دکوراسیون پذیرایی 9

دکوراسیون پذیرایی + 10 مدل دکوراسیون پذیرایی 2020

پیش از همه چیز، از شما یک سوال دارم: همین حالا کجا نشسته‌اید؟! از آن‌جایی که صفحه‌ای برای آموزش ” دکوراسیون پذیرایی” را باز کرده‌اید احتمال می‌دهم در سالن پذیراییِ خانه‌ی خود نشسته‌اید و با خود فکر می‌کنید: اینجا رو چه‌طوری دیزاین کنم که هم شیک باشه هم راحت؟

دیزاین خانه در سال‌های اخیر به یکی از دغدغه‌های همه‌ی ما تبدیل شده است. همه‌ی ما دوست داریم در محیطی زیبا و دلنشین زندگی کنیم. به خصوص اتاق نشیمن که همه‌ی ما زمان زیادی از روز را در آن می‌گذرانیم.

از طرفی با گذشت هر سال روند‌ها و ترند‌های زیادی برای دیزاین خانه و اتاق نشیمن ارائه می‌شوند. حالا که نمی‌دانید باید چه‌طور دکوراسیون اتاق پذیرایی خود را بچینید، با ما همراه باشید. در این نوشته سعی می‌کنیم N  مدل از دکوراسیون اتاق پذیرایی را همراه با شما تحلیل ‌کنیم.

مطمئن باشید در پایان این نوشتار شما ایده‌هایی برای دیزاین خانه‌ی خود دارید که حتی به عقل جن‌ هم نمی‌رسد!

 

اگر به به‌روز بودن دیزاین خانه‌‌ی خود اهمیت می‌دهید باید بگوییم ترندهای سال 2019 هم شبیه سالهای قبل هستند و هم نیستند. چرا که در ادامه می‌بینیم که برخی از الگو‌های دیزاین پذیرایب از سال قبل تکرار شده‌اند و برخی از آنها کاملاً نو و جدید هستند. بیایید در این مقاله از سری مقالات آرک مایان بهترین ترندهای دکوراسیون 2019 را با هم بررسی کنیم:

1. گیاهان بزرگ و وسیع

همه‌ی ما می‌دانیم وجود گیاهان تا چه اندازه می‌تواند روح دیزاین را تازه کند. به شما توصیه می‌کنیم از درختچه‌های آپارتمانی و گل‌هایی با برگ‌های بزرگ در کنار مبلمان استفاده کنید. در همین حال کنار پنجره‌ها و روی میز‌ها از گل‌های کوچک و رنگی استفاده کنید.

سالن پذیرایی

این نوع چینش گیاهان باعث می‌شود چشم در محیط به گردش درآید و احساس شادابی در همه‌جای محیط پخش شود.

پیشنهاد مقاله: 

نکاتی درباره طراحی داخلی ساختمان

2. استفاده از عناصر طبیعی

به طور کلی یک قانون روان‌شناسی به نام تداعی وجود دارد. این قانون بیان می‌کند که دیدن و لمس کردن هر عنصری که به ما حسی از طبیعی بودن را القا کند به ما آرامش بیشتری می‌دهد. پس با استفاده از عناصری مانند انواع سنگ و چرم، حسی از آرامش، اطمینان و ارگانیک بودن در محیط ایجاد می‌شود.

طراحی داخلی سالن پذیرایی

همان‌طور که می‌بینید در اتاق نشیمن بالا استفاده از چرم و سنگ‌های طبیعی در کنار رنگ قهوه‌ای احساسی از آرامش را به بیننده ارائه می‌کند.

3. مبلمان مخملی

شاید این ترند یکی برای شما هم یک ترند عجیب به نظر برسد و فکر کنید استفاده از مبلمان مخملی سال‌هاست قدیمی شده. اما این باور یک اشتباه بزرگ است. جدید‌ترین طراحان سال 2019 باز به سراغ استفاده از مبلمان مخملی در دیزاین اتاق نشیمن رفته‌اند.

سالن پذیرایی 1

طراحان معتقد اند استفاده از مبلمان مخملی در دیزاین احساسی از لوکس بودن و آسایش‌ را برای بیننده القا می‌کند. البته باید در انتخاب رنگ مبلمان مخمل دقت کافی را داشته باشید تا بتوانید به ترکیبی درست و زیبا دست پیدا کنید.

4. طرح‌های گلدار

طرح‌های گلدار همیشه و برای همه‌‌ی ما محبوب بوده‌اند و از آنها در همه‌جا استفاده کرده‌ایم:‌ چه در طراحی پارچه و چه در دکوراسیون اتاق پذیرایی.

سالن پذیرایی 2

بهتر است بدانید استفاده از طرح‌های گلدار در دیزاین مدرن‌ هم به کار می‌روند؛ اما بهتر است از نسبت‌های اغراق آمیز و رنگ‌های متضاد در آنها استفاده کنیم تا انرژی بیشتری را منتقل کنند.

5. سیاه و سفید

رسیدیم به این دو یار همیشگی. گاهی با خودم فکر می‌کنم انسان‌ها از همان‌ زمان که چشم باز کردند به تضاد و کنتراست سیاهی و سفیدی به خوبی پی بردند و همین پی بردن باعث شد دیگر دست از این استفاده از این دو رنگ بر ندارند.

سالن پذیرایی 4

اگر دوست دارید سبک مدرن‌تری را در دکوراسون پذیرایی خود به کار ببرید می‌توانید از الگو‌های برزگ سیاه و سفید استفاده کنید. با این‌ کار انرژی تضاد این دو رنگ مدام در خانه‌ی شما در جریان هستند و در عین حال حسی از تعادل را برای شما ایجاد می‌کنند.

