا در ساختمان بی اهمیت باشد، شما متوجه این موضوع نمی‌شوید !

همین مسئله بهانه خوب و توجیه شده‌ای است تا به عنوان یک پیشنهاد از شما بخواهیم برای دریافت خدمات طراحی داخلی، حتما به شرکت‌ها یا افراد معتبری مراجعه کنید که نمونه کارهای مناسبی از خود داشته و مشتریان راضی آنها گواه کیفیت بالای خدماتشان باشند.

در ضمن بهتر است تا قبل از شروع پروژه، از مجریِ طراح داخلی ساختمان اداری خود بخواهید تا در مورد ریز جزئیات کار به شما توضیح دهند. به این صورت می‌توانید بهتر از قبل با علم آنها آشنا شده و تشخیص دهید که با یک مجموعه معتبر سروکار دارید یا خیر.

در صورتی که قصد همکاری با مجموعه آرک مایان را داشته باشید، می‌توانید قبل از پرداخت هزینه‌ها با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و از تمامی جزئیاتی که قرار است روی پروژه شما به اجرا در آیند اطلاع پیدا کنید.

همینطور با مشاهده نمونه کارهای انجام شده در زمینه طراحی داخلی اداری، دید بهتری به کیفیت خدمات ما پیدا می‌کنید.

+ آیا لزومی در طراحی داخلی فضای اداری وجود دارد؟

همانطور که می‌توانید خودرو را بدون روکش صندلی، شیشه‌های تمیز و حتی با رنگ پریدگی‌های جزئی سوار شوید، می‌توانید ساختمان اداری خودتان را هم بدون نیاز به طراحی داخلی بنا کرده و در آن مستقر شوید.

قانون و تبصره‌ای مبنی بر لزوم همکاری با طراح داخلی و دکوراسیون در ساختمان، در قوانین معماری و… وجود ندارد.

اما اگر به اصول بازاریابی و نکات مهم آن برای افزایش فروش، افزایش اعتماد مخاطبان و حتی افزایش کارایی کارمندان رجوع کنید، همیشه با مبحث زیبایی به عنوان یک اصل بسیار تأثیر گذار و قدرتمند در ذهن مخاطبان و نیروها روبرو خواهید.

+ برای طراحی داخلی محیط اداری ، چقدر هزینه و سرمایه نیاز است؟

قطعا بدون بازدید ساختمان و بررسی متراژ و… نمی‌توان نظری قطعی در مورد هزینه‌های مورد نیاز برای طراحی داخلی آن ارائه کرد.

اما باید بدانید که می‌توانید کاملا منعطف هزینه‌های جاری طراحی ساختمان خود را انتخاب کرده و حتی با کمترین هزینه‌های موجود، به زیباسازی آن بپردازید.

البته اعتبار فرد یا مجموعه مقابل شما در قیمت گذاری خدمات طراحی داخلی اداری نکته‌ای بسیار مهم است که نمی‌توان از آن غافل شد.

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا حد توان با شرکت‌هایی همکاری کنید که به دلیل فعالیت بالا، توانایی کاهش هزینه‌های جاری از جمله قیمت خرید مصالح ساختمانی و غیره را داشته باشند.

ما در آرک مایان به دلیل سابقه چندین ساله و علاوه بر آن تعداد پروژه‌های بالا، موفق شده‌ایم تا مصالح مورد نیاز خود را از کارخانجات تولیدی و با حذف واسطه‌ها خریداری کنیم.

همین موضوع باعث کاهش قیمت‌های خدمات مختلف در مجموعه شده است.

آر ک‌مایان متخصص در اجرا و طراحی دکوراسیون محیط اداری شما