نمونه کار مطب پزشکی

اداری

مطب پزشکی

این مطب واقع در زعفرانیه می‌باشد که شامل سه بخش پزشک عمومی، پزشک قلب و دندانپزشکی است

طراحی این مطب به سبک نئوکلاسیک است که هر اتاق با یک طیف رنگی طراحی شده تا از یک دیگر متمایز باشند. اتاق ها بر اساس نیاز هر پزشک به لوازم و دستگاه‌ها چیدمان شده‌اند اما در این میان نقاط اشتراکی نیز با یکدیگر دارند که این موضوع باعث یک‌پارچگی و ارتباط بصری بین فضاها گشته است، متریال کف طراحی سقف و ابزار دیوار وجه اشتراک کل فضاها می‌باشد که حس یک‌پارچگی و ارتباط بین فضاهای مختلف را بوجود آورده‌اند.

در اتاق انتظار این مطب به دلیل کمبود فضا و تعداد زیاد مراجعین از نیمکت به جای صندلی استفاده شده تا فضای کمتری اشغال کند و پر کاربرد باشد ولی با در نظر گرفتن پشتی‌های بلندی که تا سقف ادامه پیدا کرده است و به شکل لمسه طراحی شده‌اند علاوه بر این که به زیبایی محیط افزوده شده می‌تواند برای مصرف کنندگان بسیار راحت باشد.

در دیوارهای سقف و کف این اتاق از رنگ خنثی استفاده شده تا استیل نقره‌ای صندلی‌های چرمی و تابلوها بتوانند بیشترین تاثیر را روي بیننده بگزارند.

برای طراحی اتاق قلب از رنگ های روشن که باعث ایجاد آرامش در بیمار می‌شود استفاده شده است که در این طرح محصور بودن تخت بیمار در اولویت بود و همچنین طراحی دیوارها با استفاده از قاب تونیک پولیش سفید و کاغذ طرح‌دار بوده است

بیشترین قسمت از فضای یک دندان‌پزشکی صرف کابینت، کشو و کمد برای نگه داشتن لوزم استریل و بهداشتی میشود و این طراحی بر اساس لیجاد همین فضا انجام شده است.

  • استفاده از سبک نئوکلاسیک در این طراحی
  • تجمیع سه مطب در یک مطب
  • توجه به کاربری هر قسمت و طراحی بر اساس آن

مطب پزشکی تشکیل شده از سه مطب دندانپزشکی، عمومی و قلب می‌باشد و در منطقه زعفرانیه واقع شده است

مشتری:

مطب پزشکی

موقعیت:

ایران، تهران، زعفرانیه

کد منطقه:

منطقه 2

سال ساخت:

1397

به اشتراک بگذارید