پیشنهاد مقاله:

دکوراسیون خانه، 21 راز از زبان حرفه ای ها + 21 تصویر

6. استفاده از فلز‌هایی با رنگ گرم

چندی قبل استفاده از فلز‌هایی مثل آلمینیوم در دیزاین خانه نقش اساسی‌ای داشت. اما طراحان داخلی کم‌کم به این نتیجه رسیدند که این فلزات محیط خانه را رو به سردی و افسردگی می‌برند. پس یکی از مهم‌ترین ترند‌های سال‌های اخیر استفاده از فلزات گرمی مثل برنج و مس است.

 

دکوراسیون پذیرایی5

 

وقتی شما از مس یا برنج در کنار رنگ‌های تیره و سنگین‌تر استفاده کنید حسی از تازگی و باز بودن را به محیط القا می‌کنید و نمی‌گذارید تا یکدستی و افسردگی بر محیط چیره شود.

7. استفاده از موارد هنری

مواردی مثل فرش‌های ایرانی یا صنایع دستی خاص، یا حتی قاب‌های متفاوت عکس و نوشته مواردی هستند که می‌توانند به دکوراسیون پذیرایی شما روحی تازه ببخشند. برای مثال به تصویر زیر نگاه کنید:

دکوراسیون پذیرایی 6

می‌بینید استفاده از موارد هنری فراوان چه‌قدر توانسته ایت اتاق پذیرایی را زنده و پر‌انرژی نگه دارد؟ ترکیب رنگ‌‌های فرش و قاب‌های دیوار یک جنبه‌ی هنری و کاملاً زیبا را بیان کرده است.

8. رنگ‌های پررنگ‌تر

رنگ‌هیا با تن رنگیِ تیره‌تر می‌توانند به زیبایی حسی از شکوه و آرامش را القا کنند. ترکیب‌ این رنگ‌ها با رنگ‌های تند‌ و پر‌انرژی‌تر هم می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای طراحی دکوراسیون پذیرایی خانه‌‌‌ی شما باشد.

پیشنهاد مقاله:

11 اشتباه در تغییر دکوراسیون که همه گرفتار آن می شوند

دکوراسیون پذیرایی 8

برای مثال به پالت رنگی دیزاین بالا دقت کنید. هیچ رنگ روشن و گرمی نمی‌بینید. اما به هیچ وجه هم احساس سرما یا کرخی نمی‌کنید. این ترکیب رنگ‌های سنگین‌تر دقیقاً همان معجزه‌‌ی آرام‌بخشی است که از آن حرف زدیم.

 

9. الگوهای تکرار شونده

گفته شده اولین استفاده از الگوهای تکرار شونده به سفال‌های دوران باستان می‌رسد. اما هرچه پیش‌تر و پیش‌تر می‌رویم هنوز هم استفاده از آنها در فرهنگ‌ها رایج است. برای مثال در طراحی داخلی هنوز هم شما به طور واضح روی دیوار‌ها و قسمت‌های متفاوت می‌توانید الگو‌ها را به راحتی ببیند.

دکوراسیون پذیرایی 9

در دنیای طراحی مدرن این الگو‌ها بزرگ‌تر و جسورانه‌تر ارائه می‌شوند تا اثر بیشتری بر روی بیننده بگذارند.

10. توجه به سقف

یکی از ترند‌های مهم در سال 2019 توجه به کارکرد سقف در دیزاین پذیرایی است. شما می‌توانید بر روی سقف خانه‌ی خود نقاشی بکشید، طرح بزنید یا به صورت‌های متفاوت آن را دیزاین کنید.

دکوراسیون پذیرایی 10

برای مثال در دکوراسیون تصویر بالا می‌بینیم که با استفاده‌ی درست از فضای سقف هم آن‌ را بسیار زیبا تزیین کرده‌اند و هم روشنایی را به طوری درست به محیط اضافه کرده‌اند. در ادمه بیشتر به نورپردازی در دکوراسیون 2019 خواهیم پرداخت.

یک همکاری خوب

حالا که بهترین ترند‌ها و ترفند‌ها را برای دیزاین دکوراسیون داخلی پذیرایی را کنار یکدیگر بررسی کردیم شاید برای شما هم سوال باشد کدام یک بهترین است؟!

اساساً در متد‌های طراحی بهترین راه وجود ندارد چرا که شما باید دیزاین را بر اساس نیازها و پتانسیل‌های خانه‌ی خود انجام دهید. اما همه‌ی ما خوب می‌دانیم در هر کاری بهتر است از متخصص آن کمک بگیریم. از همین رو به شما توصیه می‌کنیم به سراغ شرکت‌های طراح داخلی خوب بروید.

شرکت آرک مایان یکی از بهترین و کارآمد‌ترین شرکت‌های طراحی داخلی در ایران است که با ایده‌های نو می‌تواند خانه و پذیرایی شما را به بهشتی دیگر تبدیل کند. کافی است با متخصصان همیشه در دسترس آرک مایان تماس بگیرید.

کلام پایانی

د‌ر این مقاله سعی کردیم به روز ترین ترند‌ها برتر در طراحی و دیزاین اتاق پذیرایی را به شما معرفی کنیم. امیدواریم توانسته باشیم به شما کمک کنیم. گمان کنم وقت آن باشد که آستین‌های خود را بالا بزنید و بهترین اتاق پذیرایی قرن را برای خانه‌ی خود فراهم کنید. منتظر شنیدن تجربیات و نظرات شما در راستای دیزاین اتاق پذیرایی هستیم. با ما در تماس باشید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.